Ludy Czarnej Afryki

Joanna CieślewskaNatalia Goraj Wydawnictwo: Przedsiębiorstwo Wydawnicze „Rzeczpospolita” S.A. Cykl: Mitologie świata (tom 11) popularnonaukowa
2007-01-01
Przedsiębiorstwo Wydawnicze „Rzeczpospolita” S.A.
mitologia Afryka
Mitologie świata (tom 11)
popularnonaukowa
mitologia Afryka

Książka pomogła mi zebrać i uporządkowsać najważniejsze wiadomości,co tu dużo mowić - pomogla mi także w zdaniu sesji, bo jest świetną kompilacją wiedzy. Co oczywiście nie zwalnia z przeczytania innych pozycji :)

Bardzo fajna książka, szczególnie ta część kosmologiczna, o stworzeniu świata. Super, że nad całością ksiażką czuwał prof. Piłaszewicz. Album jest bardzo ładnie wydany. Mam całą serię, jak na razie większosc pozycji ma duzego plusa.

Zdenerwowała mnie ta książka. Pomijając fakt, że jest bardzo pobieżna, to jest też bardzo chaotyczna. Wszystkie zagadnienia zostały potraktowane po łebkach i moim zdaniem trochę bez pomyślunku. Nie polecam.

O wierzeniach afrykańskich niewiele jest pozycji w Polsce, więc znaczenie tej pozycji rośnie, choć nie wolna jest ona od wad.

Jak zawsze w tej serii nadmierna pobieżność i wybiórczość wpłynęła negatywnie na odbiór całości. Jeśli jednak w przypadku wielu innych tytułów można ją darować, jako choćby wprowadzenie do mitologii, to pomysł umieszczenia wierzeń ogromnego kontynentu (cóż, że z pominięciem Afryki na północ od Sahary) to lekka przesada. Chyba, że dla mieszkańców Afryki przygotujemy książkę...

Książka ciekawa i jak dla mnie coś nowego. Na pewno warte przeczytania dla ciekawskich i chcących poszerzać trochę horyzonty.

• Mitologie
  • Afryka