Zacznij kochać dizajn. Jak kolekcjonować polską sztukę użytkową

Okładka książki Zacznij kochać dizajn. Jak kolekcjonować polską sztukę użytkową Beata Bochińska
Okładka książki Zacznij kochać dizajn. Jak kolekcjonować polską sztukę użytkową
Beata Bochińska Wydawnictwo: Marginesy poradniki
240 str. 4 godz. 0 min.
Kategoria:
poradniki
Wydawnictwo:
Marginesy
Data wydania:
2016-10-12
Data 1. wyd. pol.:
2016-10-12
Liczba stron:
240
Czas czytania
4 godz. 0 min.
Język:
polski
ISBN:
9788365586438
Tagi:
dizajn polski sztuka użytkowa design polska
Średnia ocen

6,3 6,3 / 10

Oceń książkę
i
Dodaj do biblioteczki

Porównaj ceny

i
Porównywarka z zawsze aktualnymi cenami
W naszej porównywarce znajdziesz książki, audiobooki i e-booki, ze wszystkich najpopularniejszych księgarni internetowych i stacjonarnych, zawsze w najlepszej cenie. Wszystkie pozycje zawierają aktualne ceny sprzedaży. Nasze księgarnie partnerskie oferują wygodne formy dostawy takie jak: dostawę do paczkomatu, przesyłkę kurierską lub odebranie przesyłki w wybranym punkcie odbioru. Darmowa dostawa jest możliwa po przekroczeniu odpowiedniej kwoty za zamówienie lub dla stałych klientów i beneficjentów usług premium zgodnie z regulaminem wybranej księgarni.
Za zamówienie u naszych partnerów zapłacisz w najwygodniejszej dla Ciebie formie:
• online
• przelewem
• kartą płatniczą
• Blikiem
• podczas odbioru
W zależności od wybranej księgarni możliwa jest także wysyłka za granicę. Ceny widoczne na liście uwzględniają rabaty i promocje dotyczące danego tytułu, dzięki czemu zawsze możesz szybko porównać najkorzystniejszą ofertę.
Ładowanie Szukamy ofert...

Patronaty LC

Książki autora

Okładka książki Eryka i Jan Drostowie. Polskie Projekty Polscy Projektanci. Katalog wystawy (Gdynia) Barbara Banaś, Beata Bochińska, Marta Borowska-Tryczak, Olga Drenda, Katarzyna Jasiołek
Ocena 9,0
Eryka i Jan Dr... Barbara Banaś, Beat...
Okładka książki Design Management Zarządzanie wzornictwem Beata Bochińska, Jerzy Ginalski
Ocena 0,0
Design Managem... Beata Bochińska, Je...

Mogą Cię zainteresować

Oficjalne recenzje i

Graty po babci



276 0 130

Oceny

Średnia ocen
6,3 / 10
153 ocen
Twoja ocena
0 / 10

OPINIE i DYSKUSJE

Sortuj:
avatar
178
46

Na półkach: , ,

Po lekturze wciąż czuję niedosyt, ale w zupełności rozumiem, jaki był zamysł autorki w tworzeniu tej pozycji. Na pewno jest to jedna z książek, którą warto dodać do biblioteczki, jeżeli design interesuje nas choć trochę!

Po lekturze wciąż czuję niedosyt, ale w zupełności rozumiem, jaki był zamysł autorki w tworzeniu tej pozycji. Na pewno jest to jedna z książek, którą warto dodać do biblioteczki, jeżeli design interesuje nas choć trochę!

Oznaczone jako spoiler Pokaż mimo to

avatar
903
162

Na półkach: , ,

Na początku zawsze jest zauroczenie, niezrozumiały zrazu impuls, jakże często niewytłumaczalny racjonalnie zbieg czegoś. Chodzi oczywiście o »zainteresowanie się« lub »okazję«, lub po prostu »przypadek«, ślepy »traf«, czy co tam jeszcze prowadzące do odmiennego stanu świadomości nazywanego kolekcjonerstwem. I niewątpliwie takim odmiennym stanem jest zadziwiająca eskalacja zainteresowania przedmiotami będącymi materialnymi świadkami okresu świetności polskiego wzornictwa użytkowego.

Ta książka nie jest encyklopedią, dokumentacją techniczną, wszechwiednym poradnikiem/przewodnikiem. Nie uczy kolekcjonerstwa. Nie jest to też podręcznik kolekcjonera dla opornych. To książka zachęcająca do hodowania w sobie tego, co już wyrosło na podatnej glebie, albo też niewiele do tego wyklucia się brakuje. Jak szukać, jak ogarniać swoje ogniste zapędy kolekcjonowania, jak oceniać przedmioty naszego pożądania. Jak cenić jakość ponad wszystko i jak ważne zbieraniu przedmiotów są detale i szczegóły.

To książka, która pomaga w przejściu w kolekcjonowaniu od okresu burzy i naporu przez romantyzm do pozytywistycznego umiłowania pospołu estetyki, formy i wartości użytecznych.

Na początku zawsze jest zauroczenie, niezrozumiały zrazu impuls, jakże często niewytłumaczalny racjonalnie zbieg czegoś. Chodzi oczywiście o »zainteresowanie się« lub »okazję«, lub po prostu »przypadek«, ślepy »traf«, czy co tam jeszcze prowadzące do odmiennego stanu świadomości nazywanego kolekcjonerstwem. I niewątpliwie takim odmiennym stanem jest zadziwiająca eskalacja...

więcej Pokaż mimo to

avatar
2117
1379

Na półkach: , ,

No, cóż ... czy ta książka/poradnik jest wystarczająca do tego, aby pokochać dizajn? Być może tak, choć wydaje mi się, że mimo wszystko wymaga to pewnego (wrodzonego lub nabytego) poczucia estetyki i przynajmniej minimalnego interesowania się sztuką; czy wyrobi w nas to coś, co zrobi z nas kolekcjonerów, czy pozostaniemy tylko zwykłymi "zbieraczami"? Na pewno po tej lekturze nie staniemy się kolekcjonerami z krwi i kości, bo to wymaga wieloletniego doświadczenia, umiejętności wertowania katalogów, archiwów wzornictwa, wiedzy, której nie zdobędziemy po przeczytaniu tej pozycji. Przekona się o tym każdy, kto zagłębi się w jej treść, bo autorka wprost o tym pisze. Kolekcjonowanie to sztuka, to bardzo szeroka wiedza, zdobywana przez lata, to prawdziwa pasja, wymagająca intuicji, łutu szczęścia i przede wszystkim pieniędzy. Ale zawsze, chcąc czymś ciekawym wzbogacić czy ozdobić nasze mieszkanie, będziemy posiadać choć minimalne pojęcie, co jest tego warte, a co nie.

Ale mimo tych osobistych zastrzeżeń, przyznać muszę, iż książka zawiera wiele interesujących informacji, dotyczących historii polskiego wzornictwa przemysłowego, w której to dziedzinie Polska stała się światową marką. Ciekawe zdjęcia, ciekawe opowieści o polskich "wzornikach", o kultowych projektach, ikonach dizajnu. Czy jednak to wszystko pozwoli mi z masy różnych rzeczy użytkowych czy typowo dekoracyjnych, zalewających rynek, wyłuskać TO COŚ, co okaże się dizajnerską perełką? Mam wątpliwości ...

No, cóż ... czy ta książka/poradnik jest wystarczająca do tego, aby pokochać dizajn? Być może tak, choć wydaje mi się, że mimo wszystko wymaga to pewnego (wrodzonego lub nabytego) poczucia estetyki i przynajmniej minimalnego interesowania się sztuką; czy wyrobi w nas to coś, co zrobi z nas kolekcjonerów, czy pozostaniemy tylko zwykłymi "zbieraczami"? Na pewno po tej...

więcej Pokaż mimo to

avatar
540
272

Na półkach:

Pozycja zdecydowanie dla początkujących kolekcjonerów, jako laik nie nastawiony na kolekcjonerstwo lecz po prostu lubiący "ładne przedmioty" i ciekawe formy nie skorzystam z porad zawartych w książce. Mimo wszystko kilka interesujących rzeczy można dla siebie wyciągnąć, obejrzeć ciekawe aranżacje i zdobycze m. in. autorki, poznać nowe nazwiska i internetowe źródła inspiracji. Ciekawa, pięknie wydana, raczej poradnikowa treść z elementami lifestyle, nie wszystkim przypadnie do gustu.

Pozycja zdecydowanie dla początkujących kolekcjonerów, jako laik nie nastawiony na kolekcjonerstwo lecz po prostu lubiący "ładne przedmioty" i ciekawe formy nie skorzystam z porad zawartych w książce. Mimo wszystko kilka interesujących rzeczy można dla siebie wyciągnąć, obejrzeć ciekawe aranżacje i zdobycze m. in. autorki, poznać nowe nazwiska i internetowe źródła...

więcej Pokaż mimo to

avatar
1
1

Na półkach:

Jestem miłośniczka polskiego designu. Byłam pewna, że ta pozycja poszerzy moja wiedzę (wydawać by się mogło laika),ale tak się nie stało. Wartościowe z książki jest może 10stron. Często potwarzane poglądy dodają książce stron, tylko po co? Przeczytałam, bo to prezent od mamy. Czy polecę komukolwiek, nie.

Jestem miłośniczka polskiego designu. Byłam pewna, że ta pozycja poszerzy moja wiedzę (wydawać by się mogło laika),ale tak się nie stało. Wartościowe z książki jest może 10stron. Często potwarzane poglądy dodają książce stron, tylko po co? Przeczytałam, bo to prezent od mamy. Czy polecę komukolwiek, nie.

Pokaż mimo to

avatar
317
133

Na półkach: ,

Lubię remontować stare meble i z tego powodu postanowiłem tę książkę przeczytać. I nie znalazłem w niej nic ciekawego na ten temat. Co więcej zniechęciła mnie też ona do ich kolekcjonowania! Skąd więc taka wysoka ocena? Zwyczajnie, pochłonęła mnie ona bez reszty. Zazdroszczę autorce pasji i tych skoków adrenaliny przy znajdowaniu perełek dizajnu. Czytało mi się bardzo lekko i z wypiekami na twarzy.

Lubię remontować stare meble i z tego powodu postanowiłem tę książkę przeczytać. I nie znalazłem w niej nic ciekawego na ten temat. Co więcej zniechęciła mnie też ona do ich kolekcjonowania! Skąd więc taka wysoka ocena? Zwyczajnie, pochłonęła mnie ona bez reszty. Zazdroszczę autorce pasji i tych skoków adrenaliny przy znajdowaniu perełek dizajnu. Czytało mi się bardzo lekko...

więcej Pokaż mimo to

avatar
76
10

Na półkach:

Fajna książka, nie tylko dla profesjonalistów. Warto poznać nasz rodzimy design i wzornictwo.

Fajna książka, nie tylko dla profesjonalistów. Warto poznać nasz rodzimy design i wzornictwo.

Pokaż mimo to

avatar
48
24

Na półkach: ,

Spodziewałam się czegoś zupełnie innego po tej książce, tytuł jest dość mylący, wedłu mnie powinien brzmieć "Zacznij kolekcjonować design". Książka jest poradnikiem dla początkującego kolekcjonera, aczkolwiek porady w niej zawarte są mało konkretne, myślę, że gdybym miała teraz zacząć tworzyć swoją pierwszą kolekcję to książka ta nie stałaby się moją biblią. Piękne zdjęcia, ciekawe anegdoty, choć myślałam, że będzie ich więcej.

Spodziewałam się czegoś zupełnie innego po tej książce, tytuł jest dość mylący, wedłu mnie powinien brzmieć "Zacznij kolekcjonować design". Książka jest poradnikiem dla początkującego kolekcjonera, aczkolwiek porady w niej zawarte są mało konkretne, myślę, że gdybym miała teraz zacząć tworzyć swoją pierwszą kolekcję to książka ta nie stałaby się moją biblią. Piękne zdjęcia,...

więcej Pokaż mimo to

avatar
117
63

Na półkach: ,

Spodziewałam się czegoś innego. Więcej informacji o tym jak rozpoznać dobry dizajn, jak wypatrzeć te perełki już tutaj, w tej książce. Natomiast książka odsyła mnie w poszukiwania po zapomnianych archiwach i fabrykach. Tyle co się opatrzyłam na ładne zdjęcia. Fajne wstawki z anegdotkami. PS. Zazdroszczę autorce tej meblościanki z okładki ;)

Spodziewałam się czegoś innego. Więcej informacji o tym jak rozpoznać dobry dizajn, jak wypatrzeć te perełki już tutaj, w tej książce. Natomiast książka odsyła mnie w poszukiwania po zapomnianych archiwach i fabrykach. Tyle co się opatrzyłam na ładne zdjęcia. Fajne wstawki z anegdotkami. PS. Zazdroszczę autorce tej meblościanki z okładki ;)

Pokaż mimo to

avatar
200
91

Na półkach: , ,

Cóż powiedzieć. Nie kochałam dizajnu wcześniej i zdecydowanie nie kocham go po lekturze tej książki. Mam bardzo mieszane uczucia, bo choć dowiedziałam się kilku interesujących rzeczy (mam na myśli ciekawostki, a nie rzeczywiście przydatną wiedzę),to jednak całość jest bardzo chaotyczna i jak dla mnie nieprzekonująca. Gdybym chciała zacząć kolekcjonowanie, to zdecydowanie wiedza, jaką zdobyłam za sprawą tej lektury, by mi w tym nie pomogła. Mam też wrażenie, że jednym z głównych powodów, dla których powstała książka, było rozreklamowanie kilku stron w sieci, w szczególności miejsca, w którym autorka sprzedaje swoje zbiory. Mam straszny dylemat z oceną. Treść i wrażenia po przeczytaniu oceniam na trzy, ale doceniam bardzo ładne wydanie, zdjęcia, a poza tym... poczułam sympatię do autorki i jej pasji, mimo że nie umiała mnie do tego hobby przekonać.

Cóż powiedzieć. Nie kochałam dizajnu wcześniej i zdecydowanie nie kocham go po lekturze tej książki. Mam bardzo mieszane uczucia, bo choć dowiedziałam się kilku interesujących rzeczy (mam na myśli ciekawostki, a nie rzeczywiście przydatną wiedzę),to jednak całość jest bardzo chaotyczna i jak dla mnie nieprzekonująca. Gdybym chciała zacząć kolekcjonowanie, to zdecydowanie...

więcej Pokaż mimo to

Książka na półkach

  • Chcę przeczytać
    233
  • Przeczytane
    208
  • Posiadam
    81
  • Teraz czytam
    13
  • Sztuka
    5
  • 2018
    5
  • Chcę w prezencie
    4
  • Design
    4
  • Ulubione
    3
  • Mam
    3

Cytaty

Bądź pierwszy

Dodaj cytat z książki Zacznij kochać dizajn. Jak kolekcjonować polską sztukę użytkową


Podobne książki

Przeczytaj także