Światło prawdy

Okładka książki Światło prawdy Jayne Ann Krentz
Okładka książki Światło prawdy
Jayne Ann Krentz Wydawnictwo: Amber Cykl: Szepczące źródła (tom 2) Seria: Wszystko dla Pań literatura piękna
Szepczące źródła (tom 2)
Wszystko dla Pań
Truth or dare
Amber
Joanna Nałęcz
światło prawdy przeszłość strach prześladowca

Kilka lat temu czytałam pierwszą część "Szepczących źródeł", ale zupełnie o tym zapomniałam. Już od pierwszych stron czułam, że trochę brakuje mi początku. Proponuję czytać obie książki jedną po drugiej, bez tak długiej przerwy. Choć bardzo lubię Jayne Ann Krentz, trzeba przyznać, że pisze ona przyjemne historie, które nie zostają w głowie na zbyt długo. Jednak, gdy już odswieżyłam pamięć i przypomniałam sobie dramat, który przeszły bohaterki, historia bardzo mnie wciągnęła. Oczywiście można się przyczepić do paru szczegółów fabularnych, ale nie warto. To po prostu fajna historia na przyjemny wieczór.

Zmiana mieszkania i tozsamosci nie wystarcza by uciec od zlych wspomnien o czym przekonuje sie Zoe pragnaca zapomniec o przeszlosci i byc szczesliwa z mezem ktorego kocha. Moze to nie jest rewelacja lecz ksiazka ma cos w sobie i nie zaluje jej poswieconego czasu.

Bo czasami ucieczka, jest najlepszym rozwiązaniem...

Zoe ucieka.
Ucieka ze szpitala psychiatrycznego, do którego niesłusznie trafiła.
Ucieka od dawnego życia, kupując sobie nową tożsamość.
Ucieka przed tym, czego się boi.
Ethan, to prywatny detektyw, którego życie rozpadło się na kawałki.
Bankructwo, śmierć brata, trzy nieudane małżeństwa oraz przeprowadzka do nowego miejsca.
To tam krzyżują się drogi Ethana i Zoe. Oboje marzą tylko o tym aby ich przeszłość zniknęła.
Lecz przeszłość Zoe powraca. A wraz z nią tajemnicza osoba, która zna szokujący sekret kobiety...

Po pierwszych kilku rozdziałach, rozważałam możliwość nieprzeczytania tej książki. Niezbyt zachęcający początek, wielowątkowość, która przytłaczała i która sprawiała, że się zwyczajnie gubiłam- sprawiły, że bardzo chciałam odłożyć tę książkę. Jednak zawzięłam się i czytałam dalej. Powiedziałam sobie: "No dalej, przecież to jest Jayne Ann Krentz, jej książki nie mogą być złe". Z każdym kolejnym rozdziałem, historia Zoe i Ethana fascynowała mnie coraz bardziej. I teraz- po ukończeniu "Światła prawdy"- cieszę się, że nie poddałam się na początku.

Ta wielowątkowość, o której wspominałam to jednoczesna historia Arcadii-przyjaciółki Zoe, Harrego-znajomego Ethana, Shelley Russel- kolejnej pani detektyw, Lindsey- dekoratorki wnętrz i paru innych osób.
Naprawdę labirynt :)

Po raz kolejny pani Krentz wplotła w opowieść zmysł paranormalny. Nie było tego w opisie. Niemniej jednak zostałam pozytywnie zaskoczona. Po kilku książkach, z tym zmysłem właśnie, doszłam do wniosku, że jest on ciekawy.

Trochę intrygi, trochę namiętności, trochę grozy- książki pani Krentz biorę i zawsze będę brać w ciemno.

Bo czasami ucieczka, jest najlepszym rozwiązaniem...

Zoe ucieka.
Ucieka ze szpitala psychiatrycznego, do którego niesłusznie trafiła.
Ucieka od dawnego życia, kupując sobie nową tożsamość.
Ucieka przed tym, czego się boi.
Ethan, to prywatny detektyw, którego życie rozpadło się na kawałki.

Całkiem przyjemna książka, pomijając niezliczoną ilość wątków, bohaterów i zagadek. Plusem w tej historii jest to, że każdy wątek został doprowadzony do końca, co zdaje się było trudne, biorąc pod uwagę tak sporą fabułę. Podobały mi się stworzone przez Jayne Krentz postacie, jak również zdolności paranormalne głównej bohaterki i motyw ze zmianą tożsamości. Wszystko to idealnie ze sobą współgrało. Polecam, jeśli ktoś nie oczekuje zbyt wiele od lektury.

Naprawdę dobra powieść. Mimo, że z początku nieco zbyt "pomotana", to potem wszystko zlewa się w jedna całość i staje się bardzo wciągająca. Mam ochotę na kolejne książki Krentz.

Na półkach: , , , , , ,

Myślę, że to przyzwoita powieść. Fabuła wciągnęła mnie od razu. Jednak na początku jest tyle postaci i różnych wątków,że z początku się gubiłam. Także częste wtrącanie i długie wypowiedzi podczas dialogów bohaterów wytrącały mnie z wątku.

Ethan Truax jest prywatnym detektywem, który ożenił się po raz czwarty z kobietą, która twierdzi, że ma zdolności psychiczne. Według Ethana to jedynie szósty zmysł. Zoe Truax przebywała w Klinice Zamkniętej dla osób psychicznie chorych. Pewnego dnia uciekła i kupuje sobie nową tożsamość.
Arcadia Ames również była w klinice i została przyjaciółką Zoe, kiedy uciekły razem z kliniki. Arcadia również kupiła nową tożsamość, jednak ma ciągłe koszmary. Oficjalnie jej mąż nie żyje, jednak kobieta ma przeczucie, że jest inaczej. Boi się, że pewnego dnia ją znajdzie.
Shelley Russell również jest prywatnym detektywem i pracuje dla Brancha, który twierdzi, że pracuje dla Federalnych. Zlecenie dotyczy Arcadii, jednak, gdy na jaw wychodzi, że detektyw Dexter jest jej przyjacielem, to on staje się celem numerem jeden. Próba usiłowania jego zabicia, które ma wyglądać na nieszczęśliwy wypadek nie udaje się.
Zoe jest architektką i rywalizuje z Lindsey, od której czuje dziwną energię, podejrzewa ją o włamanie do biblioteki nad która pracowała.
Na czas remontu małżeństwo Truax przenosi się do mieszkania Zoe. Tam zostaje zatrudniona pani administrator, która ciągle się czepia Zoe. Później wychodzi na jaw, że to od niej bije zła energia i że ona również przebywała w zakładzie zamkniętym. Czy Zoe grozi niebezpieczeństwo z jej reki?
Aracdię dopada mąż, który również kupił sobie nową tożsamość. Czy kobieta wyjdzie cało?
Shelley Russell zostaje znaleziona prawie martwa w swoim biurze, czy ktoś celowo chciał jej się pozbyć?
Truax zostaje zlecenie od pani burmistrz dotyczące pisarza sprzed wielu lat. Czu uda mu się odnaleźć jego rękopis?
Te pytania zostawię wam do rozwiązania, możecie pobawić się w detektywów :)

Spodziewałam się po tej książce zupełnie czegoś innego. Myślałam, że to jakieś tanie opowiadanie, jednak miło się pomylić na korzyść. Może nie jest to wysoki poziom, ale budzi intrygę i zaciekawienie, co sprawia, że czyta się jednym tchem.

Recenzja została opublikowana na moim blogu: http://ksiazkowa-fantazja.blogspot.com/2012/12/swiato-prawdy.html

Książka wciągnęła mnie od razu, jednak czułam się nieco przytłoczona. Za dużo bohaterów, wątków. Jak ktoś czyta na raty to pewne, że się pogubi. Dlatego trzeba połknąć tę książkę od razu. Mimo wszystko pomysł był ciekawy i daje ocenę dobrą.

Kolejna książka autorki z parapsychicznym klimatem. Jeśli ktoś lubi wątki miłosne wraz z paranormalnym kryminałem to polecam:)

Przeczytała już trzy razy. I nadal podoba mi się tak samo.

Przeczytała już trzy razy. I nadal podoba mi się tak samo.

Świetna opowieść z nutą kryminalną. Polecam

Świetna opowieść z nutą kryminalną. Polecam