Wiatr nie potrafi czytać

Okładka książki Wiatr nie potrafi czytać Richard Mason, Richard Mason
Okładka książki Wiatr nie potrafi czytać
Richard MasonRichard Mason Wydawnictwo: Albatros literatura piękna
Albatros
2004-01-01
2004-01-01

Subtelna i wyjątkowo nastrojowa historia skryta w cieniu monumentalnego Taj Mahal. „Wiatr nie potrafi czytać” opowiada historię żołnierza, który poza granicami swojego kraju przeżył zarówno te najpiękniejsze jak i te najbardziej nieszczęśliwe chwile swojego życia.
Angielski pilot Michael Quinn zostaje oddelegowany do Bombaju, gdzie wraz z dziewięcioma innymi żołnierzami ma odbyć kurs języka japońskiego. Japonia jawi się na stronach książki jako kraj wrogi, kipiący okrucieństwem, zajmujący indyjskie terytorium z zażartą wściekłością. Jakże więc wielkim zaskoczeniem będzie dla Quinna rodzące się w nim uczucie do Hanako Wei, Japonki. Niestety niezwykle romantyczna, międzykontynentalna historia miłosna staje pod znakiem zapytania, kiedy Michael musi podjąć walkę na froncie. Sześć miesięcy rozłąki oznacza dla zakochanych wieczność, ale czy to właśnie japońscy żołnierze staną na drodze do ich szczęścia?

„Nie wiedziałem, dokąd idę, i wcale mi na tym nie zależało, póki oddalałem się od obozu. Na szczęście poszycie nie było gęste i znajdowałem miejsca, gdzie rosła tylko trawa, przez którą mogłem szybko przejść. Prawie nie zauważałem ostrych ździebeł, tnących mi ręce i twarz. Raz zatrzymałem się i nasłuchiwałem, patrząc w kierunku, z którego przyszedłem. Nie dochodził stamtąd żaden dźwięk, tylko szum owadów, a czasami przebiegło jakieś zwierzę. Nie przejmowałem się zwierzętami ani wężami, gdyż nie były tak niebezpieczne jak ludzie, przed którymi umknąłem.”

Książka bardzo mnie zaciekawiła okładką, bo bardzo interesuję się krajami Azjatyckimi. Jednak treść mnie również nie zawiodła. Piękna historia miłości, która tak jak wiele w tamtejszym czasie miała jeden wielki problem- WOJNĘ. Zakazana miłość, może nie na skalę Romea i Julii, ale równie wzruszająca.

Nie spodziewałam się po tej książce za dużo emocji, wzruszeń dla mnie bardzo dobra historia rozgrywająca się podczas drugiej wojny światowej.
Michael Qiunn to świetny angielski pilot strącony nad Birmą nagle zostaje oddelegowany do Bombaju.
Musi brać udział w przesłuchaniach jeńców wojennych.
Szkolenia prowadzi młoda Japonka Hanako Wei zakochuje się w niej wzajemnością mają się ku sobie.
Piękny Tadż mahal,spotykają się bardzo często i się kochają łączy ich dwojga prawdziwe uczucia.
Losy ich się krzyżują,drogi się rozchodzą muszą się rozstać.
Przepiękna, urocza i nastrojowa powieść o wojnie, o miłości, o przebaczaniu.
Super się czyta polecam!!!

Musi brać udział w przesłuchaniach jeńców wojennych.

• Orientalne (Japonia, Chiny)
  • Literatura angielska
  • Literatura piękna