Ja. Wersja 2,0

Sine Qua Non
2017-04-26
2017-04-26
ja motywacja Gruszczyńska

"Ja. Wersja 2.0" to ciekawy poradnik, który został wydany w ciekawej formie. Wyobraźcie sobie, że możecie zaktualizować swój system operacyjny, który składa się z kilku aplikacji. Tak właśnie działa ta książka. Krok po kroku aktualizuje się aplikacje m.in. Ja, My, Moje finanse. Jakby tego było mało ten poradnik zmusza do działania! Znajdziecie tu dużo zadań do wykonania, czy miejsce na notatki. "Ja. Wersja 2.0" to miejsce w którym możecie się artystycznie wyżyć i wyrzucić z siebie cała zła energię. Wszystko napisane jest bardzo lekkim językiem, a porady same w sobie są ciekawe. Chociaż niektóre z nich, moim zdaniem, są 'za oczywiste', jednak mimo wszystko przeczytałam tę książkę z wielką przyjemnością. Niektóre porady, mimo że proste, naprawdę dają do myślenia i zmuszają do skupienia się, chociaż na chwilę, tylko na sobie ❤️

Odblokuj swój potencjał! „Ja wersja 2.0” Anny Gruszczyńskiej i Toon de Kock to książka, która DOSŁOWNIE zmieniła mój sposób myślenia. Każdego dnia wypełniamy poszczególne zadania zmieniające nasze podejście do życia. Zmiany dotyczą spokoju własnego ducha, ciała, znajomych, finansów i kreatywności. Książka pomaga nam uporządkować sprawy, które zwykle spychane są na dalszy plan. Całość jest napisana w bardzo przyjemny sposób i oparte na schematycznych codziennych aktualizacjach. Pod koniec każdych aktualizacji mamy także miejsce aby wpisywać pozytywne wydarzenia z całego dnia. Dzięki temu książka jest naszym dziennikiem/pamiętnikiem, który zostaje z nami na lata. Wracając do tej pozycji po dłuższym czasie możemy zacząć przemianę jeszcze raz lub sprawdzić jak duże są nasze postępy. Książka wprowadziła w moje życie ogromne zmiany. W 100% zmieniłam swój tok myślenia na bardziej pozytywny i milszy. Oceniam ją 6/6, bardzo polecam. 😉

Od zawsze interesowałam się psychologią i lubiłam sięgać po książki o tej tematyce. Przeczytałam już całkiem sporo poradników z serii „jak zmienić swoje życie” czy „jak być szczęśliwą”, które generalnie nie wniosły nic nowego do mojej codziennej egzystencji. A jak było tym razem?
Gdy pierwszy raz usłyszałam o tej książce, nie byłam pewna, czy chcę ją przeczytać. Zaczęłam więc szukać informacji o autorce – Annie Gruszczyńskiej. Dotarłam do tego, że ma za sobą walkę z bulimią i depresją, co skłoniło mnie ostatecznie do lektury „Ja. Wersja 2.0”. Niestety, jak się szybko okazało, w tym „poradniku” nie znalazłam ani słowa na temat osobistych przeżyć autorki. A szkoda.
Najbardziej spodobał mi się pomysł na komputerową oprawę. Książka to odpowiednik smartphone`a, a rozdziały to aplikacje, które możemy zaktualizować do wersji 2.0. I jeśli chodzi o plusy, to chyba na tym koniec. Język poradnika jest prosty i przystępny, ale w moim mniemaniu również nieco irytujący. Może jestem staroświecka, ale nie potrafię znieść (w moim mniemaniu) zbyt wielu anglicyzmów w stylu „tapnąć”. W „Ja. Wersja 2,0” wszystko wydaje się zaskakująco łatwe, każda zmiana to tylko pstryknięcie palcami i… nie wiem, co o tym sądzić. Bo niekoniecznie zgadzam się z tym stwierdzeniem, chociaż to być może ja tkwię w błędzie. W każdym razie dla mnie większość porad jest tutaj zdecydowanie zbyt powierzchowna, trochę zbyt cukierkowa i pozytywna. Nie wiem, czy każdy zrozumie, o czym mówię, ale do mnie zwroty typu „Gotowa na wyzwanie? Daj się przeinstalować!” po prostu w ogóle nie trafiają. Oprócz tego, w książce nie spodobał mi się również bałagan i pomieszanie różnych dziedzin życia. Wolałabym, gdyby wszystkie rady dotyczące na przykład szczęścia, dobrych relacji czy też efektywnej komunikacji znajdowały się w jednym miejsc (najlepiej jednym rozdziale),a były nie poprzeplatane sobą nawzajem.
„Ja. Wersja 2,0” to całkiem ciekawa propozycja zmian, w której znajdziemy przydatne tricki i pomysły. Moim zdaniem brakuje jej jednak odrobiny „psychologicznego punktu widzenia”, bardziej naukowego podejścia do tematu i odrobiny harmonii i porządku, ale być może to ja miałam w stosunku do niej po prostu zbyt wysokie oczekiwania.

Chciałbyś/Chciałabyś coś w sobie zmienić, np. złe nawyki takie jak - objadanie się słodyczami, wydawanie dużej ilości pieniędzy. A może postrzegasz siebie zbyt negatywnie. Jakiś czas temu dostałam poradnik Ja wersja 2.0. Lubię tego typu gadżety, więc miałam sporo satysfakcji z czytania i wypełniania tej książki. Aczkolwiek brakowało mi systematyczności, więc przerobienie całej zajęło mi sporo czasu.

Poradnik wyróżnia wśród innych na rynku, już od pierwszych stron. Autorzy porównali proces zmiany samego siebie, do aktualizacji smartfona. Pomysł trafny i pasujący do współczesnego świata. Warto dodać, że oprócz teorii, poradnik wzbogacony częścią praktyczną. A w niej jest wiele ćwiczeń do rozwiązania. Popatrzcie na zdjęcie po lewej stronie. Jak widać jest kolorowo, przedstawione są ekrany telefonu, a w mam mamy napisać odpowiedzi na swój temat. Takie zadanie może się wydawać trudne jeśli ktoś ma niskie poczucie własnej. Ciężko jest wskazać swoje pozytywne cechy. Zdecydowanie, z reguły wolimy gdy ktoś mówi nam, jaki mamy talent, w czym jesteśmy najlepsi. Ćwiczenie na na celu uświadomienie sobie własnych pozytywnych cel. I tego typu zadania są pożądane w tego typu poradnikach,

Poradnik jest podzielony na siedem głównych aplikacji: JA, MY, ONI, MOJE CIAŁO, MÓJ SPOKÓJ DUCHA, MOJE FINANSE, KREATYWNOŚĆ. Myślę, że dobór tematyki jest odpowiedni. Autorzy zwrócili uwagę na najważniejsze aspekty w działaniu człowieka. Wiele dziewczyn chce schudnąć, ale potrafi się nie potrafi się zmobilizować, aby codziennie ćwiczyć. Zdaniem autorów do tego potrzebna dyscyplina, ponieważ "jest jak piecyk - nagrzewa się powoli, ale i powoli wystudza. Sama motywacja nie wiele daje, bo "jest jak fajerwerki szybko wybucha i równie szybko gaśnie." Ponadto niektórzy ludzie, opisując cokolwiek, używają słowa "fajny". Ile razy można słuchać o czymś, że coś jest fajne. Słownik języka polskiego zawiera masę innych słów, które brzmią znacznie lepiej niż to jedno, konkretne przejedzone słowo. Także, ćwiczenia na kreatywność są jak najbardziej wskazane. Zadania dotyczące własnej i innych ludzi też są potrzebne, ponieważ w moim wieku relacje społeczne odgrywają znaczącą rolę.

Mnie najbardziej podobały ćwiczenia praktyczne zawarte w poradniku. Lubię tego typu zadania. A ponadto studiuję pedagogikę, więc wiele ćwiczeń jest dla mnie inspiracją do scenariuszy zajęć realizowanych na studiach, czy podczas praktyk. Na plus oceniam też to, że po każdym temacie jest ramka z tekstem "Co dziś pozytywnego się wydarzyło." Jest to terapeutyczne i dzięki temu doceniłam małe wydarzenia dziejące się w ciągu dnia. Po trzecie wydanie poradnika jest przepiękne - idealny dobór kolorów, prawidłowa kompozycja, przejrzystość całości..

Podsumowując, jeśli jesteście systematyczni, a czytanie i wypełnianie poradników sprawią Wam przyjemność, to jest to pozycja idealna dla Was.

Za możliwość zrecenzowania książki dziękuje portalowi czytampierwszy.pl

Ja wersja 2.0 jest poradnikiem i dziennikiem w jednym. Jest przedstawiona w formie telefonu i znjdującego się w nim aplikacji. Codziennie mamy się aktualizować o 1%. ,,Książka'' pokazuje jak możemy żyć w lepszy sposób.
Można sobie wyrobić zdrowynawyki, być milszzym dla innych, poprawić sobie kondycje i wiele innych. Szczeże to kupiłam ją tylko dlatego, że miałam już dość siebie i tego w jaki sposób się zachowuje.
Teraz jestem weselsza i znajomi to zauważają pytając się czy się nie zakochałam. W sumie nie dziwie się, bo przed rozoczęciem chodziłam zazwyczaj z opuszczoną głową, moją codzienną miną było połoczenie smutku z jakimkolwiek brakiem chęci do życia. A za to teraz jakoś częściej się uśmiecham.
Nie mówie, że ten poradnik rozwiąże wszystkie wasze problemy, bo nie, nie ma tak dobrze, ale możęcie zawalczyć o święty spokój. Szerze polecam wszystkim, którzy chcą coś zmienić w sobie.

Eh trafiłam na poradnik ale taki, który zmusza do działania 😂 nie da się go po prostu „na lenia” leżąc na kanapie przeczytać, tu trzeba zakasać rękawy i zacząć działać. Z rozdziału na rozdział przechodząc uzyskuje się stopniowy apdajt siebie 😀
Przyznam szczerze wymiękłam szybko ale zakusy mam żeby kontynuować, bo sporo takich mini zajęć jest całkiem sensowne i warto wprowadzić w swój styl życia jako nowe przyzwyczajenie.
Kto skusi się na zaktualizowanie swojego oprogramowania? Kto da radę?
Książkę poznałam, bo raczej nie da się powiedzieć że przeczytałam dzięki portalowi @czytampierwszy

Czasem fajnie i dobrze jest się zmienić czy ,,zaktualizować". Książka ,,Ja.Wersja 2.0" zdecydowanie nam w tym pomoże. Czasem wymagamy trochę pracy nad sobą,więc ta pozycja oferuje nam codzienną pracę nad swoim ,,ja" przez zadania oraz quizy. Książka ma króciutkie rozdziały,które cieszą oko i zachęcają nad dalszą pracą. Okładka oraz całe wydanie są śliczne (zasługa wydawnictwa SQN). Fajna,motywująca,lekka przyjemna. Nadaje się również na prezent. Polecam.

Poradnik przeznaczony dla kobiet, pięknie, estetycznie wydany, każda strona jest miła dla oka, a zadania cieszą i motywują.
Każdy rozdział posiada opis, instrukcję oraz ćwiczenie, czy quiz do wykonania.
Na pierwszych stronach musimy napisać coś o sobie, następnie odpowiedzieć sobie na pytania, np : Co mnie pasjonuje? W co wierzę? Jakie są moje wartości? Czuję, że żyję, gdy..., Nigdy nie będę.... Wiem, że mogę... Co sprawia, że jestem szczęśliwą osobą?
Pytania choć banalne, są trudne. Ciężko znaleźć na nie odpowiedź tak po prostu, trzeba chwilę nad nimi posiedzieć, a to przecież dopiero początek książki!
Poradnik jest stworzony jako "smartfon", w którym zamiast rozdziałów mamy aplikacje: JA, MY, ONI, MOJE CIAŁO, MÓJ SPOKÓJ DUCHA, MOJE FINANSE, KREATYWNOŚĆ. Następnie mamy Etapy aktualizacji, czyli takie "podrozdziały".
Jest to książka, która zrobiła na mnie bardzo dobre pierwsze wrażenie. Dobrze się bawiłam przy jej uzupełnianiu, niektóre zadania mnie krępowały, jeszcze inne zmuszały do autorefleksji, ale o to właśnie chodziło, żeby wyrzucić sobie swoje słabości i przekonać się, że można z nimi walczyć i je pokonać!
Ja po lekturze mam na pewno inne nastawienie. A jak będzie z wami? :)

Każdy rozdział posiada opis, instrukcję oraz ćwiczenie, czy quiz do wykonania.

Bardzo książka mi się spodobała,można powiedzieć że jest to książka motywacyjna. Polecam ja każdemu, wiele dzięki niej można zrozumieć. Nastawienie to podstawa. Idzie lato a dzięki tej książce będzie łatwiej dotrzymać Nam naszych postanowień. W fajnym stylu napisana, na pewno dotrze do wielu osób. Polecam

Czasami mam wrażenie, że mogłabym w sobie coś zmienić, inaczej odnieść się do czegoś, zaplanować coś. Tym razem postanowiłam, że pomoże mi w tym książka pt. ,,Ja wersja 2.0".

Anna Gruszczyńska fascynuje się wpływem nawyków na tryb życia i to właśnie postanowiła przedstawić w swojej książce. Na podstawie własnych przeżyć pomaga innym radzić sobie z problemami. Jej partnerem jest Toon De Kock, również autor ,,Ja wersja 2.0", któremu dobre nawyki pomogły napisać tę książkę, odpowiada on także za jej wersję graficzną.

Dzięki tej książce wraz ze swoją zaciętą wolą wreszcie osiągniesz swoje cele! Pomoże Ci ona lepiej egzystować w tym świecie.
Książka ta jest poradnikiem, dosyć nietypowym. Znajdziesz w niej wiele ciekawych pomysłów na uporządkowanie własnego życia. Poradnik ten jest skonstruowany na wypisywaniu, marzeń, celi, wad, a także niepowodzeń. Dzięki czemu z dystansem będziesz mógł/mogła patrzeć na to co do ter pory udało Ci się dokonać.
Po każdym etapie np. efektywna i szczęśliwa następuje kolejny. Po przejściu po raz kolejny mamy okazję rozpatrywać się na podstawie poprzednich zadań tym razem nieco rozszerzonych oraz pozwalających spojrzeć na nasze osiągnięcia, które dzięki temu poradnikowi się udały.

Możesz także współpracować z telefonem! Podana jest lista aplikacji oraz ich funkcjonalność, dzięki czemu możesz dbać o nie, nie bojąc się, że zapomnisz o czymś ważnym.

Bardzo fajnie jest wszystko przedstawione graficznie, miejsce na wpisy, obrazki. Wspaniale się to reprezentuje.

Sporą część stanowią ciekawostki dotyczące omawianych problemów.

Myślę, że ta książka pozwoli mi się stać lepszą wersją siebie, uregulować tryb istnienia, wpłynie na moje życie. Mam nadzieję, że uda mi się osiągnąć moje liczne cele i wykorzystać w pełni moje możliwości.

• Psychologia/Rozwój
  • Od wydawnictwa!