Kodeks zdrady

Okładka książki Kodeks zdrady
Christopher Reich Wydawnictwo: Amber literatura piękna
Amber
9788325205492

Przeczytałam, bo znalazłam tę książkę w apartamencie, który wynajmowaliśmy podczas majówki na Węgrzech. Dla mnie zbyt zagmatwane. Agenci tropiący agentów, atak terrorystyczny wisi w powietrzu, ale ostatecznie świat uratowany.

Tematyka książki oraz akcja bardzo szybko wciąga ci sprawia że książkę bardzo szybko się czyta

Akcja nie porywa, ale niezłe czytadło na dłuższą podróż samolotem, pociągiem albo autobusem.
Intryga trochę zawiła ale generalnie da się czytać

Intryga trochę zawiła ale generalnie da się czytać

Stała na półce w bibliotece i skusiła okładką. Nie znałam autora, nie wiedziałam jaki to gatunek. Okazało się, że sensacja i to niezła. Początek tego nie zapowiada, mamy małżeństwo, ona ginie w górach, on próbuje się dowiedzieć czegoś o niej i ktoś na niego napada. Potem już jest tylko akcja, spiski ogarniające wszystkich i wszystko.

1 tom cyklu JONATHAN RANSOM.

1 tom cyklu JONATHAN RANSOM.

Emma Ransom ginie tragicznie w szwajcarskich Alpach. Jej mąż Jonathan znajduje w bagażu żony kluczyki do luksusowego mercedesa, sto tysięcy franków szwajcarskich i paszport na inne nazwisko. Kim była Emma naprawdę? Cała przeszłość i spędzone wspólnie lata wydają się fikcją. Doktor Ransom musi odkryć prawdę, nie tylko po to aby zrozumieć, czym było jego małżeństwo, ale także żeby przeżyć.

Nawet niezłe czytadło, takie w sam raz do pociągu, w dłuższą trasę. Czas zleci szybciej. Połączenie Forsytha z Ludlumem, tylko słabszej jakości.

Wielka mistyfikacja, podwójni agencii samotny amator w świecie zawodowych zabójców. Jest lekarzem. Nie miesza się do polityki. Ale staje się głównym podejrzanym w przerażającym globalnym spisku... Doktor Jonathan Ransom sądził, że po latach małżeństwa wie o swojej pięknej żonie wszystko. Aż do dnia jej tragicznej śmierci w szwajcarskich Alpach, kiedy w bagażu Emmy znalazł kluczyki do nowego mercedesa, sto tysięcy franków szwajcarskich i paszport z jej zdjęciem... na zupełnie inne nazwisko. Nagle wszystko wokół okazało się grą pozorów. Przyjaciele stali się wrogami. Jonathan musi odkryć, kim naprawdę była jego żona a nie tylko, żeby znaleźć spokój, ale żeby przeżyć...

Książka nie przypadła mi do gustu. Nudna fabuła. W niektórych momentach nie nadążałam i gubiłam się.

Książkę oceniam na 3.

7,5

Doktor Jonathan Ransom i jego żona Emma wybierają się na narty w Alpy szwajcarskie. Niestety, ze wspólnej wycieczki wraca tylko jedno z nich. Czekając na wydobycie ciała małżonki z górskiej przerębli, pogrążony w żałobie dr.Ransom niespodziewanie wchodzi w posiadanie przesyłki zaadresowanej do Emmy. Zawartość okazuje się na tyle szokująca, iż podważa wszystko, w co dotychczas wierzył.

Rules of Deception - akcja kolejnej powieści Christopher'a Reich'a również rozgrywa się w mroźnej i nieprzystępnej Szwajcarii. Z ręki profesjonalnego zabójcy giną pozornie niewyróżniający się przedsiębiorcy. Dochodzenie w tej sprawie prowadzi - doświadczony przez życie - inspektor Martin von Daniken kierujący Służbą Analiz i Prewencji. W toku śledztwa wychodzą na jaw fakty poddające w wątpliwość prawdziwą tożsamość ofiar, a także wskazujące na zarzewie międzynarodowego spisku na ziemiach spokojnej Szwajcarii.

"Kodeks Zdrady" to drobiazgowo przedstawiona, szpiegowska mistyfikacja. Christopher Reich stworzył perfekcyjnie dopracowaną intrygę obrazującą walkę o władzę agencji wywiadowczych, sprzedajnych urzędników, a także przekonujący konflikt polityczny mogący mieć tragiczny w skutkach zasięg globalny. Schludną całość dopełniają wyraziści bohaterowie i - jak to u Reich'a - bardzo klimatyczne tło spowitej białym całunem śniegu, małej górskiej Szwajcarii. Akcja powieści toczy się dwutorowo. Czytelnik obserwuje wydarzenia z punktu widzenia zwierzyny - uciekającego przed zabójcą i organami ścigania dr.Ransoma, a także łowcy - skrupulatnego i nieustępliwego inspektora von Danikena. O ile ten drugi - ze swoim chłodnym pragmatyzmem - wypada przekonująco, to już sam poszukiwany wydaje się nieco oderwany od rzeczywistości. Zdeterminowany, aby odkryć prawdę o swojej żonie dr.Ransom jest pomysłowy jak James Bond z cyklu Iana Fleminga, a szczęścia ma tyle, co Ethan Hunt odgrywany przez Toma Cruise'a w "Mission Impossible". No i jeździ kuloodpornym mercedesem za kwotę przyprawiającą o zawrót głowy. Porównania nie nasuwają się bez powodu. "Kodeks Zdrady" to efektowny thriller szpiegowski z wartką - szybko przemieszczającą się - akcją i czysto hollywoodzkim finałem.

Christopher Reich dołożył do swojego dorobku literackiego kolejną bardzo mocną pozycję, udowadniając czytelnikom, że wyobraźnią i talentem w konstruowaniu fabuły dorównuje najsławniejszym pisarzom z Francji, Wielkiej Brytanii, czy Skandynawii.

7,5

Bardzo ciekawa,ale momentami aż chce się przeskoczyc parę stron :P ogólnie polecam

• Christopher Reich
  • Thriller/sensacja/kryminał
  • Pani Asia
  • Powieść sensacyjna
  • Sensacja/Akcja

Dodaj cytat z książki Kodeks zdrady