Kup teraz - 10 ofert w cenie od 6.99 zł do 29.90 zł

Miłość z nutą imbiru

Agnieszka Olejnik Wydawnictwo: Czwarta Strona Cykl: Wszystkie smaki życia (tom 2) literatura obyczajowa, romans
Czwarta Strona
literatura polska odmiana losu powieść obyczajowa relacje rodzinne rozstanie samotność uczucie walka z chorobą
Wszystkie smaki życia (tom 2)
literatura obyczajowa, romans
2016-10-12

Często obawiam się drugiej części jeżeli pierwsza okazała się świetna. W tym przypadku zupełnie niepotrzebnie. Książka podtrzymała poziom, udało mi się nawet uronić kilka łez.
Polecam

Agnieszka Olejnik nie boi się pisać o trudnych i drażliwych tematach. Robi to jednak bardzo delikatnie i pozostawia sporo miejsca na refleksje czytelnika. Miłość ma różne barwy o czym doskonale przekonali się bohaterowie Miłości z nutą imbiru. Autorka pięknie portretuje miłość homoseksualną, matczyną, przyjacielską. Pokazuje, że każde uczucie ma swoje blaski i cienie.

Kolejny raz czytałam coś na telefonie , bo czekanie do poniedziałku było torturą , i skończyłam przed odbiorem z biblioteki . Generalnie jeśli liczycie na lekkie , łatwe i przyjemne to się rozczarujecie , jeśli jesteście mało tolerancyjni , to nie jest pozycja dla was. Wszystkim tym którzy lubią ciekawe postaci które bardzo się rozwijają w czasie cyklu polecam

Drugą część również przeczytałam z zainteresowaniem. Dla mnie jest to książka o prawdziwym życiu. I z przyjemnością sięgam po trzeci tom.

Drugi tom trochę lepszy niż pierwszy. Mniejszy chaos, choć wszystko nadal kręci się wokół nieporozumień, braku komunikacji i braku dojrzałości bohaterów przede wszystkim

Nie podoba mi się postać Ewy. Baba jest tak zapatrzona w siebie i w swoje potrzeby, ze nie dostrzega niczego wokół. Jej celem życiowym zdaje się być posiadanie faceta, jakiegokolwiek, ale...

W drugiej części cyklu grono bohaterów, znanych ze "Szczęścia na wagę", poszerza się o kilka osób. Fabuła rozbudowuje się o nowe wątki i choć jedne problemy się rozwiązują, to w ich miejsce jest więcej kolejnych. A wszystkie kręcą się nadal wokół miłości, jej braku, nadziei na miłość. A także inności, akceptacji, niezrozumienia, wybaczania i tak dalej. Życia, to...

Druga część równie dobra, choć już bardziej przewidywalna. Jednak wątek uczuciowy nieźle pogmatwany, zarówno u mamy, jak i córki. Czytało się bardzo dobrze i sądzę, że trzecia część również mnie nie rozczaruje.

Druga część tak samo rewelacyjna jak pierwsza :D

Ja nadal "walczę" z kilogramami tak samo jak bohaterki książki. Tylko to nas różni, że ja nadal sama a one przeżywają swoje wzloty i upadki w miłości....

Ewa niby odnalazła swoją miłość ale Andrzej niby ją mocno kocha ale do końca nie mówi prawdę, no ale to dowiecie się jak przeczytacie sami :D

Córka Ewy również ma miłosne...

Odkładałam sięgnięcie po II tom, bo pierwszy, po poczatkowym zachwycie - jak wiecie, w końcu mnie zniesmaczył i zmęczył, chociaż wciągnął.
Drugi tom wciągnął mnie również, chyba nawet mocniej, a że miałam pod ręka także tom trzeci to od razu poleciałam dalej, ciekawa jak to się skończy.
Opiszę więc swoje wrażenia z obu tomów razem.
Oba należą do wciągaczy i to oczywiście...

• 2019
  • 2018
  • 2020
  • Agnieszka Olejnik
  • 2020
  • Z biblioteki

Dodaj cytat z książki Miłość z nutą imbiru