Ortodoksyjny heretyk. Myśl społeczno-religijna Andrzeja Towiańskiego

Okładka książki Ortodoksyjny heretyk. Myśl społeczno-religijna Andrzeja Towiańskiego Agnieszka Zielińska
Agnieszka Zielińska Wydawnictwo: Pandit reportaż
reportaż
Pandit
2010-01-01
2010-01-01
Mickiewicz Towiański Słowacki Koło Sprawy Bożej

Jedna z najlepszych pozycji na temat towianizmu, jaką miałam okazję czytać. Nie tylko pozbawiona opinii zaczerpniętych z plotek i legend, co często zdarza się w bibliografii tego ruchu, ale przede wszystkim oparta na faktach, wielu cenionych opracowaniach oraz pokazująca doskonałą znajomość tematu. Można tu znaleźć elementy często pomijane przez badaczy, jak również doskonałe wyjaśnienie przyczyn częstych nieporozumień w pojęciu towianizmu jako idei. Bardzo serdecznie polecam każdemu, kto interesuje się tematem - jeśli zależy Wam na rzetelnej i dobrze podanej informacji, 'Ortodoksyjny Heretyk' będzie doskonałym wyborem.

Najbardziej dogłębna i rzetelna praca na temat towianizmu, jaka została do tej pory napisana. Autorka obala wiele mitów narosłych wokół Towiańskiego i Mickiewicza, opierając się niemal wyłącznie na tekstach źródłowych, bez nadinterpretacji i naciągania faktów.

Zgadzam się z pierwszą opinią w 100%

Zgadzam się z pierwszą opinią w 100%

• Romantyczny romantyzm
  • 2016
  • INNE

Dodaj cytat z książki Ortodoksyjny heretyk. Myśl społeczno-religijna Andrzeja Towiańskiego