Dollbaby

Oficjalne recenzje i

Tajemnice Starego Południa

[ 14 ] Link do recenzji

Cudownie ciepła opowieść o trudach życia, cierpieniu, radościach zwykłego życia i dojrzewaniu do prawdy. Dawno nie czytałam tak pięknie napisanej powieści, w której nie ma osądów, lecz jest prawdziwa Miłość do każdego człowieka. Wiem , że brzmi to górnolotnie, ale tak ową powieść odbieram i bardzo trudno było mi oderwać się od lektury choć na moment.

Zbyt wielkie zagęszczenie tragedii rodzinnych jak na książkę o 400 stronach i przez to powieść zdaje się jakaś taka posępna i przygnębiająca.

Takie chwilowe oderwanie od moich ukochanych kryminałów... Co nie oznacza, że nie znalazłam tu dużo tajemniczych wątków (było nawet zabójstwo ;)).
Dobra książka na oderwanie się na chwilę od obowiązków, niezbyt wymagająca. Czytało mi się szybko i przyjemnie.

Jak na debiut, książka jest wyjątkowo udana. Ma swoje potknięcia, kilka nielogiczności, parę wątków, które są nie wiadomo po co, jednak ogólnie jest urocza. Tytuł mnie trochę mylił, jednak w końcu wyjaśnił się i go zrozumiałam. Żywe przedstawienie Nowego Orleanu - prawie czułam się, jakbym tam była.

Bardzo ciekawa ksiazka,uwielbiam i polecam!

1986

Książkę wygrałam w konkursie co było dla mnie miłym zaskoczeniem. Jest to debiut autorki i muszę przyznać, że udany.Poruszony tu został temat segregacji rasowej, poznaje się w powieści losy Ibby i jej rodziny.

To poruszająca powieść o nawiązywaniu przyjaźni w czasach,które nie były łatwe, bardzo mi się podobało jak autorka opisała relację Ibby z Fannie. Podobało mi się...

Akcja książki rozgrywa się w Nowym Orleanie w latach 1964- 1572.Powieść pełna życiowej mądrości z poczuciem humoru.Utrzymana w klimacie Amerykańskim stylu tamtych lat, poznajemy ich zwyczaje ,religię ,zasady.Jest to historia dorastania poszukiwania rodziny i odnajdywania się w relacjach z czarnymi obywatelami miasta,Polecam.

Na półkach: , , , ,

Nastoletnia Ibby Bell boleśnie przeżywa utratę ukochanego ojca, o którego śmierć stale się obwinia. Jej matka postanawia zmierzyć się z utratą męża w samotności, dlatego decyduje się zostawić córkę na jakiś czas u ekscentrycznej babki, której dziewczyna nigdy nie widziała. W prezencie Ibby ma wręczyć babcie urnę z prochami zmarłego. Nawet nie spodziewa się, że wyprawa do...

Nowy Orlean, lata 60' XX wieku. USA przeżywa kryzys związany z segregacją rasową i marzeniami czarnoskórych o pełni praw społecznych. Fannie, właścicielka majątku, zatrudnia Queenie i jej córkę, Violę, zwaną Dollbaby - czarnoskóre służące i bardzo dobrze je traktuje. Kobieta cierpi na napady nerwicowe i depresję, ale sprawia wrażenie zupełnie opanowanej i zwyczajnej...

Ciepła, klimatyczna opowieść na zbliżające się jesienne szarugi.Nowy Orlean lat sześćdziesiątych ubiegłego wieku porywa nas swoimi dźwiękami, zapachami, zwyczajami. Książka trochę przypomina mi "Służące" oraz "Lato w Savannach", jakby autorka połączyła te dwie historie w jedną fabułę, dodając jeszcze coś od siebie. Ale dla samego klimatu tamtych lat warto przeczytać. Do...

Dyskusje

• Chcę w prezencie