Beduinki na Instagramie. Moje życie w Emiratach

literatura podróżnicza
Znak Literanova
2016-07-25
2016-07-25
Zjednoczone Emiraty Arabskie Emiraty Beduinki Polka obyczaje podróże świat arabski

więcej Więcej

Pozycja o niebo lepsza od "Fashionistek" - aż trudno uwierzyć, że to ta książka była debiutem. Wprawdzie ma swoje minusy, ale czyta się naprawdę dobrze i, jeżeli ktoś nie zna Emiratów, można się sporo dowiedzieć.

Sama książka też lepiej wydana, z ładnymi (i podpisanymi!) zdjęciami.

Polecam wszystkim, którzy chcą się na chwilę oderwać od szarej rzeczywistości.

Powiem tyle - po przeczytaniu tej książki zapragnęłam odwiedzić Emiraty :-) świetny, przystępny i ciekawy język autorki powoduje, że czyta się lekko i przyjemnie. Jednocześnie poznajemy bardzo wnikliwie świat rodowitych Emiratczyków - jest to obraz skrajności - tradycji pomieszanej z pędem do nowoczesności... Autorka przeznacza tu specjalne miejsce do przedstawienia roli...

Uwielbiam książki o podróżach i innych kulturach. Zwłaszcza teraz kiedy są jedynym biletem do innego świata. Autorka mieszkała przez pewien czas w ZAE, więc uznałam, że takich osób warto słuchać i zaintrygowana tytułem sięgnęłam po tę pozycję. Otrzymałam sporą dawkę ciekawych informacji, które niejednokrotnie mnie zaskoczyły. Podoba mi się, że książka nie przedstawia...

Podobnie jak poprzednia książka o Arabach ich kulturze, tylko tym razem nie o Omanie ale w Emiratach.
Dla kobiet, które uważają, że ich habibi czyli ukochany Abdullah jest wyjątkowy, tak książka to surowa lekcja, wręcz ostrzeżenie, zwłaszcza, kiedy planują zamieszkać w kraju arabskim.
A jak już się zdecydowały, ta książka to wręcz przewodnik jak się uchronić od...

🧕🏻 Beduinki na instagramie 🕌

Choć samym instagramowym (właściwie autorka rozpisuje się bardziej o snapczacie niż instagramie) poświęcony jest jeden rozdział, to właściwie większość książki bazuje na życiu kobiet w Emiratach Arabskich. Autorka niestety uogólnia, w kółko się powtarza. Jednym z większych absurdów jest to, że na samym początku książki pisze iż niqab w...

Tematem ZEA interesowałam się kilka lat temu docierając głównie do informacji o:
- młodej historii,
- % rdzennych mieszkańców,
- kwestii alkoholu,
- statusie żon,
- fotografowaniu,
- męskiej obstawie na damskich zakupach,
- noclegu różnych płci w jednym pokoju hotelowym,
- co się kryje pod czarną abają.

Teraz te informacje zostały poszerzone o szczegóły, o które...

ciekawe

Jak dziadowska chałwa- mdła.

I dobrze. W przeciwnym razie szok kulturowy sprawiłby że moja rogata dziewczyńskość opuściłaby strefę komfortu.

Pozycja obowiazkowa przed wyjazem do Emiratów. Ciekawostki, ciekawostki, ciekawostki.

Nigdy nie byłem w ZEA, ale po przeczytaniu tej książki to tak jakbym tam był 😊 Na pewno można znaleźć sporo cennych wskazówek jak się odnaleźć w tym kraju. Jeśli ktoś się tam wybiera to warto ją przeczytać. Jeśli sę nie wybiera to też warto 😉

1 739
    1 150
  • 2018
  • 2017
  • 2016
  • 2017
  • 2019

Aleksandra Chrobak Beduinki na Instagramie. Moje życie w Emiratach Zobacz więcej