ŻD

ЖД
literatura piękna
Ewa Rojewska-Olejarczuk
Rosja przyszłość futurystyka wojna domowa

Magiczna książka. Fabuła zupełnie abstrakcyjna z elementami magii i wierzeń. Dla mnie autor w arcy-inteligentny sposób wykpił wszystkich- Żydów, Rosjan, elity, wojsko, urzędników, zabobony, wiarę, nacjonalizm. Po prostu rozliczył wszystkich i za wszystko.

W tej książce jest wszystko co lubię. Przeszłość. Teraźniejszość. Przyszłość. Rralixm magiczny. Zagadka. Poezja. Książka jest jak obraz. Malowany zdecydowanymi i zamasystymi pociągnięciami pędzla. A czasem delikatnie. Można to pisarstwo porównywać do Szostaka, Solzenicyna, Szczerka, Bułhakowa, ale ja Wam powiem jedno. Ta książka jest niepowtarzalna.

Absolutnie nie polecam, omińcie tę książkę z szerokim łukiem. Szkoda pieniędzy i czasu.

W przedmowie autor napisał, że nie zależało mu by napisać dobrą książkę. Cóż, udało mu się to co założył.

ŻD to moje pierwsze spotkanie z rosyjskim pisarzem Dmitrijem Bykowem. Po książkę sięgnąłem z ciekawości po przeczytaniu opisu. Odkryto nowy gaz, cały świat jest w niego "zaopatrzony" oprócz mateczki Rosji. Więc nikt już nie potrzebuje ani rosyjskiego gazu, ani rosyjskiej ropy.

Rosja pogrąża się w wojnie domowej, podzielona na Waregów oraz Chazarów. Walce pomiędzy nimi...

• Wymienię na inną,bądź sprzedam
  • Czwarta Strona <3