Rodzic jako przywódca stada. Pełne miłości przywództwo w rodzinie

Jesper Juul Wydawnictwo: MIND poradniki dla rodziców
Leitwölfe sein: Liebevolle Führung in der Familie
Dariusz Syska
MIND
dzieci wychowanie poradnik
Leitwölfe sein: Liebevolle Führung in der Familie
poradniki dla rodziców
Dariusz Syska
dzieci wychowanie poradnik

Przewspaniała książka - szczególnie dla rodziców zagubionych wśród ilości metod, teorii itp. docierających do nich od znajomych, z książek... Wyraźne wskazówki i dużo spokoju - nikt nie jest idealny. Żałuję, że przeczytałam tę książkę dopiero teraz.

Porównywanie człowieka do wilka było tu dla mnie mało merytoryczne, ale rozumiem że są ludzie do których to trafia. Książka ta to natomiast typowy Juul - jest głównie o tym, że bycie dobrym rodzicem polega na ciągłym stawaniu się najlepszą, najbardziej autentyczna wersja siebie. Są tu z grubsza poruszane wszystkie bardzo typowe dla Juula tematy takie jak poszanowanie...

Juul w każdej swojej książce pisze o podobnych rzeczach, które mogą jedynie utrwalić podejście do dzieci. Dla mnie autor to guru w kwestii wychowania, a może bardziej rozumienia dzieci.

Pomogła mi zapanować nad moją zgrają :)

Jedna z tych pozycji, wobec których trudno przejść obojętnie. Kwintesencja Juula w Juulu. Prawie pół książki mam pozaznaczane, że jest tam coś wartościowego, co może wzbogacić moje rodzicielstwo. Opisane bardzo szczegółowo jedno z fundamentalnych założeń promowanych przez autora i FamilyLab. Jestem ogromnie wdzięczna autorowi za tę pozycję.

Jesper Juul to duński ekspert (dla niektórych wręcz wyrocznia) od tematów pedagogicznych. I dobrze, bo głosi świetne, pobudzające do refleksji i motywujące do pracy nad sobą, a jednak wciąż zaskakujące tezy. Dobrze, że książka "Rodzic jako przywódca stada" wpadła w moje ręce.

Autor pokazuje, jakie pułapki stawia przed nami współczesny świat lub takie w jakie sami siebie...

Mądre i przystępnie podane podstawy dobrego rodzicielstwa

Za wiele opisywania co jest nie tak, zamiast na skupianiu się co powinno być, za mało przykładów.

To jedna z książek, która nie musiała się ukazać. Z najwyższym prawdopodobieństwem Jesper Juul podpisał umowę z wydawnictwem, że coś napisze, sprzeda się i będzie fajnie. Nie, nie, nie. Książka nie nosi ze sobą niczego nowego. O tytułowym przywództwie rodzicielskim tyle, co kot napłakał. Nie zmienia to faktu, że Juul jest wybitnym terapeutą i napisał dwie-trzy bardzo dobre...

• Chcę w prezencie
  • Dziecko