Mózg dziecka. Przewodnik dla rodziców

Okładka książki Mózg dziecka. Przewodnik dla rodziców Álvaro Bilbao
Okładka książki Mózg dziecka. Przewodnik dla rodziców
Álvaro Bilbao Wydawnictwo: Bukowy Las poradniki dla rodziców
poradniki dla rodziców
El cerebro del niño explicado a los padres
Bukowy Las
2018-02-16
2018-02-16
Zbigniew Zawadzki

Jedna z lepszych książek o rozwoju dziecka - intelektualnym, emocjonalnym, społecznym. Polecanko

Pełna przykładów treściwa książka, którą rodzice powinni czytać chociaż raz w roku. Autor nie staje na głowie i nie macha nogami ani nie pisze poradnika w poetycki sposób, więc trudno nazwać to arcydziełem :) Ale na 10 punktów zasługuje jak nic!

Fantastyczna książka. Do przeczytania przed narodzinami pierwszego dziecka, a potem raz w roku dla odświeżenia treści w niej zawartych. :-)

Zachwycająca!
Jestem oczarowany ciepłym i delikatnym podejściem do wychowania dzieci. Autor nie krytykuje i nie ocenia, ale wspiera i inspiruje. Dzięki książce rodzice mogę lepiej zrozumieć swoje dzieci i lepiej się nimi opiekować. Polecam!

Zachwycająca!

To bardzo dobra pozycja dla rodziców, którzy chcą zrozumieć swoje małe dzieci. Napisana przystępnym językiem, więc każdy może skorzystać z treści zawartej w tej książeczce.

Rady naprawdę proste, ale jakie ważne :) O niektórych naprawdę by się nie pomyślało, a dobrze wiedzieć, jaki takie codzienne działania mogą mieć wpływ na rozwój dziecka. To chyba aktualnie mój ulubiony poradnik dla rodziców.

Książka która powinna być obowiązkowa dla każdego rodzica lub każdej osoby, która planuje mieć dziecko.

Co prawda rodzicem dopiero będę, ale uważam, że to fantastyczna książka. Gdyby do posiadania dziecka niezbędne było posiadanie pozwolenia poprzedzonego zdaniem egzaminu, to to byłby moim zdaniem jeden z podstawowych podręczników przygotowujących do zdania takiego egzaminu.

Ogromna dawka wiedzy popartej licznymi przykładami. Nawet jako bezdzietna osoba zdałem sobie sprawę z dość często popełnianych błędów w stosunku do dzieci z rodziny i nie tylko. Nie mówię tu o "celowych błędach", ale o takich popełnianych w wyniku powielania schematów. Między innymi zdałem sobie sprawę z tego jak durnym zachowaniem jest argumentacja w stylu "bo jak tego nie zrobisz, to wujkowi będzie przykro".

Z całego serca polecam!!!

Bardzo przydatne rady, moje dziecko ma dopiero pol roku, na pewno wrócę jeszcze raz do lektury, aby co nieco sobie przypomniec i wlaczyc do zycia i wychowania.

Łatwa w odbiorze, wyważona w treści, wolna od dogmatów. Autor nie popada w skrajności i pomaga zrozumieć jak działania rodziców mogą wpływać na ich pociechy. Nie ma tu cudownych rozwiązań (autor nie ukrywa, że w niektórych wypadkach wymagany jest czas i ogromne pokłady cierpliwości),są za to praktyczne uwagi podbudowane wiedzą teoretyczną i doświadczeniem.

Zdecydowanie warta uwagi i godna polecenia, poszerza zestaw narzędzi w wychowaniu dziecka i zwiększa świadomość rodzica. Część rad udało mi się przetestować w praktyce i rzeczywiście odniosły pozytywny skutek.

Zdecydowanie...

• Poradniki
  • Rodzicielstwo

Dodaj cytat z książki Mózg dziecka. Przewodnik dla rodziców