Audrey w domu. Wspomnienia o mojej mamie

Nominacja w plebiscycie 2016
Luca Dotti Wydawnictwo: Wydawnictwo Literackie biografia, autobiografia, pamiętnik
Audrey at Home: Memories of My Mother's Kitchen
Dorota Dziewońska
Wydawnictwo Literackie
aktorka Audrey Hepburn biografia Hollywood kariera kino kulinaria literatura faktu małżeństwo przyjaźń rodzina sława syn wspomnienia życie prywatne
Audrey at Home: Memories of My Mother's Kitchen
biografia, autobiografia, pamiętnik
Dorota Dziewońska
Inne

Recenzje oficjalnych recenzentów i

Zwykłe życie Audrey Hepburn

11 Link do recenzji

Większość z nas kocha Audrey za styl, za filmy, po prostu za to, że jest ikoną wszystkiego. Każdy zna film Śniadanie u Tiffaniego i każda kobieta chciałaby założyć małą czarną i móc oglądać wystawę sklepu jak Holly z rogalikiem w ręce.
Ale Audrey to nie tylko aktorka, to przede wszystkim matka, która dla dzieci zostawiła film i została panią domu. Taką ją zobaczymy w tej...

Trochę biografia, trochę album, trochę książka kucharska. A najbardziej ciepła opowieść nie o pięknej aktorce, ale wspomnienia syna o mamie.

Nie miałam sporych oczekiwań wobec tej książki. Jakże duże było moje zdziwienie, gdy wertowałam kolejne strony, nie mogąc się oderwać... W dwa dni pochłonęłam treść w całości. Oczarowała mnie ta lektura! Luca Dotti stworzył naprawdę piękne wspomnienie o swojej mamie. Źrenice same szerzej się otwierają na widok tych wszystkich niesamowitych fotografii, język ujmuje swą...

Pięknie wydana! Nie jest to typowa biografia, ale można się trochę dowiedzieć o aktorce, a przy okazji obejrzeć zdjęcia z jej życia i zainspirować się jej ulubionymi przepisami (ja kilka zapisałam:)).

Pięknie wydana, ze zdjęciami z życia i tymi słynnymi które wszyscy znamy.
Poza odkryciem jakim dobrym człowiekiem była Audrey, co przeżyła w dzieciństwie dowiadujemy się jakie były jej ukochane dania, których przepisy poznajemy na kolejnych stronach zgrabnie wplecione w historie biograficzne.
Podziwiałam ją zawsze za urodę, a teraz jeszcze podziwiam jako człowieka

Fajne przepisy Audrey z jej kuchni. Lubiła gotować. Audrey jako matka i gospodyni domowa ukazana oczami syna. Ale nic nie zostało przesłodzone. ;)

Książka "Audrey w domu" nie przedstawia typowej biografii słynnej aktorki Audrey Hepburn. Jest to natomiast zbiór prywatnych zdjęć, anekdotek i przepisów kulinarnych aktorki. Książka została napisana przez najmłodszego syna pani Hepburn, Lukę Dottiego, który w bardzo ciekawy sposób przedstawia życie "za kulisami". Dowiadujemy się o ciężkim dziecństwie aktorki, kiedy ta...

Książka spodoba się fanom ze względu na ładną szatę graficzną i niepublikowane zdjęcia Audrey, odręczne notatki. Jako książka kucharska ok, ale przepisy nie powalają.

Piękny opis syna o życiu u boku własnej mamy. Wzruszające wspomnienia przedstawienia oczami dziecka.
Dla zainteresowanych kulinarią, jest wiele przepisów dań, smakołyków, napokojów.

,,Audrey w domu'' to biografia sławnej aktorki napisana przez jej syna Lucę. Książkę najlepiej podsumowują dwa pierwsze zdania: ,,Nie znałem Audrey Hepburn. Jako mały chłopiec, kiedy dziennikarze natarczywie mnie o nią wypytywali, odpowiadałem z rozdrażnieniem: <To pomyłka. Jestem synem pani Dotti>''.
Nie znajdziemy więc opisu przygotowań do ról, samych zdjęć itd., bo Luca...

Dyskusje

• Chcę w prezencie
  • Biografie
  • 2016
  • 2016
  • Audrey Hepburn

Dodaj cytat z książki Audrey w domu. Wspomnienia o mojej mamie