Błękitny horyzont

Wilbur Smith Wydawnictwo: Albatros Cykl: Saga rodu Courteneyów (tom 11) literatura piękna
Blue Horizon
Piotr Jankowski, Grzegorz Kołodziejczyk
Albatros
powieść Saga rodu Courteneyów
Blue Horizon
Saga rodu Courteneyów (tom 11)
literatura piękna
Piotr Jankowski, Grzegorz Kołodziejczyk
powieść Saga rodu Courteneyów

Okładka książki Po dwóch stronach David Churchill, Wilbur Smith
7,6
Po dwóch stronach David Churchill, Wi...
Okładka książki Łzy wojny David Churchill, Wilbur Smith
7,1
Łzy wojny David Churchill, Wi...
Okładka książki Ghost Fire Tom Harper, Wilbur Smith
8,0
Ghost Fire Tom Harper, Wilbur ...
Okładka książki The Tigers Prey Tom Harper, Wilbur Smith
0,0
The Tigers Prey Tom Harper, Wilbur ...

Super! Polecam!

Świetna lektura dla miłośników przygody, żywych opisów bitew morskich i na afrykańskim lądzie. Miłość, zemsta, nienawiść, intrygi, polowania, niezwykle wartka akcja, a wszystko to podane pięknym, plastycznym językiem. Wspaniała uczta.

ok. 1730r. -południowa Afryka,Oman -- imponujące zdolności myśliwskie buszmenów, kultura wojowniczych plemion, radosne zabijanie wielkich słoni, taktyka i podstępy wojenne, żeglowanie i bitwy morskie

Przykro mi to pisać, ale „Błękitny horyzont” mnie rozczarował. Nie zawierał niczego, czego nie spotkałabym w poprzednich tomach. Część obyczajowo- romansowa była tak naiwna, że nawet najmniej pojętne pensjonarki nie uwierzyłyby w takie historie. Portrety bohaterów zostały po prostu powielone, każdy był wypisz wymaluj jak poprzednik- syn, ojciec czy dziadek, tylko imiona się...

Bardzo dobra lektura na urlop. Nietuzinkowa akcja. Lektura dla każdego.
Bardzo dobra odskocznia od naszej polskiej rzeczywistości...

Super

Ekscytująca, wspaniała powieść przygodowa. Nie czytajcie jej przed snem, bo Wam spać nie da tak jak mnie.

...Aaa to jeszcze jeden rozdział

Trzeci tom sagi Courtneyów - zdecydowanie ostatni dobry, sięgający jeszcze do czasów XVII i XVIII wieku, co jest zdecydowanie bardziej ciekawe, niż wojna z mahdystami w kolejnych tomach.

Świetna książka. Drapieżne ptaki, Błękitny horyzont, Monsun to najlepsze książki z tej serii. Dalsze części (wg chronologii wydarzeń), to już tylko gorzej.

Powieść historyczno przygodowa, którą się smakuje a nie czyta.

• Wilbur Smith
  • Przygodowe
  • Afryka
  • Beletrystyka
  • 2020
więcej mniej

Dodaj cytat z książki Błękitny horyzont