Diabelski walc

Jonathan Kellerman Wydawnictwo: HarperCollins Polska Cykl: Alex Delaware (tom 7) kryminał, sensacja, thriller
Devil's waltz
kryminał, sensacja, thriller
2015-10-07
Piotr Lewiński
psycholog thriller

Żenujące jest to , że jeden z najlepszych twórców thrillerów psychologicznych ma zaledwie trzydzieści kilka recenzji na LC , autorzy którym daleko do niego , po kilkaset . Pan Kellerman jest z zawodu psychologiem i pediatrą , a nagród im. Edgara Allana Poe i Anthony Award nie dostał przypadkiem . Sprzedano też 37 milionów jego książek na całym świecie .
"Diabelski walc" to...

Spora część książek tego autora dotyczy krzywd, jakie dorośli ludzie wyrządzają dzieciom, nie powinno więc dziwić, że „Diabelski walc” jest ściśle związany z tą tematyką. Tym razem zaskakuje jednak bestialstwo z jakim ktoś na pozór zupełnie normalny dosłownie maltretuje niewinną istotę. Przyznam uczciwie, że ze dwa razy w trakcie lektury nachodziła mnie myśl, by dać sobie z...

Zakończenie interesujące.

W książce można spotkać się z dość ciekawie rozbudowaną fabułą, choć momentami nieco przesadzoną, opartą na obiecującym temacie, która utrzymuje owe zainteresowanie na stabilnym poziomie.

Jak na mój gust bohaterom zabrakło wyważenia, przez co niestety mijają się z naturalnością. Czytając, wydaje się, że autor kierował się zasadą "albo, albo", tworząc jedynie postacie...

Gdy kolejne dzieci tej samej pary notorycznie cierpią z powodu coraz to nowych, niewyjaśnionych chorób, trudno nie nabrać podejrzeń. A któż mógłby zająć się rozwiązaniem sprawy z pogranicza medycyny i etyki, jeśli nie nasz dzielny psycholog-detektyw w jednym! A do tego przy okazji kochliwy przystojniak z niego :)

Dobrze czytało mi się tą książkę, nieprzekombinowana, wyraziste postaci, wciągająca intryga. Fajnie dochodziło się po nitce do kłębka. Nie powaliła mnie z nóg ale niczego nie mogę "się doczepić" całość złożyła się na przyjemną do rozwikłania zagadkę kryminalną. Chętnie sprawdzę czy inne pozycje autora są równie dobre.

Może wydam się zrzędzącą marudą, ale muszę to napisać - kiedyś pisano lepsze książki w typie sensacyjnym. Nie mówię, że wszystkie nowości są okropne, a wszystkie starsze powieści genialne, ale współczesne książki, nawet bestsellery, wydają się dostosowywać tempem akcji do tempa naszego życia, więc zwrot fabuły goni za zwrotem, dialogi są pośpieszne, prawie nie ma opisów...

Książka sama w sobie dobra, dobrze napisana. Niestety znowu, już praktycznie na samym początku odgadłam kto jest winny.

zapowiadało się ciekawie, ale nie wyszło ;)

Hmm.. Przeczytałam szybko i z ciekawością tą pozycję, ale jednak nie powaliła mnie. Zakończenie jakoś nie do końca mnie zaskoczyła. A szkoda.. Spodziewałam się czegoś lepszego. Aczkolwiek pozycja godna polecenia, ciekawa, dobrze zbudowana atmosfera.

• 2018
  • 2018
  • Jonathan Kellerman
  • Z biblioteki
  • Audiobook

Dodaj cytat z książki Diabelski walc