Zwróć się do mnie

Okładka książki Zwróć się do mnie Tiffany Snow
Okładka książki Zwróć się do mnie
Tiffany Snow Wydawnictwo: Arkady Cykl: Kathleen Turner (tom 2) literatura obyczajowa, romans
Kathleen Turner (tom 2)
Turn to Me
Arkady
2016-08-04
2016-08-04
Katarzyna Rosłan

Czułam się zażenowana czytając tę książkę i zastanawiałam się w razy uda jej się uciec z łap morderców. Ile rzeczy może spotkać jedną osobę. Miałam wrażenie, że główna bohaterka to rozchwiana emocjonalnie nastolatka w ostrej fazie buntu. Siedź w domu dla Twojego bezpieczeństwa ! Nie. Bo nie... I tak w kółko 🤦🏽‍♀️

Pierwsza część bardzo mnie zafascynowała, ale to, co dzieje się w tomie drugim to już istna petarda!
Na szczęście tom drugi mogłam zacząć czytać zaraz po skończeniu pierwszego i mogłam ukoić rozszalałe emocje- nie wiem, jak przetrwam do czasu, w którym przeczytam trzy kolejne.
Jeśli nie czytaliście pierwszej części, nic straconego- autorka wielokrotnie nawiązuje do wydarzeń z poprzedniego tomu, więc szybko zorientujecie się w temacie.
W moim odczuciu w tej części dzieje się zdecydowanie więcej i jest dużo mniej absurdu i "przekolorowania" rzeczywistości niż poprzednio. Pod tym względem jest zdecydowanie lepiej.
Pomysł na fabułę przypadł mi bardzo do gustu, szczególnie na główny wątek- obrony żołnierza oskarżonego o zabicie cywila na misji pokojowej.
Niewygodni świadkowie znikają jeden po drugim, akcja toczy się szybko i wielotorowo, a główna bohaterka znów pakuje się w kłopoty, z których ledwo uchodzi z życiem.
Mamy strzelaniny, wybuchy samochodów, przystojnych i bogatych mężczyzn (jakże by inaczej),psychicznego prześladowcę i wiele, wiele namiętności. Niemalże widać prądy przeskakujące między bohaterami.
Rozwiązanie zagadki prześladowcy zaskoczy nawet największych detektywów i pewnie tak jak ja stwierdzicie, że tej osoby byście nigdy nie obstawili. No cóż... cicha woda brzegi rwie.
Więź, która łączy braci, jest niezwykle specyficzna i bardzo wymowna, a oni sami różni pod każdym względem, i nie dziwię się, że obaj zawrócili w głowie roztrzepanej pannie Kathleen.

Nadal podtrzymuję swoje zdanie na temat lekkiego stylu autorki i dobrego tłumaczenia Pani Rosłan. Napięcie rośnie z każdą kolejną stroną, i nie sposób odłożyć jej na bok. Książkę czyta się niezwykle przyjemnie. Scen łóżkowych jest wiele, jednak są wyważone i napisane ze smakiem.
Szczegółowe opisy pozwalają bez problemu wyobrazić sobie, jak postępuje tocząca się akcja, śmiało można poczuć, co przeżywają bohaterowie w danym momencie.
Emocje zawarte w tej książce niejednokrotnie mnie wzruszyły, szczególnie końcowe sceny i rozmowa braci. Przyznaję, polały się łzy.

"Zwróć się do mnie" to zabawna, pełna emocji kontynuacja serii o Kathleen Turner. Poniżej znajdziecie odniesienie do recenzji pierwszego tomu.

Czy polecam?
Oczywiście, że tak. Z wielką przyjemnością przeczytam kolejne trzy tomy. Ekscytująca mieszanka literacka, doskonała, by się rozerwać i poczuć dreszcz emocji na skórze.

POLECAM...

Mamy tu przedstawione dalsze losy Kathleen. Dziewczyna nie może uwierzyć iż Blane Kirk wybrał właśnie ją, taką zwykłą szarą osobę na towarzyszkę swego życia. W drugim tomie możemy również bardziej poznać Kade'a, który jest bratem Blane'a.
Główna bohaterka jest narażona na wiele niebezpieczeństw, a nawet utratę własnego życia. Wszystko z tego względu, iż jej chłopak jest adwokatem biorącym udział w bardzo trudnej sprawie, ale również chce zostać gubernatorem stanu. Kathleen na domiar złego również zaczyna się pakować w różne kłopoty, przez które naraża się na śmierć. Ze względu na bezpieczeństwo dziewczyny Kade zostaje jej osobistym ochroniarzem.
Ciekawa i bardzo wciągająca historia z dużą ilością niebezpiecznych akcji oraz romansem w tle. Po przeczytaniu tej części zastanawiałam się czy Kathleen zostanie u boku Kadle'a czy może jednak wybierze jego brata..😁

Związek Kathleen i Blane'a idzie ku dobremu. Przeszli razem wiele, mogłoby się wydawać, że mogą odetchnąć z ulgą i cieszyć się spokojem oraz sobą nawzajem. Blane, szanowany prawnik, prowadzi bardzo trudną sprawę, dzięki której jego kariera może ulec zmianie. I niestety tu pojawiają się schody. Komuś bardzo zależy by tę sprawę przegrał, przez co on jak i Kathleen są w niebezpieczeństwie. Ktoś obserwuje każdy ich ruch. Sprawa staje się na tyle skomplikowana, że nie jedna osoba może nawet stracić życie. Blane jest w stanie zrobić wszystko by jego ukochana była bezpieczna, z pomocą rusza mu brat, co nie podoba się Kathleen. Czyny Blane'a stają się coraz trudniejsze do zniesienia. Kathleen i Kade, spędzając ze sobą dużo czasu stają się sobie coraz bliżsi. Do czego posunie się prawnik by ochronić swoją ukochaną? Czy Kathleen stanie się krzywda? Czy dziewczyna będzie w stanie zaufać prawnikowi w 100%? Jak bardzo zmieni się relacja pomiędzy bratem Blane'a, Kadem, a naszą Kathleen? Komu tak bardzo zależy na przegranej Blane'a?

_ Oceniam książkę 7/10⭐ . "Zwróć się do mnie" to kolejny tom serii. Kolejna bardzo wciągająca powieść Tiffany Snow. Jak poprzedni tom, książka wciągała dosłownie od pierwszych stron. Wraz z każdą przeczytaną stroną, napięcie rosło do granic możliwości. Stosunki między bohaterami zmieniały się drastycznie. Trochę irytowało mnie zachowanie zarówno głównej bohaterki Kathleen i głównego bohatera Blane'a. Znów brakowało mi tu perspektywy Blane'a, na którą tak niecierpliwie czekałam. Pojawiła się ona chociaż we wstępie i epilogu, jednak dla mnie to za mało. Bardzo polecam tę serię, łączą się w niej gatunki jakimi są, kryminał i romans, co skradło moje serce. Dziękuje bardzo wydawnictwu za całą serię!

Jedna rzecz się u mnie zmieniła – dawniej, gdy ktoś zadał mi pytanie o ulubioną autorkę, jako przykład zawsze bez wahania podawałam Panią Lisę Gardner. Teraz bym się jednak zawahała, czy na pierwsze miejsce nie zasługuje Tiffany Snow :).

Gdy w moje ręce wpadła pierwsza część serii o Kathleen Turner, wiedziałam już, że nie obejdzie się bez sięgnięcia po pozostałe części. I tak oto dzięki uprzejmości Wydawnictwa ARKADY w moich skromnych progach pojawił się pakiecik całej tej intrygującej serii. Za mną drugi tom i śmiało mogę powiedzieć, że ta część jest jeszcze bardziej tajemnicza, zmysłowa i pełna niebezpieczeństw, czyhających na główną bohaterkę.

Kathleen na każdym kroku narażona jest na utratę własnego życia, a wszystko dlatego, że jest w związku z Blayn’em, który jako znany adwokat uczestniczy w trudnej i nagłośnionej przez media sprawie, ubiegając się jednocześnie o stanowisko gubernatora stanu. Nie pomaga również fakt, iż dziewczyna swoimi czynami również zdążyła podpaść kilku osobom.

Kathleen po raz kolejny udowadnia swoją upartość, prowadząc kolejne śledztwa na własną rękę i choć momentami wydaje się być zupełnie bezmyślna, to naprawdę nie da się jej nie lubić. Tiffany Snow stworzyła postać do bólu prawdziwą. Podoba mi się to, że Kathleen nie jest kolejną seks bombą, jakich już wiele natworzyła literatura. Jest naturalna oraz autentyczna w swoich czynach i myślach – z tymi ostatnimi ma akurat ostatnio nieco na bakier, bowiem jej myśli rozpaczliwie krążą wokół kogoś, kogo zdecydowanie nie powinny. Mężczyzną, który wciąż nie daje jej spokoju jest Kade – brat Blayna, którego w tej części mamy okazję poznać nieco bliżej. Przede wszystkim jednak bliżej poznaje go nasza Kathleen, spędzając z nim co raz więcej czasu, ponieważ Kade na prośbę brata ma chronić dziewczynę, a uwierzcie, że przy temperamencie bohaterki i jej skłonności do pakowania się w tarapaty to wcale nie będzie takie proste. Kathleen niejednokrotnie ucierpi przez swoją nieostrożność, dociekliwość oraz to, że jest kobietą Blayna. Blayn z kolei popełnia pewne błędy, które zdecydowanie nie ułatwiają jej wyboru, co do tego, który z braci jest dla niej ważniejszy.

Czy Kade’owi uda się ochronić Kathleen?
Jaki niewybaczalny błąd popełnił Blane?
Kto stoi za nieustającymi pogróżkami i kolejnymi morderstwami?
Który z braci tym razem zawładnie sercem dziewczyny?

Cóż.. odpowiedź na te pytania wcale nie będzie taka oczywista, a autorka zaskoczy was niejednokrotnie. W książce nie brakuje akcji, namiętności i niebezpieczeństw. Niejednokrotnie na swojej skórze będziecie czuli dreszcze, przeplatające się z uderzeniami gorąca. To niesamowite, co ta seria potrafi wyczyniać z czytelnikiem!

Powieść pokazuje, jak w obliczu niebezpieczeństwa nie można ufać nikomu, bowiem nigdy nie wiesz, kto okaże się wrogiem, a kto sprzymierzeńcem. Pokazuje również, jak bardzo można zaplątać się w sieć własnych uczuć i pragnień.

To jedna z tych książek, które mimowolnie czytelnik pochłania w mgnieniu oka, a jednocześnie rozpaczliwie pragnie zwolnić… delektować się… aby ta historia nigdy się nie skończyła.
Szczerze – dawno nie czytałam tak dobrych książek, tak totalnie trafiających w mój gust!

Drugi tom serii już za mną. Znajdziecie w nim o wiele więcej akcji, dreszczyku emocji i strachu. Jeszcze więcej niebezpieczeństwa, walki o życie i tajemnic.
W tym tomie bardziej poznajemy Kade'a, czyli brata Blane'a. Został on poproszony o pomoc, ma zostać ochroniarzem Kat, ponieważ tej grozi ogromne niebezpieczeństwo. Kathleen narażona jest ze względu na swój związek z Blane’em, który jako znany adwokat bierze udział w głośnej i trudnej sprawie, a jednocześnie ubiega się o stanowisko gubernatora stanu. Wszystko było by super, gdyby nasza bohaterka nie miała ogromnego dylematu. Udaje, że nie znosi brata swojego chłopaka, ale tak naprawdę pożąda go. Staje przed wyborem, którego nie potrafi dokonać.
Nasza bohaterka jest bardzo odważną, ale przy tym naiwną i stawiającym na swoim kobietą. Nie raz pakuje się w kłopoty i ledwo udaje jej się przeżyć. Towarzyszymy bohaterom podczas spotkań z niebezpiecznymi ludźmi, przeżywamy razem z nimi ciężkie momenty i przede wszystkim staramy się rozwiązać kolejną zagadkę.
Czy Kade'owi uda się ochronić Kathleen? Jak ochronić kobietę, która nie chce być chroniona? Na jakie niebezpieczeństwa będą wystawieni bohaterowie?

Polecam! Drugi tom jest zdecydowanie lepszy!

Świetnie połączanie sensacji i romansu. Lubię tę serię, bo dużo się w niej dzieje, a każdy kolejny tom gwarantuje dużą dawkę emocji i akcji. Ta część była tak wciągająca, że przeczytałam ją w dwa popołudnia :) Polecam fanom serii i dla tych, którzy lubią książki z bohaterami, którzy nie są przewidywalni ;)

Wciągająca książka, w której na każdym kroku coś się dzieje. Lekko się czyta. Czytelnik poddawany jest różnym emocjom. Niebezpieczne akcje oraz romans z erotycznymi wstawkami. Ciekawi mnie, którego brata Kathleen wybierze. Czasami Kathleen mnie delikatnie irytuje.

Po prostu nie mogłam się odkleić.

Po prostu nie mogłam się odkleić.

Czytałam bo mam całą serię, którą dostałam na urodziny, ale lepiej niż w jedynce nie jest. Jestem masochistką jakąś...

• 2017
  • Przeczytane w 2017

Dodaj cytat z książki Zwróć się do mnie