Pierwszy dotyk

Okładka książki Pierwszy dotyk Laurelin Paige
Okładka książki Pierwszy dotyk
Laurelin Paige Wydawnictwo: Wydawnictwo Kobiece Cykl: Pierwszy i ostatni (tom 1) literatura obyczajowa, romans
Pierwszy i ostatni (tom 1)
First Touch
Wydawnictwo Kobiece
2017-04-14
2017-04-14
2015-12-29
Ryszard Oślizło
przyjaźń pomoc ratunek seks obsesja mafia tajemnice niebezpieczeństwo uczucia strach erotyzm zaginięcie

Nie wiem, jak ją ocenić

Nie wiem, jak ją ocenić

Po przeczytaniu opisu książki miałam wobec niej jakieś wymagania ale po kilkunastu stronach poczułam się jakby walnęły one o ziemie z odległości równej tej między Mount Everestem a Rowem Mariańskim. Miał być kryminał z tajemnicą i erotykiem w tle a wyszła historia kobiety o IQ niższym niż temperatura na Antarktydzie. Główna bohaterka Emily Wayborn dowiaduję się że jej przyjaciółka z dawnych lat zaginęła i ona sama postanawia sama dowiedzieć się prawdy na temat jej zaginięcia. Swoje "dochodzenie" rozpoczyna od poznania ekscentrycznego bogacza Reeve’a Sallisa który jest najbardziej stereotypowym jak tylko się dało badboyem. Główna bohaterka w teorie widziała wszystkie czerwone flagi które wręcz krzyczały, że znajomość z taki człowiekiem nie jest najlepszym pomysłem ale jakoś jej to nie powstrzymało przed rozpoczęcie niebezpiecznej znajomości. Sama historia mniej więcej w środku straciła swój początkowy cel, sama zagadka zaginięcia Amber straciła na znaczeniu a jedyne co było ukazywane w tej książce to kolej dennie napisane sceny łóżkowe. Ocena 1/10 nie ma tu nic za co można by było dać chociaż jedną ocenę wyżej. Książki nie polecam a nawet odradzam.

Po pierwszych stronach gdy byłam zniechęcona, bo za wiele było ochów i achów na pana wspaniałego kolejne przyniosły nawet jakąś ciekawą akcję. Poszukiwania i śledztwo w sprawie przyjaciółki mnie zainteresowało, reszta trochę za bardzo uległa. Były momenty, że chciałam odłożyć oraz takie gdy nie mogłam się oderwać. Było napięcie, ale też trochę ckliwie, czasem za bardzo. Ogólnie całkiem namiętny romans z elementami kryminalnymi, ale to tak trochę tylko. Całkiem przyjemna lektura, tylko nie wiem czy polubić bohaterkę czy ją znielubić. Ciężko za nią nadążyć. Polecam dla fanów niegrzecznych klimatów.

Momentami mnie nudziła, a w niektórych szokowała.

Momentami mnie nudziła, a w niektórych szokowała.

Zastanawiam się czy tylko ja męczyłam się przy czytaniu tej książki? Fabuła wydaje się mocno rozwleczona, przepleciona z dużą ilością opisów. Myślam, że akcji będzie trochę więcej. Do tego cały ten bałagan w głowie bohaterki... Dla zabicia nudy, ok. Jednak nie polecałabym jej z zapałem.

Dużo seksu, mało emocji. Liczyłam na więcej "kryminału" po przeczytaniu opisu. Ta książka wzięła mnie z zaskoczenia. Spodziewałam się romansu ze szczyptą śledztwa. Dostałam erotyk z sesją u terapeuty. Łatwo się czyta, ale mało się dzieje, jeśli nie liczymy seksu jako akcji w powieści. Kupiłam dwie części i nie sięgnę za drugi tom. Końcówka przekonała mnie, że to nie jest seria dla mnie.

Spodziewałam się jakiejś zagadki związanej ze zniknięciem Amber, jej szukaniem. Dostałam dobry romans w stylu Greya. Nie czytałam go, ale wiem, o czym mniej więcej jest to dzieło.

Uwielbiam takie historie! Gorący romans połączony z kryminałem, świetni bohaterowie z ciężką przeszłością. Świetna książka.

Przeczytałam opis z tyłu - pomyślałam, że będzie bardzo dobra. Romans połączony z czymś na kształt kryminału - moje ulubione połączenie. No więc książkę zakupiłam.
I się zawiodłam.
Mimo, że była dobrze napisana - przyjemnie i szybko się ją czytało to liczyłam jednak na jakąś akcję, a tego właśnie brakowało.
Zamiast akcji był sex, a jeśli już się coś zadziało to było przerywane sexem. I tak w kółko. Stało się to nużące; kiedy czekałeś, aż wreszcie się coś wyjaśni - bo mimo wszystko wątek z zaginięciem przyjaciółki Emily był bardzo ciekawy - dostajesz kolejną scenę BDSM to masz ochotę rzucić tą książką.
No ale dotrwałam do końca i o bohaterach mogę powiedzieć tak - nie są źli, ale nie chciałabym takich osób w swoim życiu. Emily więcej razy chciałam uderzyć niż przytulić. Co do Reeve'a to miałam wrażenie, że to taki Grey ale tańsza wersja.
Jest druga część, ale póki co nie mam w planach jej przeczytać, mimo, że słyszałam, iż jest o wiele lepsza od pierwszej i tam w końcu coś się dzieje.

I się zawiodłam.
Zamiast akcji był sex, a jeśli już się coś zadziało to było...

Całkiem niezła chociaż główna bohaterka trochę irytowała mnie tym okłamywaniem samej siebie i mam wrażenie jakby autorka trochę "manipulowała" czasem... Aczkolwiek i tak polecam 😉

• 2017
  • Romans