Fantastyczne zwierzęta i jak je znaleźć. Magiczne miejsca i postacie

Okładka książki Fantastyczne zwierzęta i jak je znaleźć. Magiczne miejsca i postacie praca zbiorowa
praca zbiorowa Wydawnictwo: HarperCollins Polska rozrywka
rozrywka
HarperCollins Polska
2016-11-09
2016-11-09
Harry Potter zwierzęta kolorowanka

Jakiś czas temu bardzo modne stały się kolorowanki dla tej starszej części osób. Kolorowanki na stres itp. Całkiem ciekawy pomysł, bo kto powiedział, że kolorowanki mają być tylko dla dzieci? Nam się chyba też coś należy od życia, czyż nie ? Pewnie zostalibyśmy wyśmiani gdybyśmy kupili sobie kolorowankę w zwykłym sklepie i zaczęli sobie kolorować, tak naprawdę nikt by tego nie zrobił bo spotkałby się z szyderstwem na swój temat. Jednak, wydawnictwa przychodzą nam z pomocą i na rynku pojawiły się kolorowanki dla dorosłych. Precyzyjne, dopracowane, pełne maleńkich szczegółów, które mają niby pomagać na odstresowanie, to już jest temat na inny dzień, jeżeli jednak chcecie znać moją opinię to myślę, że gdybym zabrała się za malowanie takiej kolorowanki to pewnie prędzej czy później wylądowałaby ona w tym śniegu za oknem, ale co kto lubi. Na moje szczęście wydawnictwo HarperCollins postanowiło wydać kolorowankę, która trafiła w moje gusta. Nie mówię tutaj że jakiekolwiek ślaczki czy kwiatki to zły pomysł, jednak jestem osobą niecierpliwą, która lubi zobaczyć efekt końcowy jak najszybciej, a gdybym zabrała się za te kwiatki z wieloma szczegółami to nie skończyłabym do roku, znając to jak szybko się nudzę.

A więc pojawia się kolorowanka wzorowana na filmie, który jakiś czas temu pojawił się już w kinie i pewnie wszyscy już go widzieli oprócz mnie, ale to kolejny szczegół, który jest tutaj niepotrzebny. Zapytacie czym ta kolorowanka zaskarbiła sobie, że postanowiłam ją wypróbować ? A no właśnie tym że przedstawiała jakąś historię, z obrazka na obrazek coś się dzieję, pojawiają się postacie, które możemy wykreować na swój sposób i tak naprawdę, kiedy pierwszy raz oglądałam tą kolorowankę czułam się jakbym czytała książkę tylko bez słów i sama muszę wymyślić o co w niej chodzi. Coś jak książki dla dzieci z obrazkami tylko dla dorosłych.

Nie mam wrodzonego talentu plastycznego, ale zawsze lubiłam sobie pomazać po kartce, tak sama dla siebie, a jeszcze większą frajdą było nadawanie kolorów mojemu obrazkowi, więc to, że nie musiałam marnować czas na rysowanie było mi całkowicie na rękę. Oczywiście, kiedy tylko książka do mnie dotarła od razu zabrałam się za kolorowanie i na początku była to duża przyjemność, ale z czasem zaczynało mi się już nudzić. Więc kolorowanka wylądowała na boku i długo jej nie otwierałam, do czasu aż włączyłam sobie film i chciałam zając czymś dłonie. Wyjęłam więc kredki i zaczęłam malować i było to jeszcze przyjemniejsze niż na początku.

Myślę, że taka kolorowanka jest idealna dla osób, które lubią malować czy mieć jakąś rzecz by raz na jakiś czas mieć czym zająć ręce i umysł. Nie jest to na pewno kolorowanka dla młodszej części osób, gdyż jest bardzo dużo małych szczegółów i drobnych elementów, które były trudne dla mnie aby je zapełnić kolorem a co dopiero młodsze osoby, które nie mają jeszcze tak dopracowanej dłoni. Cieszę się, że to właśnie tą książkę wybrałam, gdyż miałam okazję w pewien sposób powrócić do dzieciństwa a także spróbować czegoś nowego.

Pierwsze, co rzuca się w oczy to duży format i okładka, która ozdobiona jest złotą iluminacją i przedstawia jednego z bohaterów filmu.

W środku też znajdziemy wizerunki postaci, jednak to nie wszystko. Nie ciężko będzie doszukać się tu również symboli pełnych mistycyzmu, miejsc, budynków oraz ornamentów. Tutaj szczególnie przypadły mi do gustu te ostatnie, gdyż mimo swej powtarzalności i pozornej "banalności", są paradoksalnie niespotykane nigdzie indziej. W kolorowaniu tych elementów pojawia się jednak jedna, niestety skutecznie uprzykrzająca wada - pomimo niemałych rozmiarów, ciężko jest dotrzeć i dokładnie zakolorować detale, czego przykład możecie zobaczyć na zdjęciu obok:

Najmniejszą przyjemność i satysfakcję z kolorowania przynosiło mi zajmowanie się postaciami, które stanowią naprawdę sporą część, o ile nie największą. Nie przepadam za kolorowaniem wizerunków ludzi, ponieważ przypomina mi to nieco kolorowanki przeznaczone dla dzieci w wieku przedszkolnym. W moim przypadku "antystresowość" i funkcja, dzięki której skupiamy się na pracy najlepiej sprawdziła się w przypadku symetrycznych kompozycji i symboli.

Co do strony technicznej, na którą zwracam szczególną uwagę, nie mogę przyczepić się do niczego nowego, czego nie czepiałabym się w poprzednich recenzjach. Jako, że testując kolorowankę korzystam mieszanych mediów (kredki, cienkopisy, flamastry, kredki akwarelowe i akwarele),tutaj  tak jak w przypadku większości produktów tego gatunku, przy spotkaniu z akwarelami - gramatura papieru okazuje się być zbyt niska, przez co papier się faluje, a przy flamastrach i zakreślaczach, kolory w pewnych punktach przebijają na drugą stronę (na której oczywiście znajdują się inne elementy do pokolorowania). Jaka z tego konkluzja? Najlepiej korzystać przy niej z kredek i cienkopisów, gdyż tutaj gramatura spełnia oczekiwania.

Podsumowując, najbardziej spodobały mi się tutaj wszelakiej maści symbole, ornamenty i powtarzalne wzory dzięki którym nasze zmysły estetyki potrafią się  spełnić i zaspokoić, jednak niestety taki rodzaj rysunków jest tutaj mniejszością. Większość tak jak wspomniałam wcześniej, to wizerunki osób i scen z filmu, co bardziej może przypaść do gustu młodszym odbiorcom, niż osobom lubującym się w metodach przeganiania stresu poprzez barwy. Niemniej jednak, jest to ciekawy okaz, w który zaopatrzyć się powinien każdy fan tego filmu.

Chyba jednym z ważniejszych wydarzeń tego roku dla potteromaniaków była premiera filmu Fantastyczne zwierzęta i jak je znaleźć. Tak, jestem potterhead, bez wątpienia. Nie, nie widziałam jeszcze filmu, nad czym bardzo ubolewam. I jak na razie nie zapowiada się, żebym miała szansę wyskoczyć na seans, pozostaje liczyć na cud albo oczekiwać cierpliwie na dvd. Albo, prościej, pocieszyć się fantastyczną kolorowanką, która choć na chwilę oderwie myśli od rzeczywistości.

Może nie jestem geniuszem manualnym, co już kiedyś mówiłam, ale kolorować lubię. Szczerze, jestem fatalna w malowaniu, rysowaniu i wszystkim tym, co się robi z kredkami i tym podobnym. Gdybym nie rzuciła w drugiej klasie podstawówki kariery profesjonalnej koloratorki kioskowych kolorowanek dla dzieci pewnie byłabym teraz gwiazdą i projektowała okładki książek, wiem. A tak na poważnie, rodzinnie mam nie najgorsze zadatki na rysunek, kwestia braku praktyki tu wychodzi. Tak więc teraz, po latach, wracam sobie do kolorowania, nie dlatego, by wyszły mi cudne obrazy, a bardziej, żeby się odstresować i zająć czymś ręce, nie biegać myślami w tę i we w tę.

Takie skomplikowane kolorowanki, z detalami, potrafią skutecznie wyciszyć człowieka. Bardziej wymagające, na większym formacie zajmują na dłużej, a ja sięgam po nie od czasu do czasu, więc nie kupuję jakoś masowo (to nie są kolorowanki dla pięciolatków, gdzie połowa strony to był jeden obszar do zamalowania i można było szybko jeździć kredką po kartce). Wydaje mi się, że 2016 rok jest rokiem przełomowym, jeśli chodzi o wydawanie dodatków do serii. Przypatrzmy się choćby potterowskiemu uniwersum. Seria wydana jest przez Wydawnictwo Media Rodzina; to samo wydawnictwo wydaje też książkę w ilustrowanej wersji, oraz wypuściło serię z nową szatą graficzną. Z kolei Wydawnictwo Otwarte rozpoczęło szał kolorowanek potterowskich, a niedawno także dzienników. A tu zaledwie w zeszłym miesiącu i Wydawnictwo HarperCollins Polska postanowiło dodać coś od siebie!

Pozycja Fantastyczne zwierzęta i jak je znaleźć. Magiczne miejsca i postacie przenosi nas do świata Harry'ego, ale za czasów Newta Scamandera, przeuroczego magizoologa. Tak, mimo że nie oglądałam jeszcze filmu, to jako maniak potterowy to i owo wygooglowałam, poczytałam. Ta kolorowanka to świetny pomysł na prezent dla każdego fana Pottera czy fana kolorowanek. Pełno w niej postaci, magicznych stworzeń, które zaczarują nas na długie godziny.

Kolorowanka wydana jest na solidnym papierze, mocniejszym, nic nam nie przebija na drugą stronę, nie powstają żadne ślady. Jak ktoś będzie zadowolony z pokolorowania może nawet wyciąć stronę i śmiało wstawić w ramkę i powiesić. I tak można mieć plakat DIY. Idealny zestaw? Kocyk, kawa, kredki i kolorowanka. Cztery razy "K", dziękuję!

Zdjęcia tutaj ---> https://kasi-recenzje-ksiazek.blogspot.com/2016/11/kolorowanka-fantastyczne-zwierzeta-i.html

Ostatni raz korzystałam z kolorowanki w wieku 7-8 lat. Później zaczęłam sobie rysować i na tym się skupiłam. Pamiętam jednak jak bardzo lubiłam zaszyć się w mojej fortecy pod stołem, który zakrywałam kocami, brać lampkę, kredki (najczęściej dziadowskie świecówki) i siedziałam tam godzinami.

Teraz bardzo modne zrobiły się kolorowanki antystresowe, jednak myślę, że nawet najspokojniejszego mnicha potrafią wyprowadzić z równowagi. Żeby pokolorować ten tysiąc małych pierdółek, mieszczących się na centymetrze kwadratowym, musiałabym wciągnąć całe opakowanie positivum i popić je wiadrem melisy. To zdecydowanie nie dla mnie, jestem trochę nerwowym człowiekiem.

Musicie mi wybaczyć to, że zdjęcia będą trochę podobne, ale wszystkie zostały zrobione w obrębie mojego łóżka, bo na dalsze podróże nie pozwala mi mój wymęczony organizm. Spokojnie, nie bójcie się, nie widać na nich mojej extra piżamki z Hello Kitty.

Oczywiście jak zawsze muszę być inna i kolorowankę uzupełniałam... ołówkiem xD
Całe życie muszę się wyróżniać - lubię dolewać sobie mleka do herbaty, zdjęcie z wakacji zrobiłam sobie POD molo w Sopocie, a cykle najczęściej czytam nie po kolei. Druga sprawa, że w domu nie mam żadnych kredek. Akryle, pastele, akwarele - wszystko mam, ale kredek u mnie nie znajdziecie...

"Fantastyczne zwierzęta i jak je znaleźć - magiczne miejsca i postacie" to 80- stronicowa (dość sporego formatu) książeczka, w której znajdziemy kadry z filmu, różdżki i resztę sprzętu magicznego, liczne wzorki - mniej lub bardziej skomplikowane, a także postaci, które mamy okazję oglądać na wielkim ekranie - głównie Newta :).
Generalnie dla każdego coś dobrego.
Świetną sprawą jest to, że niektóre z obrazków są już trochę pocieniowane, więc wystarczy machnąć dany element jednym kolorem, a już otrzymamy fajny efekt :).

Papier jest dość dobrej jakości, mocno przyciskałam ołówek i nawet się nie wybrzuszył, choć cienkopisu może nie przeżyć. Kolorowanka jest naprawdę ładnie wydana, w środku na okładce znajdziemy kolorowe wersje niektórych wzorów, które mogą nam pomóc w ich uzupełnieniu. Księga, którą sobie upatrzyłam i "pokolorowałam" okazała się być złota :).

Kilka razy podchodziłam do tej książeczki i póki co ukończyłam jedynie jeden obrazek, za drugi się dopiero wzięłam. Ten mały fragmencik dziubałam 20 minut, więc jak widzicie - nie jest to rozrywka dla ludzi zalatanych i takich, którzy mają mało czasu. Podejrzewam, że ta kolorowanka wystarczy mi do momentu ukończenia 35 lat.

Powiem wam szczerze, że chyba nie pozostanę fanką tego typu spędzania wolnego czasu. Uwielbiam malować i rysować, i właśnie to daje mi dużo satysfakcji, a uzupełnianie gotowego wzoru jest... za proste. Wolę tworzyć swoje obrazki, może nieidealne, ale od początku do końca moje. Jednak jeżeli jesteście fanami kolorowanek lub magicznego świata, utworzonego przez Rowling - to na pewno będzie dobra inwestycja :).

Kolorowanka wydana przez HarperCollins jest wzorowana na filmie, po wewnętrznej stronie okładki widnieją kadry z filmu, które mogą nam zasygnalizować jak wyglądają poszczególni bohaterowie tej produkcji.

Ilustracje w środku są bardzo ciekawe, w niektórych przypadkach jest nawet możliwość łączenia kropek, przez co kolorowanie nie jest wcale takie nudne! Podoba mi się to, iż nie występują tu tylko sceny z udziałem postaci, gdyż sporo kartek jest poświęconych na różne interesujące wzorki, które są nieco bardziej wymagające.

Papier jest raczej normalny, jak to mają w zwyczaju tego typu kolorowanki. Kredkami gładko się koloruje i nie mam się do czego przyczepić. To idealny sposób na rozluźnienie i mogę Wam jedynie polecić tę pozycję! A fakt, iż głównym tematem są ilustracje z filmu, sprawia jedynie, iż ta kolorowanka wyróżnia się na tle innych. Na zimowe wieczory takie zajęcie umila czas, uwierzcie!

Recenzja pochodzi z osobliwe-delirium.blogspot.com

W 2002 roku, między kolejnymi tomami przygód Harry'ego Pottera, zostały wydane dwie króciutkie publikacje: Quiddich przez wieki autorstwa Kennilworty'ego Whispa oraz Fantastyczne zwierzęta i jak je znaleźć, której autorem jest Newt Skamander. Dziś skupię swoją uwagę na tej drugiej pozycji.

Kilka dni temu, dzięki uprzejmości Wydawnictwa HarperCollins Polska, wpadła mi w ręce przepiękna publikacja. Jest to kolorowanka dla dorosłych Fantastyczne zwierzęta i jak je znaleźć. Magiczne miejsca i postacie. O ile Newt Skamander pisał o zwierzętach, często niebezpiecznych, o tyle kolorowanka koncentruje się na scenach-kadrach z filmu, który trafił na ekrany kin w Polsce 18 listopada br.

Nie ukrywam, że jestem dorosłą fanką Harry'ego Pottera i świata wykreowanego przez Joanne Kathleen Rowling. Od lat czuję się zaczarowana i oczarowana, tak książkami, jak i filmami o młodym czarodzieju. Nowa publikacja od HarperCollins przenosi nas w czasy, gdy Harry'ego jeszcze nie było na świecie, ba nawet nie był w planach. Zajrzyjcie do niej, aby przekonać się co autorzy rysunków Nicolette Caven i Micaela Alcaino dla nas przygotowali.

Rysunki-kadry filmowe prowadzą nas wstecz, bo do lat dwudziestych XX wieku. Nowy Jork, właśnie do miasta przybywa młody Newt Skamander. I jest jak w filmie, obrazek po obrazku, czujemy się jakbyśmy byli w kinie. Oglądamy czarno-białą historię, która dzięki wam nabierze barw i zacznie cieszyć oczy.

Fantastyczne zwierzęta i jak je znaleźć to przepiękna kolorowanka, gdzie znaleźć można tętniące życiem ulice Nowego Jorku, magiczne rekwizyty, symbole i artefakty, a także jakieś zabłąkane fantastyczne zwierzę. Książka przyda się do spędzenia więcej czasu ze swoim dzieckiem, bawiąc się i kolorując. Ilustracje mają różny poziom trudności i pozwolą na "zabawę" dziecku w wieku siedem plus. Oczywiście są tutaj także bardziej skomplikowane rysunki - one będą jak ulał dla mamy lub taty, a może starszego rodzeństwa.

Kolorowankę Fantastyczne zwierzęta i jak je znaleźć polecam dzieciom i dorosłym. Nie jest ważne czy jesteś fanem Harry'ego Pottera; nie jest również ważne czy oglądałeś ekranizację - ta pozycja powstała, aby bawić ucząc i uczyć bawiąc. Książka stanowi wspaniały sposób na relaks po stresującym dniu. Pobudza wyobraźnię i rozwija kreatywne myślenie. Świetnie nada się na prezent pod choinkę na zbliżające się święta. Niebywała gratka i pozycja obowiązkowa dla każdego potteromaniaka.

Nie pozostaje mi nic innego, jak życzyć wszystkim przyjemnej rozrywki.

Niedawno do kin zawitała "ekranizacja" jednego z dodatków do serii Harrego Pottera, a po tytule postu oczywiście wiecie co to takiego. Potterheads, a także recenzenci wielkiego ekranu bardzo dobrze przyjęli film, co było pozytywnym zaskoczeniem po fali oburzenia w związku z Przeklętym dzieckiem.
W tym poście bliżej przyjrzymy się kolorowance. Od zawsze lubiłam kolorować różne obrazki, patrzeć na gazety, rysować i tak dalej. Z papierem miałam do czynienia od zawsze. Więc sobie myślę, kolorowanka - nareszcie! Od dawna planowałam kupić sobie jakąś, by kształcić się w cieniowaniu i kształceniu wyobraźni rysowaniczej. Bo trochę z tym do czynienia mam.
Kartkując Fantastyczne zwierzęta zauważyłam, że powierzchnia do zapełnienia kolorami ( czy też nie ) jest ogromna, więc autorzy kolorowanki nie uzupełnili za nas większą jej połowę. Jednym słowem - jest na czym pracować. W większości są to oczywiście sceny z filmu, jednak da się znaleźć także kartki z magicznymi przedmiotami, ręką trzymającą różdżkę, która wychodzi z walizki i inne wzory.
Moim zdaniem jest to naprawdę dobrze i ciekawie wymyślona kolorowanka. Dla fanów filmu jak i świata magii idealna!

W tym poście bliżej przyjrzymy się kolorowance. Od zawsze lubiłam...

Kolorowanka „Fantastyczne zwierzęta i jak je znaleźć. Magiczne miejsca i postacie” zabierze Was do świata filmu opartego na książce J. K. Rowling – autorki znanej serii o Harrym Potterze. Film swoją premierę miał 18 listopada.
Siedemdziesiąt lat przed tym, jak Harry Potter czyta książkę autorstwa Newta Skamandera, pisarz przeżywa niezwykłe przygody w tajemniczym, nowojorskim stowarzyszeniu czarownic i czarowników.
Przyznam, że kilka razy zastanawiałam się nad zakupem kolorowanki dla dorosłych, jednak żadna nie przypadła mi do gustu. Fanką Pottera nie jestem, a cała seria wciąż czeka na to, aż wreszcie poświęcę jej swój czas. Mam nadzieję, że w Święta Bożego Narodzenia rozpoczną swoją magiczną przygodę z bohaterami książek J. K. Rowling.
Dlaczego zdecydowałam się na tę kolorowankę? Z czystej ciekawości. Nie miałam pojęcia, co znajdę w środku. Byłam pozytywnie zaskoczona, gdy rozpakowałam przesyłkę i otworzyłam książkę. Przywitały mnie tętniące życiem ulice i nowojorskie budynki z 1926 roku, rekwizyty oraz magiczne artefakty, różdżki, symbole, niejasne dla mnie znaki.
Od razu chwyciłam za kredki i zaczęłam zabawę. Poczułam się znów jak mała dziewczynka sprzed kilkunastu lat. Niesamowicie przyjemne uczucia budzi we mnie ta pozycja. Mam nadzieję, że czas pozwoli mi uzupełnić niebawem całą czarno-białą galerię scen i postaci z filmu. Na razie moje postępy są dosyć marne.
Papier, na którym wydrukowane zostały ilustracje, jest naprawdę świetnej jakości. Do kolorowania można użyć kredek, mazaków, a może nawet ktoś pokusi się o pomalowanie obrazków farbami. Na wewnętrznej stronie okładki znajdziecie kolorowe zdjęcia filmowych scen. Niektóre z nich mają też swoje czarno-białe wersje, którym to Wy nadacie niepowtarzalny charakter, kolorując je według własnego uznania.
Kolorowanka ta jest świetna nie tylko dla tych młodszych, ale i starszych fanów Harry’ego Pottera. Pobudza wyobraźnie i gwarantuje świetną zabawę. Jest też doskonałym sposobem na walkę ze stresem, całkiem przyjemnie się przy niej relaksowałam.

Cóż można opowiadać o kolorowance, ją trzeba po prostu obejrzeć , wziąć kredki i się zrelaksować kolorując. Obrazki w niej są bardzo precyzyjne i rzeczowe, dopracowane w każdym szczególe. Poziom trudności jest zróżnicowany, ponieważ znajdziemy w niej elementy duże oraz małe które wymagają większej precyzji.

Czy polecam? Oczywiście, polecę ją tym którzy lubią czasami powrócić trochę do dzieciństwa, oraz lubią relaksować się w ten właśnie sposób. Mi ona przypadła do gustu, a jak będzie z Tobą? 🙂

Czy polecam? Oczywiście, polecę ją tym którzy lubią czasami...

Na pewno wszyscy fani Harrego Pottera wiedzą, że na ekrany kin wszedł film "Fantastyczne zwierzęta i jak je znaleźć". Na podstawie tego właśnie filmu powstała fantastyczna kolorowanka, w której główną postacią jest oczywiście nie kto inny, jak Newt Scamander.

Kolorowanka jest naprawdę pięknie wykonana.Co dla mnie bardzo ważne papier jest na tyle gruby że nic nie przebija na następną stronę. Rysunki umieszczone są dwustronnie. Na kartach kolorowanki znajdziemy nie tylko Netwa Scamandera, ale również inne postacie z filmu, ciekawe rekwizyty oraz fantastyczne zwierzęta.

Warto również wspomnieć o okładce, która od samego początku przyciąga wzrok. Wykonana jest ze śliskiego papieru i znajdują się na niej piękne, złote napisy. Całość wspaniale ze sobą współgra. Ważne jest również to, iż zarówno na pierwszej stronie okładki od wewnątrz, jak i na ostatniej stronie znajdują się kadry z filmu, które mogą być inspiracją, jeśli ktoś nie wie jak coś pokolorować.

Osobiście polecam tę kolorowankę nie tylko fanom Harrego Pottera czy Newta Skamandera, ale również wszystkim osobom, które chcą miło wypełnić swój czas w zimowe wieczory nadając kolor pięknym ilustracjom.

• Recenzje na blogu
  • 2016
  • Współpraca z Wydawnictwem
  • Posiadam na własność :)
  • Przeczytane w 2016r.
  • Posiadam (książki - dom)
  • 52 książki w 2016 roku

Dodaj cytat z książki Fantastyczne zwierzęta i jak je znaleźć. Magiczne miejsca i postacie