Stary sługa

2012-01-01
1935-01-01

Tania Książka
bestsellery TaniaKsiazka.pl

To nawet nie 10% „małej trylogii”, ale niestety - najlepsza nowela w jej składzie. W tęsknocie za młodością szlachecką przebrzmiewają (wcale nie tak rzadkie) echa romantyzmu, postać starego Mikołaja ma w sobie wiele ciepła, a gawędziarski styl pięknie kontrastuje z tendencyjną twórczością epoki. Urocza praktyka pisarska, kilka wstępnych iskier rodzącego się talentu. Ale nadal pozycja dla potencjalnych sienkiewiczologów.

Do utworów Sienkiewicza nie da się podejść obojętnie. Wizerunek starego, wiernego sługi ukazany przez Sienkiewicza w tym krótkim opowiadaniu wyciśnie łzę z oka każdemu.

Dodaj cytat z książki Stary sługa