Znieczulenie

kryminał, sensacja, thriller
2016-04-26
Maciej Szymański
thriller znieczulenie host thriller medyczny medycyna cook robin cook

Kiepskie. Może jak ktoś jest lekarzem... znaczy lekarką, to jakoś to zmęczy. Dla mnie straszne grafomaństwo pisane pod kontrakt wydawcy.
Do pieca...

Bomba, dawno nie czytałam tak dobrej książki. Już zapomniałam, że uwielbiam książki o tematyce medycznej.

Klasyczny Cook czyli lekarz (studenci) kontra demoniczny spisek koncernu medycznego. dobrze sie czyta, ale nie porywa w kwestii pomysłowości.

Cook jak zawsze zabiera nas w swój medyczny świat. Niemal każda historia daje nam obraz jak faktycznie może być na świecie i ile tajemnic jest nieodkrytych. Historia, która tym razem przedstawił jest całkiem realna, zachęcam do czytania.

Fajne ale czyta się z wrażeniem deja vu. Nazwałabym te książkę 'Coma 40 lat pozniej'.

Audiobook
Lektor Anna Kerth
Ocena 8 /10

Doskonała książka .Jak zawsze autor staną na wysokości zadania. Szczegóły trudów opieki lekarskiej i trudne decyzje oraz rozterki młodej przyszłej lekarki , oraz głęboko skrywana tajemnica szpitala, która przez dociekliwość młodych studentów medycyny wychodzi na jaw a wraz z nią nieetyczne praktyki wykonywane na ludziach .Czy zawsze dopiero jak dojdzie do tragedii człowiek...

Na początku strasznie się ciągnie i na dobrą sprawę od samego początku wiadomo o co chodzi w spisku. Tylko końcówka książki jako tako ratuje lekturę.

Jeśli ktoś szuka prawdziwego thrillera medycznego, a nie kryminału, gdzie jednym z bohaterów jest lekarz to zdecydowanie powinien się zainteresować tą pozycją. Widać, że Autor zna się na rzeczy, a przy tym wątki medyczne są przedstawiane w zrozumiały dla laika sposób. Duży plus to brak sztuczności na tej płaszczyźnie - Cook stosuje tu sprytny zabieg polegający na uczynieniu...

Książka wciągająca i trzymająca w napięciu do ostatniej chwili. Polecam

Książki Cooka wydają się pisane schematem. Choć ciekawe. Zawsze dużo można się dowiedzieć aspektów medycznych. Tylko że czy to aż tak ciekawi?

Dyskusje

• 2018