Zamieć

Whiteout
kryminał, sensacja, thriller
2016-05-20
Jacek Manicki

Nie mam wygórowanych oczekiwań względem książek Kena Folletta, ma mi dostarczać prostej dobrej rozrywki i jak dotąd nie zawiodłem się. Zawsze zazwyczaj szybciej niż później wciąga mnie akcja i końcówkę to już doczytuję z niecierpliwością. Książki tego autora są świetnym resetem szczególnie po innych bardziej "wymagających" lekturach.

Niestety, to już jednak nie ten sam Follett. Sztampowe i bez polotu, choć pomysł, szczególnie w dzisiejszych czasach, bardzo dobry

Książka może się podobać, ale ja nie doczytałem.
Ta pozycja mnie nie zaciekawiła, więc nie widziałem powodu, dla którego miałbym kontynuować czytanie.

Polecam

W Boże Narodzenie złodzieje kradną zarazki groźnej choroby zakaźnej z laboratorium w Szkocji. Jednym z nich jest syn właściciela laboratorium. Ucieczkę utrudnia im śnieżyca i udają się do domu właściciela udając podróżnych. W domu przebywa rodzina, która zjechała na święta. W końcu wszyscy dowiadują się co zrobili przybysze i robi się niebezpiecznie. Z opresji ratuje ich...

więcej Oznaczone jako spoiler Pokaż mimo to

Trafiła mi się niechcący książka o wirusach. Ostatnio wszystko wydaje się być a propos pandemii.:) Książka bardzo dobrze skonstruowana. Akcja kręci się wokół niebezpiecznego wirusa Madoba i szczepionki na niego. Praca w Oxenford Medical wre. Dr Stanleya Oxenford ma kłopoty finansowe a do nich dokładają się kolejne. Do firmy wkradają się złodzieje i wykradają wirusa....

Wymęczyłem ją... to chyba najsłabsza książka Folletta jaką czytałem. Drażniło mnie w niej niemal wszystko. Nie wiem czy to "zasługa" samego autora, czy tłumacza. Na długo zostanie mi chyba w pamięci jedynie, odmieniany przez wszystkie przypadki, living room!

Pomijając sama końcówkę naprawdę świetna.

Lubię thrillery medyczne i lubię twórczość Kena Folleta. Połączenie tych dwóch sympatii w mojej ocenie wypada dość dobrze.

Laboratorium medyczne w Szkocji prowadzone przez wybitnego profesora mikrobiologii, jest miejscem, w którym trwają badania nad bardzo niebezpiecznym wirusem. W obecnej dobie terroryzmu, są tacy, którzy organizują akcję wydobycia wirusa i chcą go...

Po prostu świetna sensacyjna rozrywka

Dyskusje

1 214