Forbidden

Okładka książki Forbidden Danielle Jamie
Okładka książki Forbidden
Danielle Jamie Wydawnictwo: Kindle Edition Cykl: Stepbrother (tom 1) literatura obyczajowa, romans
Stepbrother (tom 1)
Kindle Edition
2015-06-01
2015-06-01
Romance Academic College New Adult

Chyba dałam tej książce o cztery gwiazdki za dużo. A może tylko o trzy?
W każdym razie - ,,Forbidden" zapowiadało się jako typowa książka z gatunku new adult, która ma spory potencjał i może rozwinąć się w wielu kierunkach.
Okazało się jednak niestety tandetną opowiastką (bo nawet nie książką, to jest zdecydowanie za krótkie na takie miano). Raven i Linc są siebie warci, a ich postępowanie sprawia, że człowiek ma ochotę jedynie pokręcić głową i głośno krzyknąć - litości, dorośnijcie wreszcie! Brak jakiekolwiek pogłębiania postaci, akcji, a przez te dziesiąt stron w sumie jedyne, co mamy to seks, impreza, kac i nic, zupełnie nic więcej.

Chyba dałam tej książce o cztery gwiazdki za dużo. A może tylko o trzy?

Historia Lincolna i Rudej jest zawarta w trzech krótkich częściach, które z powodzeniem stworzyłyby jedna , pełna książkę.
Ciężko mi rozdzielić te historie na takie małe części, więc musze napisać co sądze o całości.
A jako całość książka podobala mi się bardzo. Z początku była to powieść dla nastolatkow, gdzie takimi tez ludźmi byli bohaterzy. Byli rozwydrzeni, oboje, nieznośni i ogólnie nie szanowali siebie za bardzo.
Wraz z kolejnymi stronami dalo się zobaczyć jak to wszystko dojrzewa i się zmienia. Nie tylko treść ale i bohaterowie.

Polecam!

Historia niby jak jedna z wielu o "uczuciach "między przyrodnim rodzeństwem, a jednak bardzo fajnie się ją czyta. Raven nie do końca potrafi oddzielić pożądanie od głębszego uczucia, a Linc chyba właśnie poprzez kolejne zdobycze stara sie nic nie poczuć, jednak złośnica zaszła mu za skórę. Bardzo jestem ciekawa jak dalej potoczą się ich losy :-)

Oznaczone jako spoiler Pokaż mimo to

Raven-studentka- podczas przerwy wiosennej przyjeżdża do domu,dowiaduje się że zamieszkał z nimi chłopak jej mamy i jego syn Linc.
Linc- student-dwa lata starszy,mega super ciacho- cieszący się reputacją-w łóżku oczywiscie :)
Ogólnie Raven i Linc nie przepadają za sobą-ciągle sobie docinają.
Kiedy ich rodzice wyjeżdżają na wycieczkę,zostają sami w domu..
Rawen zakłada się ze swoja koleżanką że zanim wyjedzie na studia prześpi się z przyrodnim bratem...co z tego wyniknie? Musicie przeczytać i się przekonać.
Książka jest dość krótka,chwilami brakowało mi zagłębienia się w ich relację..dlatego daję sześć gwiazdek- Polecam na wolne popołudnie :) a sama zabieram się za kontynuację Untouchable..

Ogólnie Raven i Linc nie przepadają za sobą-ciągle sobie docinają.
Kiedy ich rodzice wyjeżdżają na wycieczkę,zostają sami w domu..
Rawen zakłada się...

Na półkach: , , , , , ,

Raven po raz pierwszy wraca do domu ze studiów z niechęcią. Czemu? Przez nowego faceta jej mamy i jej syna. Sytuacja okazuje się jeszcze gorsza, kiedy przyjeżdża do domu i okazuje się, że nowy facet mamy i syn mieszkają z nimi... Jakby nieszczęść było mało - matka zostawia córkę tuż po przyjeździe i wyjeżdża ze swoim facetem na tydzień, a ją zostawia samą w domu z nieznośnym Lincem. Nie można powiedzieć, że ta dwójka pała do siebie ciepłymi uczuciami od samego początku. Jest raczej odwrotnie. Walka charakterów. Ale z czasem, gdy się poznają ich wzajemny stosunek do siebie się zmienia... Raven zakłada się z przyjaciółką, że do czasu wyjazdu prześpi się z Lincem... tylko co jeśli ten zakład obróci się przeciwko niej?

Jest to jedna z bardziej obiecujących krótkotomowych serii książkowych. Lubię książki o tematyce 'romans z bratem przyrodnim'. Bohaterowie są charakterni, a chemię czuć pomiędzy nimi. To pierwszy etap zażyłej i problematycznej znajomości tej dwójki, ale końcówka po prostu nie zostawia dla mnie wątpliwości - sięgam po więcej.

Krótkie opowiadanie. Niestety zbyt wiele nie można z niego wywnioskować. Reven założyła się ze swoją przyjaciółką, że poderwie swojego "przyrodniego brata" Linca. Zakład zostaje zrealizowany. Ostatecznie para zaczyna coś do siebie czuć. On wypiera to ze swojego umysłu przez co dochodzi do poważnej kłótni. Reven wyjeżdża do szkoły ze złamanym sercem pozostawiając za sobą wkurzonego Linca.

W tej ksiazce kompletnie nic sie nie dzieje, dodatkowo mysli glownej bohaterki bardzo irytujace, slownictwo tez pozostawia wiele do zyczenia.

Nie mogę przyznać że była to jedna z najlepszych książek jakie przeczytałam. W sumie nawet daleko jej do tego, ale akurat na dzisiejszy wieczór szukałam czegoś nieskomplikowanego i to jest doskonałym tego przykładem. Od początku wiadomo co wydarzy się pomiędzy głównymi bohaterami. Tak samo wątek romansu pomiędzy przyrodnim rodzeństwem robi się coraz bardziej przereklamowany ale pomijając wszystkie moje kaprysy książkę czytało się całkiem dobrze, szybko i bez większych refleksji. Dla zabicia czasu sprawdza się doskonale.

słabe sama nie wiem co mnie skłoniło do przeczytania

słabe sama nie wiem co mnie skłoniło do przeczytania

słaba pozycja, oklepany temat, napisany w bardzo prosty sposób. zaledwie kilka ciekawych uwagi sytuacji.

• 2015
  • Nieoficjalne tłumaczenia