Beduinki na Instagramie. Moje życie w Emiratach

Aleksandra Chrobak Wydawnictwo: Znak Literanova literatura podróżnicza
Znak Literanova
Zjednoczone Emiraty Arabskie Emiraty Beduinki Polka obyczaje podróże świat arabski
literatura podróżnicza
2016-07-25

Nigdy nie byłem w ZEA, ale po przeczytaniu tej książki to tak jakbym tam był 😊 Na pewno można znaleźć sporo cennych wskazówek jak się odnaleźć w tym kraju. Jeśli ktoś się tam wybiera to warto ją przeczytać. Jeśli sę nie wybiera to też warto 😉

Pozycja obowiazkowa przed wyjazem do Emiratów. Ciekawostki, ciekawostki, ciekawostki.

Mnóstwo porad, swojego rodzaju przewodnik ekspresowy po kulturze Emiratów, podejściu tamtejszych ludzi do Zachodu, swoich tradycji. Dużo praktycznych informacji, na pewno przeczytam jeszcze raz i będę się stosować jak tylko tam będę się wybierać. Dzięki tej książce zrozumiałam różnice między abają a czadorem i pozostałymi częściami ubioru arabskich kobiet. Z jednej strony...

Aleksandra Chrobak ukazała w tej książce prawdziwy obraz życia w Zjednoczonych Emiratach Arabskich. Jak wyglądał ten kraj przed odkryciem złóż ropy, a jak prezentuje się teraz? Czy ludzie radzą sobie z tym gwałtownym postępem technologicznym? Markowe buty, torebki, perfumy, abaje z metkami znanych projektantów, okazałe samochody i wille, a z drugiej...

Ciekawa pozycja, która w sposób lekki i przyjemny ukazuje życie w Emiratach. Nie jest to może typowy reportaż, raczej wspomnienia autorki o pobycie w ZEA, ale czyta się naprawdę z przyjemnością. Niektóre informacje zaskakują, inne szokują, ale czegoś ciekawego można się dowiedzieć. Odczarowuje trochę ten inny, nieznany, egzotyczny dla nas świat z bajek tysiąca i jednej...

Był sobie kiedyś zapomniany przez Allaha kraj na końcu świata, gdzie wielbłądy beczały dupami a ludzie żyli w biedzie i ciemnocie. Potem trysnęła ropa i Beduini przeprowadzili się z namiotów do willi i drapaczy chmur, przesiedli się z wielbłądów na Bentleye i wysłali synów na uniwersytety w Europie. Obecnie Emiratczycy (bo o Emiratach mowa) stanowią 15% populacji swojego...

Bardzo ciekawie przedstawione jest tu życie w Emiratach, jednak to nie dla nas Polek.

Bardzo dobra i niezwykła powieść,o egzotycznym kraju,autorka opisuje co się dzieje w Emiratach Arabskich,o kulturze jaka tam panuje i o religii.
Zaskakująca i fajna lektura warto było przeczytać.
Czegoś ciekawego się dowiedziałam i wiedzę poszerzyłam.

Znakomita

Bardzo fajnie i ciekawie napisana książka.
Można się dowiedzieć wielu rzeczy czytając historie z dnia codziennego autorki.
Lubię takie rodzaje "przewodników", zdecydowanie więcej zostaje w głowie :)

Dyskusje

• 2017
  • 2019
  • 2016
więcej mniej

Aleksandra Chrobak Beduinki na Instagramie. Moje życie w Emiratach Zobacz więcej