rozwińzwiń

Bez wyroku

Okładka książki Bez wyroku Aleksander Majewski
Okładka książki Bez wyroku
Aleksander Majewski Wydawnictwo: Fronda reportaż
208 str. 3 godz. 28 min.
Kategoria:
reportaż
Wydawnictwo:
Fronda
Data wydania:
2016-05-24
Data 1. wyd. pol.:
2016-05-24
Liczba stron:
208
Czas czytania
3 godz. 28 min.
Język:
polski
ISBN:
9788380790483
Średnia ocen

6,5 6,5 / 10

Oceń książkę
i
Dodaj do biblioteczki

Porównaj ceny

i
Porównywarka z zawsze aktualnymi cenami
W naszej porównywarce znajdziesz książki, audiobooki i e-booki, ze wszystkich najpopularniejszych księgarni internetowych i stacjonarnych, zawsze w najlepszej cenie. Wszystkie pozycje zawierają aktualne ceny sprzedaży. Nasze księgarnie partnerskie oferują wygodne formy dostawy takie jak: dostawę do paczkomatu, przesyłkę kurierską lub odebranie przesyłki w wybranym punkcie odbioru. Darmowa dostawa jest możliwa po przekroczeniu odpowiedniej kwoty za zamówienie lub dla stałych klientów i beneficjentów usług premium zgodnie z regulaminem wybranej księgarni.
Za zamówienie u naszych partnerów zapłacisz w najwygodniejszej dla Ciebie formie:
• online
• przelewem
• kartą płatniczą
• Blikiem
• podczas odbioru
W zależności od wybranej księgarni możliwa jest także wysyłka za granicę. Ceny widoczne na liście uwzględniają rabaty i promocje dotyczące danego tytułu, dzięki czemu zawsze możesz szybko porównać najkorzystniejszą ofertę.
Ładowanie Szukamy ofert...

Patronaty LC

Książki autora

Okładka książki Chińczyk. Król polskiego narkobiznesu Aleksander Majewski, Jarosław Maringe
Ocena 5,9
Chińczyk. Król... Aleksander Majewski...
Okładka książki Odwet gliny. W imię sprawiedliwości Aleksander Majewski, Ryszard Modelewski
Ocena 6,6
Odwet gliny. W... Aleksander Majewski...

Mogą Cię zainteresować

Oceny

Średnia ocen
6,5 / 10
52 ocen
Twoja ocena
0 / 10

OPINIE i DYSKUSJE

Sortuj:
avatar
831
831

Na półkach: ,

Ciekawa książka. Autor opisuje historie kilku osób niesłusznie oskarżonych, skazanych i skrzywdzonych przez polski wymiar sprawiedliwości. Majewski przedstawił historię człowieka, który 12 lat spędził za kratami za zabójstwo, którego nie popełnił (taki trochę drugi Tomek Komenda). Odświeżył historię Sławka Opali (każdy fan literatury o służba powinien ją dobrze znać). Ukazał jak dziennikarstwo śledcze odbiło się na karierze Wojciecha Sumlińskiego (to mnie utwierdzilo w przekonaniu, że muszę przeczytać wszystkie "Niebezpieczne związki"). Pokazał jeszcze kilka innych historii. Dodatki do ksiazki to zdjęcia i przedruki pism procesowych lub wyroków. Czytelnika po lekturze książki nachodzi refleksja że w zderzeniu z naszym wymiarem sprawiedliwości jesteśmy bezsilni a urzędnicy bezkarni. Dla mnie to był przerywnik. Ale ciekawy i interesujący przerywnik. Szybko się czyta. Polecam.

Ciekawa książka. Autor opisuje historie kilku osób niesłusznie oskarżonych, skazanych i skrzywdzonych przez polski wymiar sprawiedliwości. Majewski przedstawił historię człowieka, który 12 lat spędził za kratami za zabójstwo, którego nie popełnił (taki trochę drugi Tomek Komenda). Odświeżył historię Sławka Opali (każdy fan literatury o służba powinien ją dobrze znać)....

więcej Pokaż mimo to

avatar
323
87

Na półkach: ,

Cóż więcej powiedzieć, statystyka i to prowadzi do patologi. Nic dodać, nic ująć.

Cóż więcej powiedzieć, statystyka i to prowadzi do patologi. Nic dodać, nic ująć.

Pokaż mimo to

avatar
36
2

Na półkach:

polecam wszystko pana Majewskiego :o :)

polecam wszystko pana Majewskiego :o :)

Pokaż mimo to

avatar
53
52

Na półkach: ,

Moim zdaniem straszny gniot. Patos, przedstawianie tylko z jednego punktu widzenia, bagatelizowanie błędów a wywyższanie każdej niesprawiedliwości do niebotycznych rozmiarów. Widać, że pisana na zamówienie - co autor sam potwierdza we wstępie. Zlepek róznych historii, które nie budują żadnej logicznej całości. Przekłamania w 3 historii... Raz ojciec woził naboje bo pamiątki a kilka stron później woził naboje sąsiada. Strasznie tendencyjna pozycja. Na koniec wrzuconych parę artykułów, które powtarzały te same rzeczy. Nawet całymi akapitami. Wygląda jakby ktoś w ogóle nie poświęcił czasu nad tą pozycją. Zebrał, dodał rozdziały i wydał...

Moim zdaniem straszny gniot. Patos, przedstawianie tylko z jednego punktu widzenia, bagatelizowanie błędów a wywyższanie każdej niesprawiedliwości do niebotycznych rozmiarów. Widać, że pisana na zamówienie - co autor sam potwierdza we wstępie. Zlepek róznych historii, które nie budują żadnej logicznej całości. Przekłamania w 3 historii... Raz ojciec woził naboje bo pamiątki...

więcej Pokaż mimo to

avatar
99
12

Na półkach:

Tematyka ciekawa ale sposób w jaki została napisana niestety mnie nie wciągnął.

Tematyka ciekawa ale sposób w jaki została napisana niestety mnie nie wciągnął.

Pokaż mimo to

avatar
971
957

Na półkach: ,

Aleksander Majewski to prawdziwy dziennikarz, który podjął temat osób skrzywdzonych przez wymiar sprawiedliwości.
Rozmowa z ludźmi skrzywdzonymi, stawanie po ich stronie przeciw państwu, machinalnie stały się dla autora priorytetem.
Dramat człowieka pozostaje dramatem , bez względu na wymiar kary. Nieważne, czy zostanie się niesłusznie skazanym za zabójstwo na 12 lat pozbawienia wolności, którego się nie popełniło, czy toczy się postępowanie bardzo śmieszne i absurdalne prowadzone przez służby.
W książce autor zwraca uwagę, na to, że gdy nadchodzi długi weekend zawsze w mediach pojawia się temat zabójstwa szefa policji, generała Marka Papały. Kto zabił Papałę? Pokuratura twierdzi, że sprawa jest prosta , a były szef policji zginął z rąk złodzieja samochodów. Śmierć za daewoo?
W śledztwie tym scenariusze pisali świadkowie koronni. O losach tych decydowała wersja Igora Ł. ps. „Patyk”, który miał status świadka koronnego.
Jednak „Patyka” pogrążyły zeznania kolegi, który razem z nim kradł samochody.
Warto więc zapytać jeśli Papała miał zginąć podczas kradzieży samochodu to, jakim cudem ciało szefa policji znalazło się wewnątrz samochodu? Dlaczego mamy wierzyć przestępcy, który przedstawia swoją wersję, że wykazuje skruchę i mówi, że nie chciał, a życie Papały? Nikt go już nie zwróci!
Druga historia : Artur – 20 lat smutny nastolatek, który nie lubił wychodzić z własnego pokoju, z zaburzeniami psychicznymi, który nie potrafił nawet rozpalić grilla, a został podejrzany o skonstruowanie bomby, wsadzony na 10 miesięcy z zabójcami – wrócił do domu zagrożony gronkowcem , całą sprawę umorzono.
Czytając tę książkę aż włos się jeży na głowie – do czego mogą być zdolni funkcjonariusze ABW?
Dla nich dowodem świadczącym o terroryzmie mogłoby być posiadanie chusty „arafatki”, którą młodzież nosiła, bo były w modzie. Czy to nie absurd?
Naprawdę trudno odpowiedzieć na pytanie, kto naprawdę jest chroniony przez polskie prawo -przestępca czy Kowalski?

Autor w swej książce opisuje prawdziwe historie Polaków, którym wymiar sprawiedliwości złamał życie, a za niewinność wysłał za kraty.
Lektura naprawdę godna polecenia na długie popołudnia. Czytałam ją z wielkim zainteresowaniem i niedowierzaniem. Jednocześnie nie mogłam uwierzyć, że coś takiego może spotkać praktycznie każdego z nas. To po prostu jest niepojęte!

Sprawa 19-latki, która zabiła mężczyznę, bo chciał ją zgwałcić pokazuje absurd wymiaru sprawiedliwości. Dziewczyna broniąc się przed gwałtem zabiła faceta, a teraz siedzi w areszcie i grozi jej 10 lat więzienia.

Drogi Czytelniku, zagłęb się w tę lekturę i poznaj tajniki funkcjonariuszy ABW, a przekonasz się, że hasło „Polskie prawo chroni przestępców” nie jest niczyim wymysłem lecz krzykiem rozpaczy bezradnego społeczeństwa.

Moja ocena: 10/10
Polecamy, zespół dobrerecenzje.pl

Aleksander Majewski to prawdziwy dziennikarz, który podjął temat osób skrzywdzonych przez wymiar sprawiedliwości.
Rozmowa z ludźmi skrzywdzonymi, stawanie po ich stronie przeciw państwu, machinalnie stały się dla autora priorytetem.
Dramat człowieka pozostaje dramatem , bez względu na wymiar kary. Nieważne, czy zostanie się niesłusznie skazanym za zabójstwo na 12 lat...

więcej Pokaż mimo to

avatar
604
602

Na półkach:

Człowiek w codziennym pędzie nie zastanawia się nad tym, jak łatwo można stracić wszystko na co ciężko się pracowało. Poczucie bezpieczeństwa, więź z najbliższymi, niezależność finansowa – w jednym momencie mogą runąć jak domek z kart za sprawą błędnych decyzji, pomyłek, celowych zabiegów innych osób, czy ich fałszywych zeznań. Wydawać by się mogło, że to temat odległy. Tak pewnie myślała każda z osób przedstawionych w tej książce, dopóki wymiar sprawiedliwości nie zapukał do ich drzwi. Poznajcie ich historie.

Aleksander Majewski – dziennikarz, współautor książek „Odwet gliny. W imię sprawiedliwości”, „Spowiedź psa. Brutalna prawda o polskiej policji” oraz autor publikacji „Afery III RP”.

Książka zawiera osiem rozdziałów i ponad osiem prawdziwych, bolesnych i wywołujących skrajne emocje historii ludzi dla których słowo „sprawiedliwość” nabrało gorzkiego smaku. W wyniku pomyłek, niedopatrzeń, fałszywych oskarżeń stracili cząstkę swojego życia, której w żaden sposób odzyskać się nie da i żadna rekompensata tego nie zmieni. Czytając takie książki można poczuć niepokój i uświadomić sobie jak łatwo w jednej chwili można stracić tak wiele. Każdą z opowieści mimo różnych wydarzeń i wyroków łączy jedno – poczucie krzywdy, niesprawiedliwości oraz uczucie bezsilności wobec machiny, która jak już ruszy to niczym taran pochłania wszystko po drodze.

Czesław Kowalczyk trafił do więzienia na dwanaście długich lat. Powodem były niesłuszne oskarżenia. Po tak długim czasie spędzonym w celi, życie na zewnątrz wydaje się bardzo odległe i zmienia się zupełnie. Trudno wyobrazić sobie wszystkie uczucia, które towarzyszą każdego dnia człowiekowi niesłusznie skazanemu, który kawał życia musi spędzić w zamknięciu, samotności, otoczony dręczącymi myślami i pytaniami, na które nie może znaleźć odpowiedzi. Równie bolesna staje się utrata bliskich. To bardzo ciężki czas i trzeba być silnym psychicznie, by nie poddać się i nie utracić nadziei. Równie trudny jest to dla rodziny i najbliższych, a uniewinnienie nie jest w stanie wymazać z pamięci tego okresu i przywrócić dawnego życia. To jedna z historii, a w książce znajdziecie ich znacznie więcej.

Autor w publikacji poruszył trudny, ale jakże istotny temat. Myślę, że poszkodowanych osób jest znacznie więcej, ale nie każdy chce o tym mówić i nie każdy ma tyle siły by walczyć i próbować wyjaśnić zaistniałą sytuację.

„Bez wyroku” to poruszająca i jednocześnie niepokojąca publikacja ukazująca historie osób poszkodowanych przez wymiar sprawiedliwości. To prawdziwe historie, które wstrząsają i dają do myślenia. Autor poruszył ważną tematykę, a treść książki poraża i ukazuje problemy, które są częścią życia niejednej osoby.

http://ksiazki-moj-maly-swiat.blog.pl/2016/06/20/bez-wyroku-aleksander-majewski/

Człowiek w codziennym pędzie nie zastanawia się nad tym, jak łatwo można stracić wszystko na co ciężko się pracowało. Poczucie bezpieczeństwa, więź z najbliższymi, niezależność finansowa – w jednym momencie mogą runąć jak domek z kart za sprawą błędnych decyzji, pomyłek, celowych zabiegów innych osób, czy ich fałszywych zeznań. Wydawać by się mogło, że to temat odległy. Tak...

więcejOznaczone jako spoiler Pokaż mimo to

avatar
1114
540

Na półkach:

Aleksander Majewski- dziennikarz, współautor bestsellerowej książki "Spowiedź psa. Brutalna prawda o polskiej policji" i kryminału non-fiction "Odwet gliny. W imię sprawiedliwości". Autor zbioru wywiadów z dziennikarzami śledczymi "Afery III RP".
W swojej nowej książce pt.,,Bez wyroku" przedstawia prawdziwe historie ludzi, którzy niesłusznie zostali skazani i zamknięci w więzieniu.

Czesław Kowalczyk ,,Czester" miał 33 lata, kochającą żonę i 4-letniego synka, gdy został aresztowany przed swoim domem, bo świadek zabójstwa na lekach psychotropowych wskazał na niego. ,,W ogóle nie brał pod uwagę, że za kratami spędzi 12 lat. 12 lat swoich, 12 lat matki jego dziecka, 12 lat swojego syna. Wspólnych spacerów, posiłków, zabaw i zwykłej szarej codzienności konsumowanej we troje..." Sprawa Czesława była do wyjaśnienia, ale prokurator popełnił błąd. Nie przesłuchał świadka, nie sprawdził alibi, założono z góry, że instruktora jazdy konnej zabił ,,Czester". Zleceniodawca zabójstwa i jego wykonawca byli świadkami w sprawie Kowalczyka. Ostatecznie w 2013 roku Czesław został uniewinniony od zarzutu zabójstwa. Po 12 latach wyszedł z więzienia z reklamówką dokumentów w ręce. Jego dom był ruiną i schronieniem dla bezdomnych. Partnerka pomimo tego, że zaciekle walczyła o niego ostatecznie poddała się, ale najbardziej bolesne było dla niego to, że jako ojciec został skazany na najwyższy wymiar kary-utratę kontaktu z własnym dzieckiem. Nigdy nie usłyszał słowa ,,przepraszam" od prokuratora, który go oskarżył.

Zbigniew Góra został oskarżony o morderstwo starszej kobiety, lekarki, od której wynajmował mieszkanie. Kiedy trafił do aresztu dostał też pozew rozwodowy. Obie sprawy toczyły się jednocześnie i zniszczyły jego życie. Za kratami spędził 3 lata. Został uniewinniony, ale prawdziwy zabójca nadal pozostaje nieuchwytny. Ma świadomość porażki w walce z bezdusznym wymiarem sprawiedliwości. Cała sprawa nie tylko zmieniła jego życie, ale także odbiła się na najbliższych, którzy wytykani byli na ulicy, obrzucani obelgami. Jego matka chciała popełnić samobójstwo z tego powodu. Bolesne są stracone lata, których już nie można odzyskać i przeżyć wspólnie z dziećmi.

Nie tylko Czesław Kowalczyk i Zbigniew Góra bezpodstawnie zostali wrzuceni w machinę biurokracji sądowej, ale także inni bohaterowie książki m.in. Artur Łętowski podejrzany o rozpowszechnianie w Internecie treści związanych z terroryzmem, małżeństwo z trójką dzieci zajmujące się sprzedażą płyt muzycznych z gatunku punki/oi, kolekcjoner staroci oskarżony o handel zabytkami, pracownik naukowy planujący zamach na sejm i wielu innych.

Bohaterowie książki ,,Bez wyroku" byli fałszywie oskarżeni, napiętnowani przez otoczenie, utracili dobre imię w majestacie prawa, zderzyli się z absurdalnymi i sprzecznymi decyzjami sądów, popadli w kłopoty finansowe, rodzinne i zdrowotne, utracili lata wolności. Czy jest w stanie to wszystko naprawić wypłacone odszkodowanie? Czy za pomocą pieniędzy można odzyskać kontakt z dzieckiem, które dorosło? Czy po tych traumatycznych przeżyciach można wrócić do wewnętrznej równowagi i spokoju? Jak nie reagować strachem i wierzyć w sprawiedliwość?

,,Bez wyroku" Aleksandra Majewskiego to mocna, autentyczna i zmuszająca do refleksji książka, która otwiera oczy na wiele spraw publicznych dotyczących w jakiś sposób każdego z nas. Warto ją przeczytać.

http://magiawkazdymdniu.blogspot.com/

Aleksander Majewski- dziennikarz, współautor bestsellerowej książki "Spowiedź psa. Brutalna prawda o polskiej policji" i kryminału non-fiction "Odwet gliny. W imię sprawiedliwości". Autor zbioru wywiadów z dziennikarzami śledczymi "Afery III RP".
W swojej nowej książce pt.,,Bez wyroku" przedstawia prawdziwe historie ludzi, którzy niesłusznie zostali skazani i zamknięci w...

więcej Pokaż mimo to

Książka na półkach

  • Przeczytane
    115
  • Chcę przeczytać
    66
  • Posiadam
    22
  • Teraz czytam
    3
  • 2019
    1
  • Ebook
    1
  • Ha, mam! :)
    1
  • Literatura faktu
    1
  • 2019
    1
  • 2016
    1

Cytaty

Bądź pierwszy

Dodaj cytat z książki Bez wyroku


Podobne książki

Przeczytaj także