Host

2015-10-20
Host Cook Robin Cook thriller thriller medyczny

Ta książka nie została jeszcze oceniona NIE MA JESZCZE DYSKUSJI

Bądź pierwszy - oceń książkę

Taka nowocześniejsza wersja "Comy". Czyta się nieźle, ale dość przewidywalna.

Taka nowocześniejsza wersja "Comy". Czyta się nieźle, ale dość przewidywalna.

Bardzo lubię książki o tematyce medycznej, ale niestety na tej się zawiodłam. Przewidywalna, nudna, rozciągnięta w negatywny i nieciekawy sposób. Przynajmniej moja wiedza na temat anestezjologii leciutko zyskała.

Na książkach Robin Cook nigdy się nie zawiodłam. I tym razem też nie, książka wciągająca i trzymająca w napięciu do samego końca.
Studenci medycyny rozwiązują zagadkę śpiączek w które popadają pacjenci szpitala w którym pracują. Przez co popadają w tarapaty, jak z tego wyjdą ? Aby się przekonać warto przeczytać.

Cook "Znieczuleniem" popełnił plagiat. Ale nikt do sądu go nie poda, bo plagiat dotyczy jego własnej książki - "Comy".

Pierwszy od lat przeczytany thriller medyczny, intryga bardzo ciekawa, szybko się czyta. Jak dla mnie niestety miejscami pojawiają się dłużyzny i niepotrzebne opisy, to trochę pogarsza odbiór całości, a szkoda bo mogła być wyższa ocena.
Zaryzykuję jeszcze jedno podejście do Cooka i wtedy się zobaczy czy warto poznać resztę twórczości.

Książkę się dobrze czyta, ale historia jest bardzo rozciągnięta; właściwie mam wrażenie, że cała książka to jakby jeden długi rozdział. No i zakończenie jest nagłe, niespodziewane; jakby autor po prostu musiał kończyć. Fajna na parę wieczorów, no i plusem są realia medyczne.

Niestety książka dosyć nudna, fabuła bardzo się ciągnie, za dużo detali. Jestem medykiem, chętnie sięgam po książki o tematyce medycznej, ale nawet dla mnie, rozumiejącej ten świat, było ciężko przebrnąć przez wszystkie szczegóły- doceniam, że autor jest lekarzem i chciał jak najlepiej oddać rzeczywistość, ale trochę przesadził- nie wyobrażam sobie, jak książkę mogła odebrać osoba, która jest spoza świata medycznego, można się tam było zgubić. Dodatkowo bardzo irytująca główna bohaterka, a i zakończenie średnie. Raczej nie polecam.

Doszedłem do 300-setnej strony i stwierdzam że dalej nie będę "tego"czytał,bo to jest nudne jak flaki z olejem i tak naprawdę jest mi obojętne jak ta książka się zakończy. Było to moje drugie spotkanie z Cookiem i kompletnie nieudane.
Nie polecam tej książki!.

Nie polecam tej książki!.

Kiepskie. Może jak ktoś jest lekarzem... znaczy lekarką, to jakoś to zmęczy. Dla mnie straszne grafomaństwo pisane pod kontrakt wydawcy.
Do pieca...

Do pieca...

Bomba, dawno nie czytałam tak dobrej książki. Już zapomniałam, że uwielbiam książki o tematyce medycznej.

• Robin Cook
  • Audiobooki