Od stresu do sukcesu

Okładka książki Od stresu do sukcesu Agata Limanówka
Okładka książki Od stresu do sukcesu
Agata Limanówka Wydawnictwo: Firmamento poradniki
poradniki
Od stresu do sukcesu
Firmamento
2016-01-01
2016-01-01
poradnik psychologiczny od stresu do sukcesu szlifuję diamenty Agata Limanówka bestseller jak radzić sobie ze stresem psycholog trener mentor coach autor autorka

Okładka książki Doskonale Niedoskonali II edycja Karolina Brzuchalska, Iwona Kutnik, Agata Limanówka, Sandra Martynów, Michał Pieprzak, Anna J. Russo, Bartosz Słota, Anna Ewa Suska, Marzena Ewa Zdolska
Doskonale Nied... Karolina Brzuchalsk...
Okładka książki Doskonale niedoskonali Ewa Daroszewska, Maja Falkiewicz-Gancarz, Magda Godzik-Janiuk, Magdalena Kapela, Kinga Langley, Agata Limanówka, Sylwia Mokrysz, Magdalena Pawłowska, Janusz Przytocki, Magdalena Radecka, Dariusz Romanowicz, Marcin Sobociński, Jan Paweł Tomaszewski, Anna Wawrzyniak, Anna Węgrzyn, Michał Zwierz
Doskonale nied... Ewa Daroszewska, Ma...

#650 - Od stresu do sukcesu - Agata Limanówka - Wydanie Firmamento
#210/52/2021

Książka ma 264 strony. Swoją premierę miała dnia 01.01.2016 roku i jest to poradnik.

Książka składa się z sześciu rozdziałów, w których autorka zamieściła informację o tym czym jest stres, jakie są przyczyny stresu w naszym życiu, oraz jak przejawia się stres.

Czy wiedzieliście, że stres może być dobry, lub zły ?

Najbardziej podoba mi się ostatni rozdział, w którym możemy poznać dziewięć sposobów na szczęśliwe życie. Warto spotkać się z tą książką.

#650 - Od stresu do sukcesu - Agata Limanówka - Wydanie Firmamento
#210/52/2021

Czy wiedzieliście, że stres może...

Zupełnie nie w moim klimacie. Plus, że Pani Limanówka prowadzi własny biznes i mam nadzieję, że consulting i szkolenia wychodzą znaaacznie lepiej, niż ta książka.

W księgarniach najczęściej mijam dział z książkami pisanymi przez coachów sporym łukiem. Być może szufladkuję te książki, ale często spotykam się w nich z oczywistymi radami. Każdy z nas te rady zna, po co je zapisywać? Nikt i tak mi nie wytłumaczy, jak zmusić się, aby wprowadzić je w życiu. Jednak sięgnęłam po "Od stresu do sukcesu". Jakie są moje wrażenia?

Sam tytuł książki mówi wiele o jej treści, więc nie musimy się chyba zastanawiać, o czym ona jest. "Od stresu do sukcesu" to książka, która ma nauczyć czytelnika, jak zrobić ze stresu swojego sojusznika. Agata Limanówka mówi o tym, jak zamienić negatywny stres na ten motywujący. Okładka obiecuje również, że w środku odnajdziemy 9 sposobów na szczęśliwe życie.

Na początku chcę powiedzieć, że bardzo cieszę się, że tę książkę napisała osoba kompetentna, z doświadczeniem w coachingu i wykształceniem potrzebnym w tym temacie. Za motywację coraz częściej biorą się osoby nieodpowiednie. Coraz więcej ludzi sądzi, że to oni odnaleźli sposób na szczęście i muszą podzielić się nim ze światem. Niestety, pisać nie każdy może. Jeśli macie sięgnąć po książkę tego gatunku, to niech będzie ona napisana przez autora pokroju Pani Agaty Limanówki.

"Człowiek musi przebywać z samym sobą, powinien więc zadbać, aby było to dobre towarzystwo."
Charles Hughes

W książce znajdziecie nie tylko sposoby na radzenie sobie ze stresem, ale może to być dla Was pewnego rodzaju dziennik. W "Od stresu do sukcesu" znajdziecie wiele zadań, pytań, tabelek, które możecie wypełniać. Wewnątrz znajdziecie nawet kolorowanki, do których wypełnienia zachęca autorka.

Bardzo podoba mi się podejście autorki do czytelnika. Zdaje sobie ona sprawę, że nie wszystkie informacje mogą być interesujące dla każdego i pisze wprost: "Jeśli Cię to nie interesuje, to przejdź do kolejnego rozdziału.". Ja sama nie ukrywam, że pominęłam naukowe definicje dotyczące stresu. Specjalistyczne słownictwo zlewa się w mojej głowie w jeden wielki bełkot i czytanie tego fragmentu byłoby dla mnie stratą czasu.

Co sądzę o radach, które daje nam autorka? Niektóre z nich wydawały mi się zbyt oczywiste, a niektóre postaram się wcielić w życie. Nie chcę zdradzać Wam sposobów przedstawionych przez autorkę, ale jestem pewna, że niektóre z nich mogą Wam pomóc. Nie ukrywam jednak, że kilka z tych sposobów znałam już wcześniej.

W moim przypadku problem pojawia się, kiedy wszystkie zasady staram się wprowadzić w życie. Agata Limanówka nie nakazuje nam wprowadzać wszystkiego na raz. Na początek doradza wybrać wyłącznie jedną metodę, ja swoją wybrałam i codziennie próbuję się pilnować, aby dotrzymać danej swojej obietnicy.

Sądzę, że książka jest odpowiednia dla każdego, kto chce coś zmienić. Nie oczekujcie, że po przeczytaniu tej pozycji nie będziecie się stresować. Wszytko wymaga pracy, ale przecież jesteśmy dla siebie najważniejszymi osobami na świecie, więc możemy poświęcić sobie dużo czasu. Możemy, a nawet musimy.

Ocena: 6/10

Sam tytuł...

Wartościowa lektura, szczególnie jesli wykona się zadania w niej zawarte.

Bardzo dużo wiedzy także teoretycznej, ale pokazanej w praktyce.

Z wykonanych zadań nauczysz się wykorzystywać stres jako swój atut.

Wartościowa lektura, szczególnie jesli wykona się zadania w niej zawarte.

Bardzo dużo wiedzy także teoretycznej, ale pokazanej w praktyce.

Z wykonanych zadań nauczysz się wykorzystywać stres jako swój atut.

Inspirująca, pozytywna i bardzo dobrze napisana książka. Czytelnik ma wrażenie jakby znał autorkę od wielu lat. Książka zawiera praktyczne sposoby radzenia sobie z negatywnym stresem. Już od pierwszych stron książki autorka pozytywnie nastraja czytelnika, dzieli się z nim swoimi doświadczeniami i za to duży plus. Obecna jest stała empatia, zaś autorka pomimo szerokiego spektrum wiedzy nie deprecjonuje czytelnika, tylko stara się z nim współgrać, wnikając w jego życie, pokazując że każdy z nas jest wartościowy i powinien dbać o siebie na co dzień :)

Książka warta uwagi. Odróżnia się na tle innych, bo nie jest poradnikiem pełnym frazesów. Pozwala przeanalizować swoje działania i wyciągnąć wnioski. To czy skorzystamy z rad autorki zależy od nas, ale warto ją przeczytać chociażby po to, aby skonfrontować swój punkt widzenia z innym. Niebanalna forma pozwala na szybkie czytanie. Więcej nie napiszę, aby nie spoilerować :)

Stres, chyba drugie słowo po diecie którego nie lubię, bo ma dla mnie negatywny wydźwięk. Właściwie spotykamy się z nim na co dzień w najprzeróżniejszych sytuacjach w życiu, od zawodowych, po prywatne, ale mało kto zastanawia się co tak naprawdę go stresuje, jak reaguje i zachowuje się w stresujących go sytuacjach. Ta książka pomaga uświadomić sobie nie tylko te kwestie, ale wiele innych związanych ze stresem. Autorka na własnym przykładzie wyjaśnia jak "ogarnąć" stres, jak zmienić ten zły w dobry motywujący. Bardzo fajne ćwiczenia, niby proste a sporo można o sobie w nich odkryć.

Zanim się natknęłam na Agatę i jej książkę ze stresem radziłam sobie bardzo słabo. Kompulsywnie bym to określiła. Dzięki niej i dalszym krokom, które zapoczątkowała w mojej przemianie, w tej chwili mogę powiedzieć, że znalazłam cel i sens życia. Mimo, że całe moje życie przewróciło się do góry nogami - tak, teraz mogę powiedzieć, że jestem SZCZĘŚLIWA. Wiem do czego dążę i umiem to sobie krok po kroku rozplanować. Nie straszne są już dla mnie przeciwności - teraz to wyzwania! Szczerze polecam tę książkę jak również a może przede wszystkim spotkanie z Agatą w realu. Ona serio POMAGA ludziom, bo to co się u mnie teraz dzieje to jakaś MAGIA. Ha ha może to jakaś Czarownica? ;-) Nie wiem, ale na pewno z tej kategorii Dobrych Wróżek :-)

Stresu doświadcza każdy z nas, nie każdy jednak umiejętnie sobie z nim
radzi lub rozpoznaje jego objawy.

Agata pokazuje, że można zmienić sposób, w jaki postrzegamy i przeżywamy każdy dzień, by czuć się szczęśliwymi i w pracy, i w życiu osobistym.

Krok po kroku prezentuje sposoby radzenia sobie ze stresem, bazując
nie tylko na badaniach naukowych, lecz także własnym doświadczeniu.

Przedstawiając zróżnicowane źródła oraz przejawy stresu, udowadnia,
że możliwe jest zarządzanie swoimi reakcjami w stresujących sytuacjach
oraz osiągniecie spokoju i równowagi.

Książka dla każdego, kto chciałby w pełni korzystać z teraźniejszości
i zadbać o swoją przyszłość.

Stresu doświadcza każdy z nas, nie każdy jednak umiejętnie sobie z nim
radzi lub rozpoznaje jego objawy.

Krok po kroku prezentuje sposoby radzenia sobie ze stresem, bazując
nie tylko na badaniach naukowych, lecz także własnym...

Polecam, warto zacząć żyć bez stresu!!

Polecam, warto zacząć żyć bez stresu!!

• 2017
  • Nie ma na Rajskiej
  • Z polecenia
  • 2017
  • Recenzenckie

Dodaj cytat z książki Od stresu do sukcesu