Bind

Okładka książki Bind Sierra Cartwright
Okładka książki Bind
Sierra Cartwright Wydawnictwo: Totally Bound Cykl: Rodzina Donovanów (tom 1) literatura obyczajowa, romans
Rodzina Donovanów (tom 1)
Bind
Totally Bound
2015-06-01
2015-06-01
BDSM erotyka

Przesłuchałam audiobook i może nie była to najgorsza książka, która czytałam ale z pewnością daleko jej do dobrej książki. Może gdyby autorka dała sobie spokój z sado-maso to byłby z tego fajny romans. Pomysł był dobry, bohaterowie w sumie też. Ale sposób opisania SM wydawał mi się trochę jakbym czytała Wikipedię. Trochę sztywny i wydawał mi się sztuczny.

Wszystko byłoby interesujące, gdyby bohaterowie nie byli tak sztampowi, zwłaszcza główny bohater. Jest przystojny, jest bogaty, jest inteligentny, jest nieprzystępny, jest władczy, jest zdecydowany, jest wysportowany i tak dalej. Jego sposób komunikowania się z partnerka poprawiał się w ramach rozwoju akcji. Plusem jest tematyka, bo jest opisana dość detalicznie. Autorka podobno sama wchodziła w takie relacje i ma info z pierwszej ręki, jak to jest. Więc zawierzam, że tak, jak pisze :-)

Do tej książki przyciągnął mnie tytuł. Gdy tylko przeczytałam kilka opinii, postanowiłam mieć ją w swojej kolekcji. Teraz po przeczytaniu mam mieszane uczucia 😁🙈

Lara w obliczu straty firmy, gotowa jest do poświęceń. Wydaje się jej, że ma idealny plan. Wszystko dopracowane w najmniejszych szczegółach. Nie wie jednak, że osoba, którą chce poprosić o pomoc, ma swoje zasady i twardo stąpa po ziemi.

Connor jeśli nawet jest zaskoczony propozycją Lary, nie daje tego po sobie poznać. Wierzy, że pojawiła się w jego życiu po coś. I przecież tak na niego działa, idealnie pasuje do jego wyobrażeń..

Oboje nie wiedzą jednak do czego może doprowadzić ich "niewinna" umowa. Ratunek firmy w tym przypadku to kwestia drugorzędna.

Chyba spodziewałam się czegoś więcej po tej książce. Nie do końca wiem w czym tkwi problem. Może to, że akcja toczy się tak szybko i zbyt łatwo?

Mimo to sięgnę po kolejne tomy. Jestem ciekawa co dalej się wydarzy 😊

Piękna i bestia dla dorosłych i bardzo zdecydowanych. W świecie bardzo bogatych biznesu ona przychodzi do niego i w zamian za ratunek oferuje wszystko. A on ma specyficzne upodobania i egzekwuje je krok po kroku. Nie jest nudno. Ale może zbyt przewidywalnie.

W tej książce na pewno erotycznych scen nam nie zabraknie ale wszystkiego innego już tak. Z niecierpliwością czekałam na koniec książki która mnie nudziła. Nic się w niej nie dzieje, nie było żadnych emocji. Niestety nie polecam no chyba, że ktoś chce poczytać o BDSM.

Nie wiem co myśleć o tej pozycji. Z jednej strony ”Więzy” to książka od której nic nie wymagałam, a jednak jakoś nieszczególnie będziemy się darzyć sympatią.
Propozycja małżeństwa z obcym dla niej mężczyzną oraz wszystko robione po to aby rodzinna firma nie upadła jest jak najbardziej na plus.
Pomysł dobry, ale jednak dla mnie to jest gorsze od ”50 twarzy Greya”, gdzie sam Grey nie był nigdy pozycją, którą lubiłam, to jednak płytko opisane dialogi, myśli bohaterów oraz sceny które miałby być mocne, a zostały nijako opisane jakoś mnie to wszystko nie przekonuje. Sposób pisania całej książki jak i fakt ze cała ta pozycja zawiera co chwile sceny +18, spowodowało, że jakoś mnie to wszystko zmęczyło. Bohaterka chodź z początku była genialnie wykreowana, tak gdy spotkała jego to cały ten charakterystyczny charakter Lary przepada. Postawa za to Connor’a była dobrze wykreowana, przynajmniej od początku do końca był sobą. Fakt, czasem denerwował, to jednak był dobrze wykreowany. Dla mnie średnia książka ;/

Książka dość ciekawa jednak gdyby było w niej mniej seksu a więcej fabuły to zdecydowanie byłaby świetna. Podobało mi się powoli rozwijające uczucie pomiędzy Connorem i Larą. Ona pomimo bycia dyrektorem była delikatną i wrażliwa kobietą, która lubiła niegrzeczne zabawy. Z kolei Connor początkowo oziębły miał swoją lepsza stronę i uwielbiałam za opiekuńczość i obeznanie z ostrymi zabawami gdzie najważniejsze dla niego było bezpieczeństwo Katy.

Piękna i seksowna Lara znalazła się w trudnej sytuacji. Grozi jej utrata rodzinnej fortuny i wie, że jedyną osobą, jaka może jej pomóc jest Connor. W akcie desperacji składa mu niecodzienną propozycję, a mianowicie proponuje małżeństwo. No wiecie... Dla kasy można wiele zrobić. Connor od zawsze oczarowny Larą zgadza się na jej propozycję, ale musi to być na jego warunkach.
Przyznam się bez bicia, że musiałam zajrzeć do opisu książki, żeby przypomnieć sobie, o czym ona była i nie jest to spowodowane tym, że czytałam ją kilka miesięcy temu. Po prostu jej fabuła, a nawet imiona bohaterów, nie zapadły mi w pamięć. Oprócz miłości Connora do bambusa oraz scen erotycznych bardzo mało pamiętam z tej historii. Wiem, że kiedy ją czytałam to jak najbardziej mi się podobała, bo bardzo dobrze się ją czytało, ale zwróciłam uwagę na to, że nic spektakularnego tam nie ma. O ile się nie mylę nie ma tam nawet dramy między bohaterami. Na pewno przeczytam kolejne części, bo w trakcie czytania była jak najbardziej spoko, ale teraz niestety niewiele mi z niej w głowie pozostało...

Nie tylko przeczytałam całą serię zanim ją oceniłam ale również sięgnęłam po jeszcze po dwie inne książki napisane przez Sierra Cartwright.
Co trzeba przyznać, nie są to książki dla każdego. Jeśli ktoś nie lubi klimatów BDSM to raczej przed sięgnięciem po którąś książkę z tej serii powinien się mocno zastanowić by potem wydać rzetelną ocenę. To nie są takie cukierkowe romanse. Jest dość ostro i z każdą kolejną częścią ciut ostrzej, choć i tak w tej serii Sierra Cartwright jest dość delikatna.
Od czasu do czasu lubię przeczytać coś ostrzejszego, dlatego sięgnęłam po te książki. W każdym tomie jest dużo seksu, bardzo dużo! I po przeczytaniu całej serii i jeszcze dwóch kolejnych książek muszę przyznać, że potrzebuję dłuższej przerwy. Czegoś innego.
Ogólnie książki są wciągające i bardzo chciałam zobaczyć jak rozwiną się relacje wszystkich braci, tylko faktycznie jest tak, że wszystkie trzy części są bardzo, bardzo do siebie podobne: tylko mężczyźni dominują, kobiety cały czas uległe ale co dziwne w żadnym z tych tomów kobiety ani razu nie używają hasła bezpieczeństwa.
Jeśli ktoś zaczyna przygodę z „Rodziną Donovanów” to w tym przypadku nie ma znaczenia po którą część sięgnie, jakoś specjalnie się nie łączą. Mnie najbardziej podobał się tom drugi, a najmniej tom trzeci a całą serię szybko się czyta są stosunkowo szybko. Cała seria to mocny i śmiały erotyk, choć mam wrażenie, że w trzeciej części było mniej emocji.

Bohaterzy są w sumie spoko, Connor super, bohaterka okay, trochę denerwująca, ale nie mogę przeżyć tego, że akcja między bohaterami to tylko nieszczęsne dwa lub trzy tygodnie. Nie mogę przeboleć tak szybkiej miłosci XD

Oznaczone jako spoiler Pokaż mimo to

• 2017
  • Romans