Król Lew

Okładka książki Król Lew
Walt Disney Wydawnictwo: Egmont Polska Cykl: Disney Złota Kolekcja Bajek (tom 1) Seria: Moja bajeczka [Egmont Polska Sp. z o.o.] literatura dziecięca
16 str. 16 min.
literatura dziecięca
Disney Złota Kolekcja Bajek (tom 1)
Moja bajeczka [Egmont Polska Sp. z o.o.]
The Lion King
Egmont Polska
2011-03-28
2011-03-28
16 min.
Małgorzata Fabianowska

więcej Więcej

Pierwsze naśladowanie dziecka bierze się z obserwacji zachowań jego najbliższego otoczenia, to znaczy z zachowań i postaw rodziców. To właśnie stąd dziecko najczęściej bierze przykład, uczy się oraz inspiruje. Czasami dzieci nieświadomie popełniają beztrosko błędy, których konsekwencje bywają nieodwracalne i ciężkie..

Tak było w przypadku małego lwa Simby, który pragnął...

Jedna z najpiękniejszych baśni Disneya w formie książki. Jestem na tak dla takich opowieści.

Inspiracją do przeczytania synowi był świetny film. Utkwiło na długo.

Piękna książka z mojego dzieciństwa wciskająca łzy

Klasyka bajek

Piękna historia i pięknie wydana książka. Cieszę się, że mój syn ma ochotę słuchać nie tylko o Majtasie ale sięga po klasyki :)
Uwielbiam tę bajkę - pamiętam jak dziś ile łez przy niej wylałam. Film również wspólnie oglądaliśmy i dzieci zareagowały adekwatnie do tego, jak się po nich spodziewałam. Były zachwycone!!!
Polecam każdemu, bo to książka ponadczasowa.

Sama z miłą chęcią zaczęłam czytać całą serię. Uwielbiam bajki, tym bardziej te z przekazem.
Do samej serii mam lekkie "ale" :( nie jest ona zrobiona na szóstkę! Strasznie oszczędzają na kartach, niektóre historię są opisywane "na szybko". Wystarczy, że dodali by z 3 kartki, a historia nie była by tak na odwal opisana. W końcu o ile więcej fabuły można zmieścić na sześciu...

Króla Lwa, przynajmniej z mojego pokolenia, zna i kocha chyba każdy. Nie dałam się jednak przy tej pozycji ponieść sentymentom, bo wspaniała animacja Disney'a to zupełnie inna para kaloszy. O tej konkretnej książce, niestety, niewiele mogę dobrego powiedzieć. To de facto krótkie, jałowe streszczenie,właściwie gdyby nie ładne ilustracje, nie interesujące na równi dla dziecka...

Byłem swego czasu w kinie na filmie animowanym "Król Lew". Zrobił na mnie ogromne wrażenie. To jeden z najwspanialszych filmów mojej młodości. Znakomita animacja, genialna muzyka, mądra i wzruszająca historia. Do dzisiaj ten film wywołuje u mnie niezwykłe emocje. W połowie lat dziewięćdziesiątych dwudziestego wieku ukazała się ta książka nakładem wydawnictwa Egmont Polska....

Jest to moja ulubiona bajka z dzieciństwa, na której uczyłam się czytać. Przerobiłam ją chyba setki razy. Czekam, kiedy będę mogła ją czytać swojemu synkowi :)

Piękna opowieść o lwiątku Simbie, który targany niesłusznymi wyrzutami sumienia po śmierci swojego ojca, opuszcza Lwią Ziemię. Klasyka Disneya, z którą każde dziecko powinno się zapoznać :)

1 529
  • Dzieciństwo
  • Z dzieciństwa
  • Bajki
  • Dla dzieci
  • Książki z dzieciństwa
  • Przeczytane dawno temu

Dodaj cytat z książki Król Lew