Morbus Kitahara

Okładka książki Morbus Kitahara Christoph Ransmayr
Okładka książki Morbus Kitahara
Christoph Ransmayr Wydawnictwo: Państwowy Instytut Wydawniczy Seria: Współczesna Proza Światowa literatura piękna
Współczesna Proza Światowa
Morbus Kitahara
Państwowy Instytut Wydawniczy
2003-01-01
2003-01-01
Sława Lisiecka
literatura austriacka literatura współczesna

Okładka książki Znikająca Europa Jurij Andruchowycz, Mircea Cărtărescu, Karl-Markus Gauß, Tatjana Gromača, Marius Ivaškevičius, Lídia Jorge, Fatos Lubonja, Geert Mak, Christoph Ransmayr, Andrzej Stasiuk, Swietłana Wasilenko
Znikająca Europa Jurij Andruchowycz,...
Okładka książki Pogromca wilków. Trzy duety literackie Martin Pollack, Christoph Ransmayr
Pogromca wilkó... Martin Pollack, Chr...

Po książkę Ransmayr'a warto sięgnąć choćby po to, aby nacieszyć się solidną warsztatowo prozą, na co szansa w chwili obecnej - chyba sami przyznacie - graniczy z wygraniem trójki w totka.
Czytając niektóre książki czuję się tak, jakbym siedział na zakolu niezbyt rwącej rzeki, patrzył się jak powoli acz bezustannie, bez wytchnienia płynie, i... w sumie to wystarcza, resztę dopowiada wyobraźnia. Nie trzeba wchodzić do wody by poczuć jej prąd. Nie inaczej jest w przypadku 'Morbus...'. Tutaj nurtem jest niezwykła umiejętność pisarza, by czytelnika uwodzić swoim talentem kreowania powieści od pierwszej do ostatniej strony. Tutaj nie ma zbędnych momentów, przegadanych kwestii, idiotycznych opisów natury, czy czegokolwiek innego podobnego. Wszystkiego jest po trochu, podane w idealnych proporcjach i w miejscach które do tego przynależą. I taką literaturę osobiście uwielbiam. Literaturę przez duże L.

• Literatura austriacka
  • Współczesna proza światowa PIW
  • Wishlist
  • Nie posiadam
  • Może kiedyś przeczytam...
  • Moje książki
  • Współczesna proza światowa