Goldenhand

Okładka książki Goldenhand Garth Nix
Okładka książki Goldenhand
Garth Nix Wydawnictwo: HarperCollins Cykl: Stare Królestwo (tom 4) fantasy, science fiction
Stare Królestwo (tom 4)
Goldenhand
HarperCollins
2016-10-11
2016-10-11
Złotoręka

czy wiadomo coś o polskim tłumaczeniu? Będzie? Nie będzie?

czy wiadomo coś o polskim tłumaczeniu? Będzie? Nie będzie?

Kontynuacja trylogii o Starym Królestwie tegoż autora. Napisana z rozmachem i niezwykle wciągająca powieść fantasy, na którą czekaliśmy od dawna, chronologiczna kontynuacja tomu "Abhorsen" oraz krótkiego opowiadania "Creature in the Case" (jeszcze nie dostępna po polsku). Przypuszczalnie pod naciskiem czytelników Garth Nix postanowił pokazać dalsze losy bohaterów po wielkiej bitwie z Mocarzem Świetlistych Błyskawic. Trójka głównych postaci - Lirael, Nicolas oraz Sam stworzyli wówczas idealną kanwę do rozwinięcia historii. W "Goldenhand" autor idzie dalej, splatając ze sobą więcej wątków i postaci, choć opowieść wciąż koncentruje się na niespełna 20-letniej Lirael, następczyni tytułu Abhorsen. Podobnie jak w poprzednich tomach czytelnik jest momentalnie wciągnięty w akcję i wraz z bohaterami pokonuje drogę, dużo drogi, walczy, odkrywa, podejmuje kluczowe decyzje. Jeśli już poznaliśmy centrum Królestwa i ziemie południa, teraz czas na północne rubieże, gdzie prym wiodą klany a Magia Kodeksu słabnie na rzecz Wolnej Magii.
Są skrajne opinie czy książka dorównuje Trylogii, ale wg mnie idealnie wpasowuje się w całość. Może i jest nieco sentymentalna, może nieco niedopowiedziana, ale czyta się ją bardzo dobrze, oczywiście jak na razie w oryginale. Chciałbym tylko aby interakcje między bohaterami były bardziej rozbudowane, mimo to znalazłem wiele "smaczków" które docenią wielbiciele sagi.
Polecam! Szczególnie wieczorem, szczególnie przy kubku herbaty. Let the Charter guides You!

• Młodzieżowe
  • Series