Błękitny horyzont

Okładka książki Błękitny horyzont
Wilbur Smith Wydawnictwo: Albatros Cykl: Saga rodu Courteneyów (tom 11) literatura piękna
literatura piękna
Saga rodu Courteneyów (tom 11)
Blue Horizon
Albatros
2004-01-01
2004-01-01
Piotr Jankowski, Grzegorz Kołodziejczyk
powieść Saga rodu Courteneyów

Okładka książki Po dwóch stronach David Churchill, Wilbur Smith
Ocena 7,8
Po dwóch stronach David Churchill, Wi...
Okładka książki Łzy wojny David Churchill, Wilbur Smith
Ocena 7,2
Łzy wojny David Churchill, Wi...
Okładka książki Ghost Fire Tom Harper, Wilbur Smith
Ocena 8,0
Ghost Fire Tom Harper, Wilbur ...

Przykro mi to pisać, ale „Błękitny horyzont” mnie rozczarował. Nie zawierał niczego, czego nie spotkałabym w poprzednich tomach. Część obyczajowo- romansowa była tak naiwna, że nawet najmniej pojętne pensjonarki nie uwierzyłyby w takie historie. Portrety bohaterów zostały po prostu powielone, każdy był wypisz wymaluj jak poprzednik- syn, ojciec czy dziadek, tylko imiona się zmieniały. Kobiety też były swoimi kopiami, owszem różniły się wyglądem, ale cechy to już miały identyczne, żadnych wad, same zalety, do tego wszyscy zakochiwali się od pierwszego wejrzenia, dziewczyny z tego albo innego powodu, ale zawsze uciekały do swojego mężczyzny. Za pierwszym razem to może bawić, potem robi się nudne i irytuje. Oryginalne były tylko opisy bitew, tutaj autor pozwolił sobie na szczegółowe obrazy dość krwawych i brutalnych scen, niestety, ja w takich nie gustuję. Jedynym prawdziwym plusem książki były piękne opisy Afryki, ale tego z kolei było niewiele. Moim zdaniem „Błękitny horyzont” jako kolejna część sagi jest całkiem niepotrzebny i napisany tylko po to, aby wyciągnąć kasę od czytelników.

Powieść historyczno przygodowa, którą się smakuje a nie czyta.

Powieść historyczno przygodowa, którą się smakuje a nie czyta.

Świetna książka. Drapieżne ptaki, Błękitny horyzont, Monsun to najlepsze książki z tej serii. Dalsze części (wg chronologii wydarzeń), to już tylko gorzej.

Trzeci tom sagi Courtneyów - zdecydowanie ostatni dobry, sięgający jeszcze do czasów XVII i XVIII wieku, co jest zdecydowanie bardziej ciekawe, niż wojna z mahdystami w kolejnych tomach.

Ekscytująca, wspaniała powieść przygodowa. Nie czytajcie jej przed snem, bo Wam spać nie da tak jak mnie.

...Aaa to jeszcze jeden rozdział

...Aaa to jeszcze jeden rozdział

Super

Super

Bardzo dobra lektura na urlop. Nietuzinkowa akcja. Lektura dla każdego.
Bardzo dobra odskocznia od naszej polskiej rzeczywistości...

Bardzo dobra lektura na urlop. Nietuzinkowa akcja. Lektura dla każdego.
Bardzo dobra odskocznia od naszej polskiej rzeczywistości...

ok. 1730r. -południowa Afryka,Oman -- imponujące zdolności myśliwskie buszmenów, kultura wojowniczych plemion, radosne zabijanie wielkich słoni, taktyka i podstępy wojenne, żeglowanie i bitwy morskie

Oznaczone jako spoiler Pokaż mimo to

Świetna lektura dla miłośników przygody, żywych opisów bitew morskich i na afrykańskim lądzie. Miłość, zemsta, nienawiść, intrygi, polowania, niezwykle wartka akcja, a wszystko to podane pięknym, plastycznym językiem. Wspaniała uczta.

Super! Polecam!

Super! Polecam!

Dodaj cytat z książki Błękitny horyzont