Psychowzroczność

Okładka książki Psychowzroczność Daniel J. Siegel
Okładka książki Psychowzroczność
Daniel J. Siegel Wydawnictwo: Mamania nauki społeczne (psychologia, socjologia, itd.)
nauki społeczne (psychologia, socjologia, itd.)
Mindsight. The New Science of Personal Transformation
Mamania
2021-01-27
2011-01-01
Piotr Budkiewicz
psychologia psychowzroczność

Okładka książki Rodzicielstwo bez awantur. Jak odzyskać spokój w rodzinie i wesprzeć rozwój dziecka Tina Payne Bryson, Daniel J. Siegel
Rodzicielstwo ... Tina Payne Bryson, ...
Okładka książki Potęga obecności. Jak obecność rodziców wpływa na to, kim stają się nasze dzieci i kształtuje rozwój ich mózgów Tina Payne Bryson, Daniel J. Siegel
Potęga obecnoś... Tina Payne Bryson, ...

Psychowzroczność to lektura obowiązkowa dla każdego, kto pragnie głębiej zrozumieć siebie i poprawić jakość swoich relacji z innymi. Niezależnie od tego, czy już nieświadomie stosujemy jej koncepcje, czy dopiero zamierzamy się z nimi zapoznać, ta książka oferuje nam wiele narzędzi do osobistego i zawodowego rozwoju.

Moja pierwsza książka Daniela Siegel. Powróciłam do niej po 2 latach. Psychologia, choć bardziej od tej strony biologicznej. Dużo wiedzy stricte naukowej, jednak nawet dla laików psychologii, czy też psychiatrii- napisana w sposób dość jasny i zrozumiały.

Książka bardzo ciekawa, ale moim zdaniem dla bardziej zaawansowanych w psychologii osób. Trzeba czytać z dużym skupieniem.

Wartościowa książka. Podaje wiele ciekawych faktów dotyczących naukowego podłoża uważności. Wskazuje jak możemy ulepszyć swoją percepcję, stać się bardziej wyczuleni na innych, a równocześnie jak pozytywny może mieć to wpływ na nasze zdrowie i życie.

Momentami zbyt ogólna, część kwestii była mi znana wcześniej, więc podczas niektórych rozdziałów trochę się nudziłam.

To jedna z tych książek, które wymagają dużego skupienia i uważności. Przez część teoretyczną trudno było mi przebrnąć, ale historie pacjentów były bardzo interesujące.
Niektórzy odnajdą w nich siebie. Pewne techniki, zaproponowane przez autora, przetestuję na sobie. Bo skoro działają, to dlaczego nie spróbować. :)

Już za samo przedstawienie skanowania ciała warto przeczytać. Skłania do refleksji, zwraca uwagę na wiele ważnych elementó ludzkiej psychiki z perspektywy neurologicznej. Wyjaśnia ludzkie zachowania w przystępny sposób. Skłania do zmiany.

Bardzo cenna i godna polecenia pozycja. Sporo w niej wiedzy o mózgu i sposobach jego funkcjonowania, opartej na aktualnych badaniach, podanej w przystępny, popularnonaukowy sposób. Są też ciekawe ćwiczenia, które uczą pozytywnego podejścia do siebie, innych ludzi, życia i trudności. Bardzo podoba mi się także ostatnia część, w której autor dzieli się z czytelnikiem prawdziwymi historiami prowadzonych przez siebie ciekawych terapii.

Książka zdecydowanie wpasowała się w moje, osobiste preferencje. Napisana jest w sposób prosty, aczkolwiek autor nie bał się poruszyć trudnych zagadnień z dziedziny psychologii.
Wiele teorii naukowych, zostało popartych osobistymi doświadczeniami autora, co niewątpliwie buduje wiarygodność i rzetelność publikacji.
Książkę polecam każdemu, adeptowi nauk o psychologii, gdyż zgłębi meandry funkcjonowania mózgu.
Zarówno osoba, która z psychologią ma styczność zdecydowanie dłużej, może coś z tej książki wyciągnąć.

Książkę polecam każdemu, adeptowi nauk o psychologii, gdyż...

Świetna książka! Bardzo dużo się z niej dowiedziałam i w moim przypadku była wręcz odkrywcza. Autor w bardzo zrozumiały sposób tłumaczy „pracę” mózgu i wyjaśnia to na ciekawych przykładach swoich pacjentów. Podaje też interesujące rozwiązania na to jak poradzić sobie z pewnymi sytuacjami w naszym życiu i jak potraktować w takich chwilach nasze myśli. Czasem warto jest zatrzymać się i popatrzeć na siebie z boku, uświadomić sobie, że myśl jest tylko myślą, a nie stanem rzeczywistym. Polecam, wspaniała książka!

nic odkrywczego, głownie opisy pacjentów i ich historie

nic odkrywczego, głownie opisy pacjentów i ich historie

• Psychologia
  • Psychologiczne
  • Do kupienia

Daniel J. Siegel Psychowzroczność. Przekształć własny umysł zgodnie z regułami nowej wiedzy o empatii Zobacz więcej