De Niro

Shawn Levy Wydawnictwo: Burda Publishing Polska biografia, autobiografia, pamiętnik
De Niro: A Life
Burda Publishing Polska
De Niro aktor film
De Niro: A Life
biografia, autobiografia, pamiętnik
De Niro aktor film

8/10. Bardzo cenna biografia i zarazem filmografia Roberta De Niro, pisana w stylu bardziej kronikarskim niż "plotkarskim", dzięki czemu możemy prześledzić życie i karierę aktora od kilku pokoleń wstecz do 2. dekady XXI wieku, z zachowaniem rzetelności dziennikarskiej.

Wkradło się jednak kilka błędów, większość z nich to pomyłki tłumacza:
- Al Pacino nie jest starszy od De...

Bardzo solidne opracowanie. Książka szczególnie warta uwagi dla osób interesujących się aktorstwem, czy filmem w ogóle. Nie polecam tym, którzy szukają anegdot, plotek i ciekawostek z życia prywatnego Roberta De Niro, bo się zawiodą.

Wydaje się kompleksowa, wyczerpująca

Facet dorwał się do paru prywatnych notatek oraz publicznych recenzji filmowych i robi z tego książkę...

Porazka!!!

Gdy sięgam po biografię, to najczęściej z nadzieją, że przeczytam w niej ciekawe anegdoty. W tej nieautoryzowanej biografii jest ich jak na lekarstwo. Czyta się ją dobrze, ale dla nie była nużąca. Obfituje bowiem w streszczenia filmów i przypomina zapiski księgowego. Jeżeli kogoś interesuje ile dany film z De Niro zarobił, ile kosztował, albo ile aktor zapłacił za remont...

Dyskusje

• Biografie