Dwaj panowie z Werony

William Shakespeare Wydawnictwo: Hachette Polska Seria: Kolekcja Hachette: William Szekspir utwór dramatyczny (dramat, komedia, tragedia)
Two Gentlemen of Verona
2016-08-25
1958-01-01
9788328207462
Stanisław Koźmian
Hachette Polska
Dwaj panowie z Werony William Szekspir
Two Gentlemen of Verona
utwór dramatyczny (dramat, komedia, tragedia)
2016-08-25
9788328207462
Stanisław Koźmian
Kolekcja Hachette: William Szekspir
Dwaj panowie z Werony William Szekspir

Znakomita komedia Szekspira. Opowiada o dylematach związanych z miłością i przyjaźnią. Co jest ważniejsze?

Fabuła / 9
Zwroty akcji / 9
Bohaterowie / 8
Humor / 9
Oryginalność / 9

„Dwaj panowie z Werony” to jedno z wczesnych dzieł Szekspira, rzadko jednak wystawianych na scenie i raczej negatywnie ocenianych ze względu na zawarte przesłanie.
Uważa się, że inspiracją do jej napisania była ona zainspirowana dziełem „Diana” Jorge’a de Montemayora lub zaginionej sztuki opartej na tym utworze.
Sama treść dramatu nie jest specjalnie oryginalna i...

Wszystkie komedie Shakespeara robione są na jedno kopyto. Ale to kompletnie w niczym nie przeszkadza:-)

DWAJ PANOWIE Z WERONY W.Szekspira to odpowiadanie na trudne życiowe pytanie: w życiu ważniejsza jest miłość,czy przyjaźń?
Trudna odpowiedź,bo to przecież są nieco inne uczucia do różnych osób. Wg Autora wygrywa miłość,można i,nawet trzeba,poświęcić jej wszystko co już mieliśmy. Wartka akcja. Kobieta-Julia jest przebrana za grajka (a więc oficjalnie mężczyzna) wprost...

Pozycja Szekspira która mi najmniej się podobała. Nie potrafiłam wgryźć się w historię. Wręcz się nudziłam.

Ma gorszą ocenę i opinię od "Poskromienia złośnicy" aczkolwiek nie mam pojęcia dlaczego. Czytałam te komedie jedna po drugiej i choć do tej się uprzedziłam po przejrzeniu ocen to spodobała mi się bardziej! Cytat na cytacie, niemal wszystko warte zapisania! Zdecydowanie polecam. Myślę, że wokół "Poskromienia złośnicy" po prostu narosło za dużo piórek w związku z popularną...

znów wesoło, jak to u Shakespeara

Pomimo wielu negatywnych opinii oraz przyprawieniu "Dwóm Panom z Werony" swoistej łatki "najgorszego dzieła w dorobku Shakespearea", pozostaję pod niewątpliwym urokiem twórczości pisarza oraz tworzonych przez niego postaci, które przemawiają do mnie, ilekroć zagłębię się w którąś z komedii bądź tragedii drogiego Williama.

Szekspir po raz kolejny mnie nie zawiódł i spędziłam przyjemny wieczór w towarzystwie jego bohaterów. Proteusza uważam za postać negatywną, która poddała się pożądaniu, zabiła racjonalne myślenie i skrzywdziła wiele osób. Widzimy jak to pożądanie jest silniejsze od przyjaźni i posiadanej miłości. Ale jak to zwykle bywa, wszystko dobrze się kończy, chociaż powrót Julii do...

• Dramaty
  • William Shakespeare