Polowanie na Wilka

Katarzyna Żwirełło Wydawnictwo: Filia Cykl: Między prawami (tom 1) Seria: Mroczna strona kryminał, sensacja, thriller
2019-07-03
literatura polska

Oficjalne recenzje i

W policyjno-gangsterskim półświatku

Link do recenzji

"Nauczyłem się przede wszystkim jednej podstawowej rzeczy: szanuj przeciwnika i zadbaj o jego szacunek. Co za tym idzie? Musisz mówić ich językiem, przestrzegać ich zasad. U nich jest oko za oko, ramię za ramię. Muszą się ciebie bać, żeby cię szanować."

Komisarz Alan Berg jest oficerem Centralnego Biura Śledczego Policji. Każdego dnia styka się z brutalnym światem...

Ciekawe zarysowane postacie i ten klimat... Chociaż to świat mroczny, pełen zbrodni, to ma w sobie coś, co sprawia, że człowiek chciałby do niego wejść. A to dobrze wróży kolejnym częściom. Ode mnie 7/10.

Komisarz Alan Berg prowadzi śledztwo w sprawie gangów narkotyków,a Proca to genialny i mocny stąpający po ziemi policjant silnie naginający.
Prawdziwe, mocne emocje dał mi kryminał, zaskakuje,intryguje mnie, akcja szybką, dużo się działo i napięcie było efektowne,świetne.
To lubię w kryminałach najbardziej.
Po prostu genialnie poprowadzona fabuła.
Rewelacja kryminał mnie...

Niestety książka w żaden sposób nie wzbudziła we mnie zainteresowania. Spodziewałam się historii mrożącej krew w żyłach, jednak znacznie się przeliczyłam.

Akcja rozkręca się dość wolno, zrozumiałe na prowadzoną opowieść i temat, ale warto było doczekać do połowy, mam nadzieję, że kolejne tomy nie zawiodą. Nie ma tu spektakularnych zapierających dech w piersiach scen - mnie bynajmniej - ale mimo to, historia w końcu wciąga w świat jedynego sprawiedliwego gliny, samotnika mimo żony.

Wielki plus za ciekawe, przykuwające uwagę postaci. Gangusy też krwistożywe. Polecam.

WOW , co to był za weekend, wszystkie części cyklu "Między prawami" w trzy dni!!! Rewelacja, już dawno polska lektura nie sprawiła mi tyle przyjemności! Co za emocje!
Soczysty, mięsisty kryminał , ociekający testosteronem aż miło!/Chętnie bym przygarnęła kilku facetów z tej fabuły :)/
Czego tam nie ma..., wyraziste postacie, mroczne interesy, gangusy, szorstkie...

Bardzo realistyczna powieść o zwalczaniu gangów narkotykowych przez policję (CBŚP) z wątkiem przekupionego funkcjonariusza . Wstrząsnął mną opis człowieka nieuzależnionego, którego nafaszerowano heroiną. Prawie bez wulgaryzmów (ogromna zaleta książki), slang zarówno policyjny, jak i półświatka kryminalnego wydaje się wiarygodny. Sensacja na dobrym poziomie.

Na półkach: , , , ,

Czasem  warto znać się na przypadek, wybierając audiobooka Very Eikon nie miałam pojęcia, że sięgam  po twórczość polskiej autorki. Katarzyna Woźniak skrywa się pod tajemniczym pseudonimem, urodziła się w Łodzi, wychowała w miasteczku o wdzięcznej nazwie Aleksandrów, piszę od zawsze i nie wyobraża sobie bez tego życia. Świetnie czuje się w świecie kryminału, co zaowocowało...

Ani wybitna, ani kiepska. Nie porwała mnie, ale też nie mam się do czego przyczepić.

• 2019
  • 2018