Między prawami. Polowanie na Wilka.

Okładka książki Między prawami. Polowanie na Wilka.
Katarzyna Żwirełło Wydawnictwo: Katarzyna Woźniak Cykl: Między prawami (tom 1) kryminał, sensacja, thriller
kryminał, sensacja, thriller
Między prawami (tom 1)
Katarzyna Woźniak
2016-07-07
2016-07-07
kryminał policja mafia zbrodnia narkotyki

"Przecież pies w kagańcu nie ugryzie".
Ile to zdanie tutaj ma znaczeń..
Moja miłość do Berga zaczęła się w późniejszych książkach, ale tutaj, widząc jego wyboistą drogę, utwierdziłam się w tym uczuciu 😈😈
Berg (ps. Proca) jest oficerem CBŚ i dowodzi grupą "Szakal", która od miesięcy rozpracowuje narkotykowego bossa - Wilka. Proca ma wyjątkową motywację do złapania tego niebezpiecznego człowieka, gdyż przyczynił się on do śmierci brata komisarza.. Ale na drodze staje mu korupcja, kłamstwo i zdrada.
Doskonale skrojona akcja. Jak zawsze u autorki, postaci są wyraziste i bardzo konkretne. I kibicujesz im najmocniej. W sumie to nawet tym niezbyt krystalicznie czystym też nadane są takie cechy, że nie chcesz, żeby stała im się krzywda.
Powieść jest napisana w taki sposób, że spokojnie mogłaby być wzięta z życia 1:1. Wierzę w każdą akcję i w każdy proceder.

"Przecież pies w kagańcu nie ugryzie".
Ile to zdanie tutaj ma znaczeń..

Ciekawa historia, szybko się czyta. Czy tak działa polska policja? Nie wiem. Przeczytać można.

"Polowanie na Wilka" okazało się dla mnie sporym zaskoczeniem. Nie sądziłam, że aż tak mi się spodoba i że zaraz po jego skończeniu kupię drugą część, chcąc tego świata i bohaterów więcej i więcej. Świetny styl pisania autorki, realistyczne dialogi i niewymuszony humor czynią tę powieść bardzo dobrą rozrywką, a dodatkowym urokiem są przemyślenia i postawa głównego bohatera. Jego kreację też warto pochwalić, podobnie jak zresztą większości postaci – z przyjemnością czyta się o tak prawdziwych, ludzkich (lub właśnie nieludzkich 😅) bohaterach i bohaterkach.
Mnie pochłonęła praktycznie od razu, bardzo polecam!

Zapraszam też na mojego bookstagrama: @_naczytalia. 🤍

Dobry i wciągający kryminał, który przypadkiem trafił w moje ręce.
Bardzo dobry odpoczynek od fantastyki i bardzo dobra rozrywka.
Dosłownie pochłonęłam w jedno popołudnie.
Polecam

Dobry i wciągający kryminał, który przypadkiem trafił w moje ręce.
Bardzo dobry odpoczynek od fantastyki i bardzo dobra rozrywka.
Dosłownie pochłonęłam w jedno popołudnie.
Polecam

"Nauczyłem się przede wszystkim jednej podstawowej rzeczy: szanuj przeciwnika i zadbaj o jego szacunek. Co za tym idzie? Musisz mówić ich językiem, przestrzegać ich zasad. U nich jest oko za oko, ramię za ramię. Muszą się ciebie bać, żeby cię szanować."

Komisarz Alan Berg jest oficerem Centralnego Biura Śledczego Policji. Każdego dnia styka się z brutalnym światem przestępczości narkotykowej. Dowodzi grupą operacyjną „Szakal” i jest jednym z najlepszych w wydziale. Jednak w jego karierze pojawiła się czarna plama – dochodzenie ciągnące się miesiącami, dotyczące narkotykowego bossa – Wilka. Zadanie staje się coraz trudniejsze, ponieważ na drodze policjanta pojawiają się osoby dbające o własne interesy. Otaczający komisarza świat, przesiąknięty jest korupcją, kłamstwem i zdradą. Czy Berg znajdzie w sobie siłę, by nie stać się tym, co poprzysiągł ścigać?

Bardzo dobry kryminał, którego czyta się dość szybko. Wiele zwrotów akcji, ciekawa fabuła i barwni bohaterowie sprawiają, że akcja jest intrygująca. Klimat brutalności, intryg i zemsty działa na wyobraźnię. Brutalny i ostry język idealnie pasuje do tematyki książki, a przy tym slang gangsterski i policyjny - mistrzostwo. Autorka ukazała świat bardzo mroczny, przebiegły i wstrząsający, gdzie ludzie dla osiągnięcia swoich celów są w stanie zrobić dosłownie wszystko. Duży plus za prawdziwe i mocne emocje oraz opisy, które działają na wyobraźnię czytelnika. Napięcie wzrasta z każdą stroną. Mimo wszystko jednak, czegoś mi zabrakło, momentami się gubiłam, akcja rozkręca się dość wolno.

Bohaterowie bardzo wyraziści i barwni. Dostrzegłam wiele ciekawych sentencji życiowych, taką głębię tekstu. Według postaci opisanych w książce, każdy człowiek musi przejść w życiu przez piekło, by odnaleźć kawałek nieba. Gdy tak się nad tymi słowami zastanawiam, jest w nich coś z prawdy. Tajemniczość oraz piękna szata graficzna i okładka wpływają na wyobraźnię, zachęcają do sięgnięcia po tekst. Jest to powieść grozy, bardzo realistyczna, o problemach dzisiejszego świata - o gangach narkotykowych. Walka ze złem, ciekawe i burzliwe dialogi, krew, pot i strach. Autorka aktywizuje czytelnika i daje się mu wciągnąć w swoją grę z bohaterami książki.

Książka pokazuje, że każdy z nas ma ograniczenia i ludzką naturę, która czasem zawodzi. Autorka ukazuje nam realne zbrodnie w realnym świecie, bez kompromisów, bez wyolbrzymień, ale i bez niedomówień. Myślę, że jest to sensacja na dobrym poziomie. Dobry debiut autorki. Polecam.

"Mój dziadek mawiał, że każdy powinien choć raz w życiu przeżyć piekło, żeby docenić ewentualność nieba."

Ciekawe zarysowane postacie i ten klimat... Chociaż to świat mroczny, pełen zbrodni, to ma w sobie coś, co sprawia, że człowiek chciałby do niego wejść. A to dobrze wróży kolejnym częściom. Ode mnie 7/10.

Komisarz Alan Berg prowadzi śledztwo w sprawie gangów narkotyków,a Proca to genialny i mocny stąpający po ziemi policjant silnie naginający.
Prawdziwe, mocne emocje dał mi kryminał, zaskakuje,intryguje mnie, akcja szybką, dużo się działo i napięcie było efektowne,świetne.
To lubię w kryminałach najbardziej.
Po prostu genialnie poprowadzona fabuła.
Rewelacja kryminał mnie się podobał.

To lubię w kryminałach najbardziej.
Po prostu genialnie poprowadzona fabuła.
Rewelacja kryminał mnie...

Niestety książka w żaden sposób nie wzbudziła we mnie zainteresowania. Spodziewałam się historii mrożącej krew w żyłach, jednak znacznie się przeliczyłam.

Akcja rozkręca się dość wolno, zrozumiałe na prowadzoną opowieść i temat, ale warto było doczekać do połowy, mam nadzieję, że kolejne tomy nie zawiodą. Nie ma tu spektakularnych zapierających dech w piersiach scen - mnie bynajmniej - ale mimo to, historia w końcu wciąga w świat jedynego sprawiedliwego gliny, samotnika mimo żony.

1973

Wielki plus za ciekawe, przykuwające uwagę postaci. Gangusy też krwistożywe. Polecam.