Między prawami. Polowanie na Wilka.

Vera Eikon Wydawnictwo: Katarzyna Woźniak Cykl: Między prawami (tom 1) kryminał, sensacja, thriller
Katarzyna Woźniak
kryminał policja mafia zbrodnia narkotyki
Między prawami (tom 1)
kryminał, sensacja, thriller
kryminał policja mafia zbrodnia narkotyki

"Nauczyłem się przede wszystkim jednej podstawowej rzeczy: szanuj przeciwnika i zadbaj o jego szacunek. Co za tym idzie? Musisz mówić ich językiem, przestrzegać ich zasad. U nich jest oko za oko, ramię za ramię. Muszą się ciebie bać, żeby cię szanować."

Komisarz Alan Berg jest oficerem Centralnego Biura Śledczego Policji. Każdego dnia styka się z brutalnym światem...

Ciekawe zarysowane postacie i ten klimat... Chociaż to świat mroczny, pełen zbrodni, to ma w sobie coś, co sprawia, że człowiek chciałby do niego wejść. A to dobrze wróży kolejnym częściom. Ode mnie 7/10.

Komisarz Alan Berg prowadzi śledztwo w sprawie gangów narkotyków,a Proca to genialny i mocny stąpający po ziemi policjant silnie naginający.
Prawdziwe, mocne emocje dał mi kryminał, zaskakuje,intryguje mnie, akcja szybką, dużo się działo i napięcie było efektowne,świetne.
To lubię w kryminałach najbardziej.
Po prostu genialnie poprowadzona fabuła.
Rewelacja kryminał mnie...

Niestety książka w żaden sposób nie wzbudziła we mnie zainteresowania. Spodziewałam się historii mrożącej krew w żyłach, jednak znacznie się przeliczyłam.

Akcja rozkręca się dość wolno, zrozumiałe na prowadzoną opowieść i temat, ale warto było doczekać do połowy, mam nadzieję, że kolejne tomy nie zawiodą. Nie ma tu spektakularnych zapierających dech w piersiach scen - mnie bynajmniej - ale mimo to, historia w końcu wciąga w świat jedynego sprawiedliwego gliny, samotnika mimo żony.

Wielki plus za ciekawe, przykuwające uwagę postaci. Gangusy też krwistożywe. Polecam.

WOW , co to był za weekend, wszystkie części cyklu "Między prawami" w trzy dni!!! Rewelacja, już dawno polska lektura nie sprawiła mi tyle przyjemności! Co za emocje!
Soczysty, mięsisty kryminał , ociekający testosteronem aż miło!/Chętnie bym przygarnęła kilku facetów z tej fabuły :)/
Czego tam nie ma..., wyraziste postacie, mroczne interesy, gangusy, szorstkie...

Bardzo realistyczna powieść o zwalczaniu gangów narkotykowych przez policję (CBŚP) z wątkiem przekupionego funkcjonariusza . Wstrząsnął mną opis człowieka nieuzależnionego, którego nafaszerowano heroiną. Prawie bez wulgaryzmów (ogromna zaleta książki), slang zarówno policyjny, jak i półświatka kryminalnego wydaje się wiarygodny. Sensacja na dobrym poziomie.

Na półkach: , , , ,

Czasem  warto znać się na przypadek, wybierając audiobooka Very Eikon nie miałam pojęcia, że sięgam  po twórczość polskiej autorki. Katarzyna Woźniak skrywa się pod tajemniczym pseudonimem, urodziła się w Łodzi, wychowała w miasteczku o wdzięcznej nazwie Aleksandrów, piszę od zawsze i nie wyobraża sobie bez tego życia. Świetnie czuje się w świecie kryminału, co zaowocowało...

Ani wybitna, ani kiepska. Nie porwała mnie, ale też nie mam się do czego przyczepić.

• 2019
  • 2018