Punkt zwrotny

Okładka książki Punkt zwrotny Tiffany Snow
Okładka książki Punkt zwrotny
Tiffany Snow Wydawnictwo: Arkady Cykl: Kathleen Turner (tom 3) literatura piękna
Kathleen Turner (tom 3)
Turning Point
Arkady
2016-10-11
2016-10-11
Katarzyna Rosłan

Nie narzadzałam za akcją. Jeśli myślicie, że jej się już więcej nie może przydarzyć to jesteście w błędzie. Jej głupota powalała z każdą decyzją. Byłam zmęczona, i zastanawiam się czy to moja wada czy ,zaleta, że muszę poznać zakończenie? Na końcówce krzyczałam ze złości...co za emocje 🤭

Oznaczone jako spoiler Pokaż mimo to

Bardzo się cieszę, że po ostatnich mało fascynujących czytelniczych przygodach mogłam wrócić do serii o Kathleen Turner.
Trzeci tom znacznie różni się od dwóch poprzednich, robi się poważniej, a to za sprawą trudnego i bolesnego tematu, jakim jest handel żywym towarem. W notatce od autorki oraz naszego polskiego wydawcy znajduje się wiele przydatnych wskazówek, oraz adresów stron fundacji, w których można znaleźć pomoc... szczerze chciałabym wierzyć, że nigdy nie będą one potrzebne, ale dobrze mieć świadomość, że istnieją takie miejsca i ludzie gotowi nieść pomoc innym.

Trzeci tom przesiąknięty jest emocjami od pierwszych stron, a zaskakujące zwroty akcji powodują szybsze bicie serca. Jak wskazuje tytuł, bohaterowie znajdują się w punkcie zwrotnym. Muszą określić swoje uczucia, uporać się z przeszłością i spróbować iść do przodu, jednak, zamiast się wyklarować, cała sytuacja robi się coraz bardziej skomplikowana. Bracia nie chcą rezygnować ze swoich uczuć do dziewczyny, stają przeciwko sobie, co wywołuje wiele konfliktów, nie tylko na polu rodzinnym, ale i zawodowym.
Kathleen niby kocha Blane'a, ale jej serce i myśli coraz częściej wędrują w stronę Kade'a, i sama nie wie co z tym zrobić. Niby walczy z tym niechcianym uczuciem, ale z drugiej strony robi wszystko by zbliżyć się do tego tajemniczego i mrocznego mężczyzny. Jej zachowanie momentami było niezwykle irytujące, ale po przeżyciach, które zaserwowała jej autorka, następuje spektakularna zmiana.

Pomysł na fabułę tego tomu bardzo ciekawy. Wątek z uprowadzeniem bardzo dobrze poprowadzony- wręcz czułam na rękach "gęsią skórkę", czytając o piekle sprzedawanych kobiet. Autorka nie owijała w przysłowiową bawełnę, pisząc o gwałtach, brutalnych pobiciach czy nawet zabójstwach na tle seksualnym. Przy lekturze tego tomu pojawiło się wiele łez.
Akcja tak jak i przy poprzednich tomach niezwykle szybka, emocjonująca i niedająca chwili oddechu. Kule, noże i wybuchy przeplatają się w niesamowitym tempie. Nie ma mowy o nudzie, wręcz jest odwrotnie. Zdziwiłam się bardzo, że to już koniec gdy przewróciłam ostatnią stronę
Mnogość postronnych postaci nie wpływa na odbiór głównych bohaterów, nie przyćmiewa ich, ale stanowi dla nich bardzo wyraziste tło. Całość jest spójna i logiczna, utrzymująca ciągłość z poprzednimi tomami. Ponownie dałam się zaskoczyć, typując nie tego zbira, który okazał się parszywym robakiem. Kryminalne wątki i zwroty akcji są olbrzymim plusem tej historii.
Nadal trzymam się zdania, że jest to bardzo dobra seria i zostanie jedną z moich ulubionych.
Ciekawa jestem bardzo jakie przygody czekają na tę zabójczą trójkę, w dalszych dwóch tomach.

Czy polecam?
Oczywiście, że tak. Seria o Kathleen Turner to niezwykle wybuchowa mieszanka. Zarówno pasjonata kryminału jak i gorącego romansu znajdzie w tych książkach coś dla siebie.

POLECAM...

Kathleen Turner nadal pracuje w kancelarii wraz z swym chłopakiem, który jest jednym z głównych współudziałowców. Dziewczyna awansowała na śledczego detektywa dzięki zasłudze Kade'a, który pomaga jej w nowym fachu. Kate mimo początkowego stażu postanawia rozpocząć śledztwo w klubie Xtreme, gdzie dochodzi do handlu ludźmi. Pakuje się w wielkie kłopoty i niebezpieczeństwo, ale chce pomóc osobom zagrożonym. Główna bohaterka jest w związku z Blaney'em, lecz nadal coś ciągnie ją do jego brata, któremu robi nadzieję. Chce ustabilizować swój związek, lecz ciągle coś staje im na przeszkodzie. Na drodze głównej bohaterki pojawia się także tajemnicza osoba z przeszłości.. Blane jest gotowy skoczyć w ogień za ukochaną i na każdym kroku ją chroni. Planuje również oświadczyny, lecz czy wszystko się pięknie poukłada?
Jak zakończy się śledztwo w klubie?
Co się jeszcze wydarzy?
Nie chcę Wam zbyt wiele zdradzać, ponieważ wolę żebyście sami zagłębili się w tą historię. Poruszone są tu bardzo ważne tematy, tj. handel żywym towarem i to jakie niebezpieczeństwa się z nim wiążą. Znajdziecie w niej kryminał i sensację połączoną z romansem, ale nie zabraknie też wątków erotycznych 😉

Wydaje się, że życie Kathleen Turner w końcu jest spokojne i zmierza ku dobremu. Nadal pracuje w kancelarii, której jednym z głównych udziałowców jest jej chłopak, wpływowy prawnik, Blane Kirk. Jednakże jej role w firmie się zmieniły i pracuje jako detektyw śledczy, a jest to zasługa Kade'a Dennona. Pomaga jej podszkolić samoobronę i wszystkie inne przydatne w tym zawodzie umiejętności. Niestety na Kade'a tuż za rogiem czeka niebezpieczeństwo. Wrogowie odnajdują jego słaby punkt, a jest nim, nikt inny, jak dziewczyna jego przyrodniego brata, Kathleen. Między Kathleen a Blane'm zaczyna pojawiać się coraz więcej przeszkód. Kathleen mimo sprzeciwów obu z braci, na własną rękę rozpoczyna śledztwo w klubie Xtreme. Jakie tajemnice skrywa klub? Co tak naprawdę stoi za drzwiami tego klubu? Jakie zło czeka na naszą Kathleen? Czy relacja między Kade'm a Kathleen ulegnie zmianie? X Czy jej związek z Blane'm przetrwa wszystkie próby? A co najważniejsze... Czy Kathleen wyjdzie z tej niebezpiecznej sieci cała i zdrowa?
_Oceniam tę książkę 8/10⭐ , muszę przyznać, że trzeci tom przygód Kathleen Turner, Blane'a Kirka i Kade'a Dennona okazuje się być bardziej emocjonujący od poprzednich. Jest tu dużo zwrotów akcji. W końcu więcej uczuć ze strony tajemniczych braci. Został tu pokazany bardzo duży problem, a mianowicie handel żywym towarem. Jak zwykle jest dużo tajemnic, kłótni. Książka jest naprawdę wciągająca. Znów brakuje mi tu perspektywy zarówno Blane'a jak i Kade'a. Kolejne fantastyczne połączenie romansu i akcji. Bardzo szybko mi się ją czytało i muszę przyznać, że bardzo się przywiązałam do głównych bohaterów. Jestem rozdarta, ponieważ bardzo chcę się dowiedzieć co będzie dalej, a z drugiej strony.. Zostały mi tylko dwa tomy i nie chcę się tak szybko rozstawać z tą serią. Zakochałam się w tej serii i bardzo wam ją polecam.

Seria o Kathleen Turner jest moją ulubioną. Pokochałam ją od pierwszego tomu, a w zasadzie to od pierwszego zdania. Gdy przebrnęłam przez dwie pierwsze części byłam przekonana, że nie ma na świecie nic lepszego. I wtedy poznałam tom trzeci.

„– Jezu! Gdyby Blane mógł teraz odczytać moje myśli, zatłukłby mnie bez zastanowienia!

– Co ty wygadujesz? – obruszyłam się.

– Prawdę. – Podniósł na mnie wzrok pełen męki i poczucia winy. – Wystarczy, że spojrzę w twoje oczy, a widzę w nich swoją duszę.”

W tym tomie ponownie spotykamy Kathleen, której po prostu nie da się nie darzyć sympatią, a także przystojnych i tajemniczych braci. Kathleen jest w związku z Blanem, wciąż jednak daje się wyczuć napięcie i chemię, jakie panują pomiędzy nią, a Kadem.

Podobnie jak w poprzednich częściach dużo się dzieje, jednakże autorka idzie tym razem nieco dalej i głębiej, ukazując m.in. problematykę, jaką stanowi handel żywym towarem, brak zaufania i sekrety, a także nieprzemyślane decyzje, które mogą skończyć się tragicznie.

W co takiego znowu wpakowała się Kathleen?

Czy tym razem Blane i Kade pośpieszą jej z pomocą?

Czy nie będzie za późno aby zawrócić?

Pewne jest to, że wydarzenia, jakich doświadczy bohaterka zmienią ją bezpowrotnie. W zasadzie każdego by zmieniły. A może pozwoli jej to trochę przejrzeć na oczy? Zmienić swoje życie?

Nie chcę zdradzać zbyt wiele ale ta część zdecydowanie daje do myślenia. Fabuła pełna zwrotów akcji nie pozwala się nudzić, a panujące pomiędzy bohaterami napięcie seksualne pobudza wyobraźnię. Pragnę tutaj wspomnieć, że tego typu opisy choć są przesiąknięte erotyką – autorka poczyniła to z prawdziwym smakiem, wyczuciem i pasją.

Jeżeli nie mieliście jeszcze okazji sięgnąć po tą serię, gorąco do tego zachęcam. Znajdziecie w niej to co najlepsze: romans, erotykę, sensację i kryminał. Taka mieszanka po prostu musi sprawić, że przepadniecie w tej historii.

– Co ty wygadujesz? – obruszyłam się.

–...

Trzeci tom serii o Kathleen Turner jest zdecydowanie bardziej emocjonujący. Znajdziecie w nim bardzo dużo namiętności, emocji. Został ukazany bardzo ważny problem handlu ludźmi. Pod względem napięcia, nieoczekiwanych zwrotów akcji i wątku erotycznego, ta książka zdecydowanie przebija poprzednie tomy.

"Punkt zwrotny" wywołał u mnie bardzo wiele emocji. Z ogromnym skupieniem śledziłam dalsze losy naszych bohaterów. Bardzo polubiłam Kat i to, że z ogromną determinacją walczy o ludzi, którzy potrzebują pomocy. Oboje z Blane'm starają się przywrócić ład w związku, ale napotykają kolejne problemy. Kathleen jest bardzo nie ufną osobą i nie chce wierzyć, że wszystko co robi jej chłopak ma na celu zapewnić jej ochronę. Blane planuje oświadczyny ale czy dojdą one do skutku? Jakie niebezpieczeństwa staną na drodze do szczęścia? Czy Kat zdoła uratować kobiety przeznaczone do handlu ludźmi?
Z całego serca polecam sięgnąć po tę serię! Zostały mi już tylko dwa tomy i coraz bardziej się wciągam w losy bohaterów. ❤️

"Punkt zwrotny" wywołał u mnie bardzo wiele emocji. Z ogromnym skupieniem...

Książka akcji z motywem romansu i szczyptą erotyki. Nie ma mowy o nudzie. Bardzo szybko się czyta.
Znów Kathleen wpada w niebezpieczeństwo i próbuje rozwikłać zagadkę. Romans idzie o level wyżej - sformalizowanie związku. Wydawałoby się, że książka zakończy się happy endem. A jednak coś poszło nie tak... Brak obustronnego zaufania i szczerości wcale nie wróży dobrze związkowi. Kathleen troszkę lekkomyślnie podchodzi do innych mężczyzn, co jest powodem zazdrości jej partnera i daje nadzieje jego bratu. Ja nie popieram takiego zachowania. W końcu obróciło się to przeciwko niej.

Nadchodzi czas wyboru …
Ścieżki naszego życia pełne są kamieni milowych – decyzji lub wydarzeń, które znacząco wpłynęły na kolejne wybory, na nas samych bądź na ludzi z naszego otoczenia. Jednak czasami wystarczy zaledwie jedna decyzja, by zmienić przyszłość, by postawić nas w sytuacji, w której nigdy nie chcieliśmy się znaleźć bądź wciągnąć nas w wir wydarzeń o katastrofalnych skutkach. A wówczas każdy kolejny wybór wydaje się być gorszym, z każdym kolejnym coraz mocniej angażujemy się w toksyczne relacje bądź też w szkodliwe działania.
W którym momencie błąd popełniła Kathleen Turner, pracownik prestiżowej kancelarii adwokackiej Kirk i Trent? Czy wówczas, kiedy zdecydowała się na romans z szefem, przystojnym Blane`em? A może wówczas, kiedy stanowczo nie sprzeciwiła się zalotom jego przyrodniego brata Kade`a? A może wtedy, kiedy z gońca i pomocy biurowej awansowała na stanowisko detektywa? Pewne jest tylko to, że piękna Kathleen ma poważne kłopoty, nie dość bowiem, że rywalizuje o nią dwóch braci, to jeszcze na co najmniej jednego z nich ktoś poluje. Co więcej, to właśnie ona po raz kolejny znajduje się w samym centrum zamieszania… O tym, co czeka początkującego detektywa i z czym przyjdzie zmierzyć się Kathleen dowiemy się z kolejnego już tomu opowieści o dzielnej, choć mającej wyjątkowe skłonności to pakowania się w tarapaty kobiecie.
Opublikowana nakładem wydawnictwa ARKADY książka „Punkt zwrotny”, autorstwa Tiffany Snow, to porywająca powieść akcji, pełna zaskakujących wydarzeń, intrygujących bohaterów i lawinowo toczących się wydarzeń. Trzecią cześć cyklu śmiało można określić mianem najlepszej, autorka funduje nam bowiem swoisty rollercoaster uczuć i emocji. Po książkę sięgnąć powinni czytelnicy, którzy mieli już przyjemność poznać główną bohaterkę, dopiero w tym tomie bowiem autorka w pełni pokazuje jej charakter. Również te osoby, które przygodę z panną Turner dopiero zaczynają nie będą zawiedzione czy zagubione – autorka wprowadza czytelników w minione wydarzenia, koncentrując się na istotnych faktach, dzięki czemu bez przeszkód śledzić oni mogą dalsze losy bohaterki.

(...)
Pełna treść recenzji dostępna na stronie: http://qulturaslowa.blogspot.com/2017/01/tiffany-snow-punkt-zwrotny.html

Nadchodzi czas wyboru …

Książka nie jest może wysokich lotów, ale mega wciąga. A przecież o o to chodzi.

Oznaczone jako spoiler Pokaż mimo to

Pamiętaj, że uśmiechem i odrobiną kokieterii możesz czasem zdziałać więcej niż grożbą czy przemocą.

• 2017
  • 2017
  • Obyczajowa i zakochanie

Dodaj cytat z książki Punkt zwrotny