Daj mi odpowiedź

Sandy Hall Wydawnictwo: Pascal literatura młodzieżowa
Signs Point to Yes
Agnieszka Skowron
Pascal
Agnieszka Skowron nastolatka nastolatkowie dojrzewanie literatura amerykańska zagubienie
Signs Point to Yes
literatura młodzieżowa
Agnieszka Skowron

Przyjaciel bohatera to najgorsza postać z jaką miałam ostatnio styczność. Nie da się go polubić, jest wredny dla bohaterki przez cały czas tylko dlatego, że nie dostał "A" gdy pracował z nią w parze....

Oznaczone jako spoiler Pokaż mimo to

Szału nie ma. Książka dla nastolatki do przeczytania, gdy nie chce się uczyć. Moim zdaniem taki 'odmóżdżacz'.

Książka "żadna specjalna", raczej nie zostanie w mojej pamięci na długo, ciekawy motyw z Magiczną Ósemką. Niestety, tłumaczenie Agnieszki Skowron wydaje się mi być infantylne, jest kilka literówek. Możliwe, że tłumaczenie zepsuło cały urok tej książki.

Książka dla nastolatek i o nastolatkach. Aczkolwiek napisana jest z lekkością i urokiem, którym nie pogardzi nieco starszy czytelnik.

Książka młodzieżowa. Świetna. Porusza ważne sprawy. Czyta się ją bardzo szybko i z ciekawością.
Każde dziecko powinno mieć prawo poznać swoich rodziców. A jeśli już jakimś cudem uda się odnaleźć jednego z rodziców to ta druga stona nie powinna karać za to dziecka, ani mu tego utrudniać. Dodatkowo tak jak jest w tym przypadku prawdziwy ojciec jednego z głównych bohaterów...

więcej Oznaczone jako spoiler Pokaż mimo to

Przeciętna, nieskomplikowana opowieść o nastolatkach borykających się z pierwszymi poważnymi decyzjami, jakimi jest wybór uczelni czy pomysłu na życie. Książka do przeczytania w jeden dzień, nie wymagająca większego skupienia.

Przyjemna, lekka książka o parze nastolatków i ich perypetiach. Podobało mi się, że wreszcie historia o dość typowych problemach bohaterów, bez jakiejś górnolotności (żadnych chorób, samobójstw czy niespodziewanych wypadków). Trochę zbyt płytko napisana, zbyt infantylna. Teo powinien być bardziej zbuntowany jak na nastolatka, który się źle czuje w swojej rodzinie, to już...

Na półkach: , , , , ,

Bardzo wciągająca książka napisana w trzeciej osobie. Co do narracji jestem dosyć wybredna i często też bardzo na nią narzekam. Jedna z niewielu książek napisanych w trzeciej osobie, która bardzo mi się podobała. Sam pomysł choć na pozór banalny to jednak bardzo interesujący.

Zupełnie nieprawdopodobna, urocza powieść o sąsiadach, którzy poznają się na nowo. Ona zostaje opiekunką jego sióstr, a on wyrusza na poszukiwanie ojca. Co z tego, że jego wyprawa, a następnie akcja ratunkowa są skrajnie nieodpowiedzialne i głupie? Skoro większość powieści jest po prostu młodzieżowym romansem, przypadkowymi spotkaniami, zabawami i zbliżaniem się do siebie....

Na półkach: , , , , , ,

Lekka, szybka do przeczytania, bardzo wciągająca i śmieszna książka. Wprost nie szło się od niej oderwać.
Główna bohaterka Jane staje się opiekunką rodzeństwa swojego przyjaciela z dzieciństwa, z którym stosunki się ochłodziły. Do tego Ravi (przyjaciel Teo, którego rodzeństwem opiekuje się Jane) dość delikatnie mówiąc nie przepada za opiekunką dziewczynek. Może jednak się...

Dyskusje

• Chcę w prezencie
  • 2018
  • 2016
  • 2019
  • Ebook

Dodaj cytat z książki Daj mi odpowiedź