Nie twój ruch

Okładka książki Nie twój ruch Tiffany Snow
Okładka książki Nie twój ruch
Tiffany Snow Wydawnictwo: Arkady Cykl: Kathleen Turner (tom 4) literatura obyczajowa, romans
Kathleen Turner (tom 4)
turn on a dime
Arkady
2017-01-01
2017-01-01
Katarzyna Rosłan

Liczyłam na początku tej części, że bohaterka dostała rozumu, ale no jaki psikus 🤭
Ogólnie nie spojlerujac - znowu unika parokrotnie śmierci, w ostatniej chwili ma swoich bohaterów. Liczyłam, że wybierze tego drugiego, ale przede mną 5 część, więc trzymam za nich kciuki 🙈

Są książki, które trzeba przeczytać, ponieważ są ponadczasowe. Ale są również powieści, po które sięga się dla przyjemności. Cała seria o przygodach Kathleen, Kade`a i Blane`a jest właśnie tym drugim przypadkiem. Mnóstwo niebezpiecznych przygód, pościgi, morderstwa, a do tego przystojni i bogaci mężczyźni to wszystko, czego można oczekiwać. I to właśnie dostajemy. Fajne powieści na jakieś leniwe popołudnie.

"Ale się porobiło"... taka była moja pierwsza myśl po skończeniu czwartego tomu. Za każdym razem gdy jestem pewna, że lepiej już być nie może, autorka serwuje mi kolejne wielkie zaskoczenie.
Piszę z pełną odpowiedzialnością... ten tom to istna petarda.
Emocje buzują od samego początku. Gdy na wolność wychodzi śmiertelny wróg dziewczyny, jej życie znów zostaje zagrożone, a jakby było mało, Blane zostaje oskarżony o morderstwo swojej byłej i wszystkie znaki na niebie i ziemi wskazują na to, że jest winny. Zdecydowanie trudny czas dla bohaterów- cała trójka nieźle dostaje po psychice. Momentami sama się zastanawiałam, ile człowiek jest w stanie znieść zamachów na swoje życie, porwań, i ran, by nie zwariować. Zdecydowanie, ja bym nie dała rady ;) a oni mają jeszcze czas na sercowe rozterki.
Kathleen stoi na całkowitym zakręcie, nie wie, którego z braci wybrać. Jej rozterki są tak bardzo prawdziwe, że momentami autentycznie jej współczułam. Panowie nie pomagają jej w wyborze, wręcz przeciwnie robią wszystko by zostać tym jedynym szczęśliwcem. Rozwiązanie problemu zwaliło mnie z nóg, nie tego się spodziewałam. Mam nadzieję, że w kolejnym (ostatnim) tomie wszystko się jakoś poukłada.

Akcja ma zawrotne tempo, momentami ciężko wręcz za nią nadążyć. Sensacja goni sensację, wyjaśnia się wiele niedomówień z poprzednich części, jednak ciągle pojawiają się nowe. Kolejne intrygi wychodzą na światło dzienne. Istna emocjonalna huśtawka.
Tak jak poprzednio przewija się wiele postaci, każda z nich wnosi coś świeżego i nietuzinkowego. Nie wszyscy dają się polubić, ale to chyba o to chodzi, żeby nie wiało nudą. Ta część również jest spójna z poprzednimi, napisana na podobnym poziomie. Czyta się bardzo przyjemnie i po raz pierwszy raz w życiu mi przykro, że tak szybko. Zbyt szybko zbliżam się do końca...

Czy polecam?
Mam nadzieję, że nie muszę Was bardzo namawiać do sięgnięcia po tę serię. Oczywiście, że polecam. Na pewno nie będziecie żałować.

POLECAM...

Piszę z pełną odpowiedzialnością... ten tom to istna petarda.

Po raz kolejny muszę stwierdzić, że książki Tiffany Snow są najlepsze. To prawdziwa sensacyjno – erotyczna petarda!

Tym razem sprawy komplikują się jeszcze bardziej. Kathleen rozstała się z mężczyzną, którego kocha, a na dodatek wyjechała na misję detektywistyczną z jego bratem – facetem, który niesamowicie ją pociąga i nie omieszka jej na każdym kroku pokazać, jak wiele dla niego znaczy.

Podczas wyjazdu wszystko się zmienia. Kathleen widzi przerażające rzeczy, a ostatecznie decyduje się na pewien krok, który choć od samego początku chodził jej po głowie, rozpaczliwie próbowała do tej pory zachowywać resztki rozsądku i godności.

Szalę wszystkiego przelewa wiadomość o morderstwie byłej dziewczyny mężczyzny, z którym była. Kathleen wraz z Kadem będą próbowali pomóc Blane’owi dowieść, że to nie on dopuścił się tego czynu, lecz chęć pomocy wpędza bohaterkę w jeszcze gorsze tarapaty.

Gdyby tego było mało, dziewczyna staje na rozdrożu, gdzie po jednej stronie jest miłość, a po drugiej nieodparte pożądanie. Jakiego dokona wyboru? A może raczej jakiego dokonać powinna? Zmieniło się bowiem więcej, niż sama mogłaby przypuszczać. No i kto właściwie stoi za zabójstwem Kandi?

Ta część to prawdziwa jazda bez trzymanki! Nie raz byłam zaskoczona, bowiem zupełnie nie spodziewałam się pewnych wydarzeń. Zdarzało się, że musiałam przeczytać dany fragment raz jeszcze bo po prostu nie wierzyłam własnym oczom! Mało tego – końcowe wydarzenia sprawiły, że w pewnym momencie bałam się odwrócić stronę w obawie co tam znajdę.

Zapewniam Was, że z tą serią nie da się nudzić. Obawiam się jednocześnie, że po przygodzie z Panią Tiffany Snow będę jeszcze bardziej wybredna co do książek. Ojj tak, ta autorka stawia poprzeczkę bardzo wysoko. Nie tylko innym autorom ale przede wszystkim samej sobie i świetnie sobie z tym daje radę.

Ta część wydaje mi się że jest bardziej wciągająca i ciekawa niż poprzednie ☺
Życie dziewczyny bardzo się zmienia, gdyż rozstaje się z Blane'em Kirkiem. Chłopak uwierzył w to czego dowiedział się od własnego wuja. Ten powiedział mu, że Kathleen ma romans z jego bratem. Mimo wielu rozmów chciała przekonać go że tak nie jest. Jednak Blane nie potrafił zaufać im obojgu.
Od tej pory bohaterka postanawia ułożyć swoje życie na nowo, wybiera się na studia i sama musi się utrzymywać co dla niej nie jest dość łatwe.
Okazuje się że z więzienia wychodzi osoba która, chciała ją zabić. Do tego ktoś ma zamiar pozbawić ją życia. Kathleen przez to nie potrafi zapomnieć o przeszłości, a na jej drodze ponownie pojawiają się bracia Kirk. Kobieta znowu jest w wielkich tarapatach. Do tego kocha Blane'a, ale również nie potrafi się oprzeć jego bratu..
Jak potoczy się dalsze życie Kat?
Czy wreszcie wybierze któregoś z braci na całe życie?
Czy nadal będzie grozić jej niebezpieczeństwo?
Znajdziemy tu bardzo dużo zwrotów akcji i bardzo ciekawych wydarzeń towarzyszących bohaterom książki. Ukazana jest w niej dziewczyna, która pragnęłaby być z dwoma mężczyznami jednocześnie, a do tego nie przyznaje się do swych uczuć. Bardzo ciekawa i wciągająca książka, przy której nie będziemy mogli narzekać na nudę 😉📖 .

Ta część wydaje mi się że jest bardziej wciągająca i ciekawa niż poprzednie ☺
Od tej...

Czwarty tom serii o Kathleen Turner jest bardzo wciągający. Ogrom namiętności i akcji nie zwalniających tempa. Prawie wszystkie tajemnice wychodzą na jaw. Rozwiązywane zostają poszczególne elementy układanki. Walka o słuszność i o uczucie..

Nasza bohaterka tragicznie znosi rozstanie z narzeczonym po tym jak ten uwierzył wujowi w jej rzekomy romans. Mimo, że próbowała wraz z jego bratem go przekonać do swoich racji, ten był nie ugięty. Postanawia zawalczyć o swoje życie i o swoją karierę. Wybiera się na studia, sprzedaje auto i żyje na swój koszt mimo, że nie jest to łatwe. Niestety nie potrafi uwolnić się od wspomnień, zwłaszcza, że na wolność wychodzi człowiek, który nie raz próbował ją zabić. Na jej drodze ponownie stają bracia.
Kathleen jest w bardzo trudnej sytuacji. Kocha Blane'a, ale równocześnie kocha się w Kade'e. Nie wie kogo ma wybrać. Po raz kolejny grozi jej niebezpieczeństwo.
Czwarty tom jest zdecydowanie lepszy od poprzednich. Akcja nie zwalnia tempa, jeszcze więcej zaskakujących zwrotów, doskonałe poczucie humoru. Przeżyłam istny rollercoaster emocji czytając ten tom. Byłam rozdarta tak samo jak bohaterka pomiędzy mężczyzną, do którego utraciła zaufanie, a mężczyzną, którego pragnie, ale nie jest pewna czy kocha. Co chwila zadawałam sobie pytanie : kogo wybierze?
Zdecydowanie jestem #teamkade dlatego bardzo bym chciała, aby bohaterka w końcu się zdecydowała. Liczę na happy end! Został mi ostatni tom tej serii i już czuję smutek, że historia tak szybko się dla mnie zakończyła.

Całkiem zgrabne połączenie romansu i sensacji. Trochę w stylu Stephanie Plum. Mamy tu trójkę bohaterów. Ona i oni - dwaj bracia, co powoduje liczne spięcia. Bohaterka ma ciężki orzech do zgryzienia, bo żadnemu z nich nie potrafi się oprzeć. Kogo wybierze Kat?
W międzyczasie ktoś zleca zabicie Kat, a jej byłemu narzeczonemu zostają postawione zarzuty morderstwa byłej dziewczyny. Czy Blane jest winnny? I co w tej sytuacji zrobią Kat i Kade, jego brat?
Ogólnie powieść podobała mi się i oceniam ją jako dobrą. Jest napięcie, jest dynamiczna akcja, główni bohaterowie są ciekawie nakreśleni, mają swoje wady i zalety. Czyta się z zapartym tchem, zastanawiając co jeszcze może się wydarzyć. A niebezpieczeństwo i kłopoty trzymają się Kat jak przysłowiowy "rzep psiego ogona" ;) I bracia ciągle muszą ją ratować z opresji. Dodam, że obaj są seksowni, pociągający, przystojni i żaden nie jest obojętny Kat. Co dodatkowo wszystko komplikuje. Mocne 9. Polecam.

Moja ocena: 9/10

• 2017

Dodaj cytat z książki Nie twój ruch