Trzeci bliźniak

Prima
2000-01-01
2000-01-01
Andrzej Szulc
science fiction powieść angielska--II poł. 20 w.
Ta książka nie została jeszcze oceniona

Bądź pierwszy - oceń książkę

więcej Więcej

Ogólnie rzecz biorąc fabuła ciekawa, lecz brakowało mi głębszej charakterystyki psychologicznej jak i większej realności zachowań, głównie w odniesieniu do postaci dwójki głównych bohaterów. Poza tym książka dobra.

może i fabuła nierealna ( choć czy na pewno?) ale książka trzymająca w napięciu, miałam trudność w oderwaniu się id niej.
polecam serdecznie :)

Ken Follet jest mistrzem powieści kryminalnych. I "Trzeci bliźniak" potwierdza utwierdzoną, światową renomę pisarza.

Owszem, powieść opisuje wydarzenia niewiarygodne i nikt nie podejmuje się nawet bronić tezy o wiarygodności intrygi, lecz jakaż konstrukcja! Jakież mistrzostwo utrzymywania napięcia przez kilkaset stron tekstu! Czyta się jednym tchem. Po prostu...

Najsłabsza książka jaką przeczytałem tego autora.

Moja pierwsza książka Folleta, jest solida, jako książka akcji. Liczyłem na więcej materii dotyczącej psychologii, dziedziczenia itp
Czas z książką zaliczam do udanych.
BTW nie próbujcie przypadkiem próbować oglądać kanadyjskiej ekranizacji z 97, bo Wam wypali mózg i oczy

Uwielbiam Kena Folleta i przeczytałam wiele jego książek ale trzeci bliźniak jest naprawdę genialny. Trzeba mieć naprawdę talent zeby stworzyć książkę, w której dosłownie każda strona jest wciągająca i trzyma w napięciu. Kiedy myslalam, ze już wszystko wychodzi na prostą - autor znowu mieszał i zaskakiwał. Do tego jeszcze ciekawy wątek psychologiczny. Po raz kolejny się nie...

Warto zapoznać się z tą pozycją. Interesująca j trzymająca w napięciu.

I tu zaczyna się moja miłość do Folletta. Wspaniała i szczegółowonuknuta, przemyślana cała książka.

Jakoś lepiej autorowi wychodzi spisywanie historii ubiegłego wieku. Gdy stworzył historię coś na wzór s-f, wyszło tak sobie.

Polecam

1 285