Znieczulenie

2016-01-01
Data 1. wydania:
2015-10-20
Maciej Szymański
thriller znieczulenie host thriller medyczny medycyna cook robin cook

Pierwszy od lat przeczytany thriller medyczny, intryga bardzo ciekawa, szybko się czyta. Jak dla mnie niestety miejscami pojawiają się dłużyzny i niepotrzebne opisy, to trochę pogarsza odbiór całości, a szkoda bo mogła być wyższa ocena.
Zaryzykuję jeszcze jedno podejście do Cooka i wtedy się zobaczy czy warto poznać resztę twórczości.

Książkę się dobrze czyta, ale historia jest bardzo rozciągnięta; właściwie mam wrażenie, że cała książka to jakby jeden długi rozdział. No i zakończenie jest nagłe, niespodziewane; jakby autor po prostu musiał kończyć. Fajna na parę wieczorów, no i plusem są realia medyczne.

Niestety książka dosyć nudna, fabuła bardzo się ciągnie, za dużo detali. Jestem medykiem, chętnie sięgam po książki o tematyce medycznej, ale nawet dla mnie, rozumiejącej ten świat, było ciężko przebrnąć przez wszystkie szczegóły- doceniam, że autor jest lekarzem i chciał jak najlepiej oddać rzeczywistość, ale trochę przesadził- nie wyobrażam sobie, jak książkę mogła odebrać osoba, która jest spoza świata medycznego, można się tam było zgubić. Dodatkowo bardzo irytująca główna bohaterka, a i zakończenie średnie. Raczej nie polecam.

Doszedłem do 300-setnej strony i stwierdzam że dalej nie będę "tego"czytał,bo to jest nudne jak flaki z olejem i tak naprawdę jest mi obojętne jak ta książka się zakończy. Było to moje drugie spotkanie z Cookiem i kompletnie nieudane.
Nie polecam tej książki!.

Nie polecam tej książki!.

Kiepskie. Może jak ktoś jest lekarzem... znaczy lekarką, to jakoś to zmęczy. Dla mnie straszne grafomaństwo pisane pod kontrakt wydawcy.
Do pieca...

Do pieca...

Bomba, dawno nie czytałam tak dobrej książki. Już zapomniałam, że uwielbiam książki o tematyce medycznej.

Klasyczny Cook czyli lekarz (studenci) kontra demoniczny spisek koncernu medycznego. dobrze sie czyta, ale nie porywa w kwestii pomysłowości.

Cook jak zawsze zabiera nas w swój medyczny świat. Niemal każda historia daje nam obraz jak faktycznie może być na świecie i ile tajemnic jest nieodkrytych. Historia, która tym razem przedstawił jest całkiem realna, zachęcam do czytania.

Fajne ale czyta się z wrażeniem deja vu. Nazwałabym te książkę 'Coma 40 lat pozniej'.

Audiobook
Lektor Anna Kerth
Ocena 8 /10

Audiobook
Lektor Anna Kerth
Ocena 8 /10

Doskonała książka .Jak zawsze autor staną na wysokości zadania. Szczegóły trudów opieki lekarskiej i trudne decyzje oraz rozterki młodej przyszłej lekarki , oraz głęboko skrywana tajemnica szpitala, która przez dociekliwość młodych studentów medycyny wychodzi na jaw a wraz z nią nieetyczne praktyki wykonywane na ludziach .Czy zawsze dopiero jak dojdzie do tragedii człowiek zaczyna dopiero myśleć o konsekwencjach ?? .Przeczytajcie serdecznie polecam .

Robin Cook Znieczulenie Zobacz więcej
Robin Cook Znieczulenie Zobacz więcej