Trzeci bliźniak

Data 1. wydania:
1997-01-01
Andrzej Szulc
Andrzej Szulc

Fajnie się czyta - jak to Folletta.

Fajnie się czyta - jak to Folletta.

Ken Follett to autor którego uwielbiam❤️ ,cieszę się że jeszcze tyle Jego książek czeka w kolejce do przeczytania. Umieściłam Wam zdjęcie z opisem abyście zapoznali się z treścią książki a w niej odnalazłam :
👍Świetnie wykreowane postacie
👍 Napięcie (wzrasta w miarę czytania)
👍 Emocjonujące tempo zdarzeń
👍Tematyka bardzo ciekawa
👍Główna bohaterka posiadająca osobowość warta naśladowania(pewne cechy śmiało mogę sobie przypisać)
👍Akcja ,akcja akcja!!!

Jak dla mnie jest to książka #wartapolecenia !!!
Przy tej pozycji nie sposób się nudzić ,a odkładając ja z pewnością poczujecie satysfakcję po lekturze bardzo dobrej książki😉

Moja ocena 9/10

👍Świetnie wykreowane postacie
👍 Napięcie (wzrasta w miarę czytania)
👍 Emocjonujące tempo zdarzeń
👍Tematyka bardzo ciekawa
👍Główna bohaterka posiadająca osobowość...

Super książka, myślę o niej bardzo często do tej pory (po 6 latach od przeczytania). Książkę można przełożyć na życie codzienne, dzięki czemu wykreowałam sobie zdanie na temat tego kim jesteśmy w życiu dorosłym i co/kto kształtuje nasze osobowości. Bardzo fajna lektura do wykorzystania w szkole - posiada dużo wątków, które okazały się przydatne w liceum.
POLECAM! :D

POLECAM! :D

Czyta się jednym tchem.

Czyta się jednym tchem.

Ogólnie rzecz biorąc fabuła ciekawa, lecz brakowało mi głębszej charakterystyki psychologicznej jak i większej realności zachowań, głównie w odniesieniu do postaci dwójki głównych bohaterów. Poza tym książka dobra.

może i fabuła nierealna ( choć czy na pewno?) ale książka trzymająca w napięciu, miałam trudność w oderwaniu się id niej.
polecam serdecznie :)

polecam serdecznie :)

Ken Follet jest mistrzem powieści kryminalnych. I "Trzeci bliźniak" potwierdza utwierdzoną, światową renomę pisarza.

Owszem, powieść opisuje wydarzenia niewiarygodne i nikt nie podejmuje się nawet bronić tezy o wiarygodności intrygi, lecz jakaż konstrukcja! Jakież mistrzostwo utrzymywania napięcia przez kilkaset stron tekstu! Czyta się jednym tchem. Po prostu znakomite.

Naturalnie, to nie jest rzecz jakaś specjalnie wyrafinowana. Bohaterowie są płascy, papierowi. Nie o to wszakże chodzi w lekkim czytadle. Chodzi o rozrywkę, przyjemność czytania banalnej, lecz fantastycznie ułożonej powieści. A takie wymagania książka Folleta spełnia z nadwiązką.

Najsłabsza książka jaką przeczytałem tego autora.

Najsłabsza książka jaką przeczytałem tego autora.

Uwielbiam Kena Folleta i przeczytałam wiele jego książek ale trzeci bliźniak jest naprawdę genialny. Trzeba mieć naprawdę talent zeby stworzyć książkę, w której dosłownie każda strona jest wciągająca i trzyma w napięciu. Kiedy myslalam, ze już wszystko wychodzi na prostą - autor znowu mieszał i zaskakiwał. Do tego jeszcze ciekawy wątek psychologiczny. Po raz kolejny się nie zawiodłam a wręcz byłam zła, ze cały mój wieczor podporządkowany jest książce - bo nawet jak nie miałam czasu to musiałam przeczytam chociaż kilka stron :)

Moja pierwsza książka Folleta, jest solida, jako książka akcji. Liczyłem na więcej materii dotyczącej psychologii, dziedziczenia itp
Czas z książką zaliczam do udanych.
BTW nie próbujcie przypadkiem próbować oglądać kanadyjskiej ekranizacji z 97, bo Wam wypali mózg i oczy

Czas z książką zaliczam do udanych.

Ken Follett Trzeci Bliźniak Zobacz więcej