rozwińzwiń

Czas Kaczyńskiego. Polityka jako wieczny konflikt

Okładka książki Czas Kaczyńskiego. Polityka jako wieczny konflikt Robert Krasowski
Okładka książki Czas Kaczyńskiego. Polityka jako wieczny konflikt
Robert Krasowski Wydawnictwo: Czerwone i Czarne Cykl: Historia III RP (tom 3) publicystyka literacka, eseje
320 str. 5 godz. 20 min.
Kategoria:
publicystyka literacka, eseje
Cykl:
Historia III RP (tom 3)
Wydawnictwo:
Czerwone i Czarne
Data wydania:
2016-03-16
Data 1. wyd. pol.:
2016-03-16
Liczba stron:
320
Czas czytania
5 godz. 20 min.
Język:
polski
ISBN:
9788377002162
Tagi:
PiS prawo sprawiedliwość Kaczyński Jarosław IV RP układ Lech KOR Wałęsa Porozumienie Centrum
Średnia ocen

7,7 7,7 / 10

Oceń książkę
i
Dodaj do biblioteczki

Porównaj ceny

i
Porównywarka z zawsze aktualnymi cenami
W naszej porównywarce znajdziesz książki, audiobooki i e-booki, ze wszystkich najpopularniejszych księgarni internetowych i stacjonarnych, zawsze w najlepszej cenie. Wszystkie pozycje zawierają aktualne ceny sprzedaży. Nasze księgarnie partnerskie oferują wygodne formy dostawy takie jak: dostawę do paczkomatu, przesyłkę kurierską lub odebranie przesyłki w wybranym punkcie odbioru. Darmowa dostawa jest możliwa po przekroczeniu odpowiedniej kwoty za zamówienie lub dla stałych klientów i beneficjentów usług premium zgodnie z regulaminem wybranej księgarni.
Za zamówienie u naszych partnerów zapłacisz w najwygodniejszej dla Ciebie formie:
• online
• przelewem
• kartą płatniczą
• Blikiem
• podczas odbioru
W zależności od wybranej księgarni możliwa jest także wysyłka za granicę. Ceny widoczne na liście uwzględniają rabaty i promocje dotyczące danego tytułu, dzięki czemu zawsze możesz szybko porównać najkorzystniejszą ofertę.
Ładowanie Szukamy ofert...

Patronaty LC

Książki autora

Mogą Cię zainteresować

Oceny

Średnia ocen
7,7 / 10
198 ocen
Twoja ocena
0 / 10

OPINIE i DYSKUSJE

Sortuj:
avatar
406
246

Na półkach:

Trzecia część trylogii, tym razem o Kaczyńskich i Tusku. Książka pozwala nabrać dystansu do polityki i stracić przy okazji wiarę w polityków. Dużo przykładów na to, że Tusk i Kaczyński to politycy wybitni i politycznie podobni, ale już charakterami i obsesjami różniący się ogromnie. Książka odczarowuje i Tuska i Lecha Kaczyńskiego, bo Jarek to wiadomo jaki jest.
W zasadzie tylko o tej trójce, bo obaj liderzy wycinali każdego kto może im zagrozić i zostawiali miernoty dookoła siebie.

Podobnie jak w poprzednich częściach jeden z głównych wniosków jest taki, że polski system polityczny paraliżuje polityków, a sami politycy zajmują się głównie politycznymi przepychankami, a kraj działa po swojemu, na szczęście mimo wykorzystywania jedynie minimum swoich możliwości brnie imponująco do przodu.

Trzecia część trylogii, tym razem o Kaczyńskich i Tusku. Książka pozwala nabrać dystansu do polityki i stracić przy okazji wiarę w polityków. Dużo przykładów na to, że Tusk i Kaczyński to politycy wybitni i politycznie podobni, ale już charakterami i obsesjami różniący się ogromnie. Książka odczarowuje i Tuska i Lecha Kaczyńskiego, bo Jarek to wiadomo jaki jest.
W zasadzie...

więcej Pokaż mimo to

avatar
400
400

Na półkach:

Bardzo dobry opis "popisu". Pamiętam czasy narodzin PO i PiS, pomiętam, że PO była w zasadzie "bliźniakiem" PiS, z książki dowiedziałem się o zakulisowych działaniach, o których nie miałem pojęcia. Książka świetnie opisuje narodziny dwóch wrogich sobie "plemion" i wyjaśnia, dlaczego obydwaj główni gracze - Kaczyński i Tusk - są tak nienawidzeni. Znakomita lektura, od której trudno się oderwać.

Bardzo dobry opis "popisu". Pamiętam czasy narodzin PO i PiS, pomiętam, że PO była w zasadzie "bliźniakiem" PiS, z książki dowiedziałem się o zakulisowych działaniach, o których nie miałem pojęcia. Książka świetnie opisuje narodziny dwóch wrogich sobie "plemion" i wyjaśnia, dlaczego obydwaj główni gracze - Kaczyński i Tusk - są tak nienawidzeni. Znakomita lektura, od której...

więcej Pokaż mimo to

avatar
663
188

Na półkach:

Trzecia część najnowszej historii Polski i dalej czyta się tę pozycję z największą przyjemnością i nie sposób się oderwać. Tym razem autor bierze na tapet czasy od 2005 do około 2012 r. i opisuje najpierw POPIS i przyczyny jego upadku (a właściwie przyczyny jego niepowstania),następnie czasy pierwszych rządów PISu i potem PO. Również i z tej książki wynika, że trzeba być straszną szują, żeby się odnaleźć we współczesnej polityce, a idealiści i romantycy nie mają co w tej branży szukać. Bez konfliktu i polaryzacji nie można osiągnąć sukcesu i w istocie nie liczą się sprawy ekonomiczno-gospodarcze, a ideologiczne (do podobnych wniosków Amerykanie doszli już w latach 60tych - polecam "co z tym Kansas"
Autor nie epatuje nadmiarem nazwisk i dat (a wręcz ich unika, pisząc o jednym z ministrów czy ważnym polityku bez podawania nazwisk, mimo że wszyscy w miarę orientujący się w temacie wiedzą, o kogo chodzi),przez co lektura jest bardzo płynna.
Polecam całą trylogię

Trzecia część najnowszej historii Polski i dalej czyta się tę pozycję z największą przyjemnością i nie sposób się oderwać. Tym razem autor bierze na tapet czasy od 2005 do około 2012 r. i opisuje najpierw POPIS i przyczyny jego upadku (a właściwie przyczyny jego niepowstania),następnie czasy pierwszych rządów PISu i potem PO. Również i z tej książki wynika, że trzeba być...

więcej Pokaż mimo to

avatar
424
55

Na półkach:

Jako przedstawiciel pokolenia które Tuska zbyt dobrze nie pamięta na książce bardzo skorzystałem. Po przeczytaniu tej książki staje się jasne dlaczego taki autorytet w kwestii historii najnowszej jak Antoni Dudek ma złe zdanie o Tusku. Jednocześnie warto pochwalić autora za styl, niby publicystyczny ale służący do jak najlepszego opisu rzeczywistości i sprawiający, że lektura jest przyjemnością.

Jako przedstawiciel pokolenia które Tuska zbyt dobrze nie pamięta na książce bardzo skorzystałem. Po przeczytaniu tej książki staje się jasne dlaczego taki autorytet w kwestii historii najnowszej jak Antoni Dudek ma złe zdanie o Tusku. Jednocześnie warto pochwalić autora za styl, niby publicystyczny ale służący do jak najlepszego opisu rzeczywistości i sprawiający, że...

więcej Pokaż mimo to

avatar
51
49

Na półkach:

Być może to bardziej kwestia mniej ciekawych czasów, ale jednak gorzej mi się to czytało niż tom I. Nie zmienia to postaci rzeczy, że bardzo ciekawa książka i kapitalna demitologizacja postaci Tuska.

Być może to bardziej kwestia mniej ciekawych czasów, ale jednak gorzej mi się to czytało niż tom I. Nie zmienia to postaci rzeczy, że bardzo ciekawa książka i kapitalna demitologizacja postaci Tuska.

Pokaż mimo to

avatar
23
20

Na półkach:

Zainteresowałem się tą książką po przeczytaniu jej kilku fragmentów w Angorze jakiś czas temu. Wpadła w moje ręce po kilku latach. Czyta się szybko, jest dobrze napisana, choć często powielane są podobne treści i spostrzeżenia. Muszę przyznać, że znacznie bardziej liczyłem na fakty i smaczki z opisywanych przez autora czasów, a dostałem sporo dywagacji i bardzo dużo jego subiektywnej oceny.

Zainteresowałem się tą książką po przeczytaniu jej kilku fragmentów w Angorze jakiś czas temu. Wpadła w moje ręce po kilku latach. Czyta się szybko, jest dobrze napisana, choć często powielane są podobne treści i spostrzeżenia. Muszę przyznać, że znacznie bardziej liczyłem na fakty i smaczki z opisywanych przez autora czasów, a dostałem sporo dywagacji i bardzo dużo jego...

więcej Pokaż mimo to

avatar
828
828

Na półkach: ,

To moja pierwsza książka Krasowskiego i jestem pod dużym wrażeniem. Bardzo mi odpowiada język i styl autora. Krasowski w ciekawy sposób kreśli sylwetki Jarosława Kaczyńskiego jako twardego polityka bez sumienia i skrupułów, Lecha Kaczyńskiego stanowiącego lepszą połowę z bliźniaczego duetu ale bez iskry przywódczej oraz Donalda Tuska, którego sylwetka ewoluowała przez kilka lat sprawowania rządów od bojaźliwego polityka do strategicznego lawiranta i intryganta. Tłem książki jest przedstawienie polityki jako ciągłego konfliktu i zostało to świetnie opisane. Co więcej autor ciekawie przedstawił Rydzyka, który jak się okazuje z politykami flirtuje od zawsze. Pokazał upadek Leppera oraz przybliżył czytelnikowi jak i dlaczego upadł rząd Marcinkiewicza. Scharakteryzował LPR i Giertycha, którego obraz jest zgoła odmienny od tego, który widzimy teraz, a także przybliżył szczegóły afery gruntowej. Bardzo dobra książka. Polecam.

To moja pierwsza książka Krasowskiego i jestem pod dużym wrażeniem. Bardzo mi odpowiada język i styl autora. Krasowski w ciekawy sposób kreśli sylwetki Jarosława Kaczyńskiego jako twardego polityka bez sumienia i skrupułów, Lecha Kaczyńskiego stanowiącego lepszą połowę z bliźniaczego duetu ale bez iskry przywódczej oraz Donalda Tuska, którego sylwetka ewoluowała przez kilka...

więcej Pokaż mimo to

avatar
406
364

Na półkach:

Co tu dużo mówić, "trylogię" Roberta Krasowskiego pochłonąłem jednym tchem. Jej największą zaletą jest próba dotarcia do sedna, a zarazem dystans autora do opisywanych wydarzeń i postaci.

Podczas gdy większość komentatorów naszego życia publicznego skupia się jedynie na słowach czy wrażeniu tworzonym przez polityków, Krasowski zagląda za kulisy. Wskazuje rozdźwięk między PR-em a realnymi czynami osób, które opisuje. Potrafi jednocześnie oddać "co cesarskie" Kaczyńskiemu i Tuskowi, jak i ostro wypunktować ich wady. Niebywałe, nieprawdaż?

Krasowski ceni polityków, którzy, skoro nie zmieniają Polski na lepsze, są przynajmniej sprawni w partyjnej "szermierce". Podobny ruch przenosi na czytelnika: sugestywny ton opowieści nie pozostawia wiele miejsca na wątpliwości, a jeśli autor uznaje jakąś postać za mało istotną, nie wymienia nawet jej nazwiska. Googluj zdrów!

Zaskoczyło mnie, że tak mało miejsca autor poświęca katastrofie Smoleńskiej, która odcisnęła przecież ogromne piętno na polskiej polityce. Może nadrobi to w kolejnej książce, czekam!

Co tu dużo mówić, "trylogię" Roberta Krasowskiego pochłonąłem jednym tchem. Jej największą zaletą jest próba dotarcia do sedna, a zarazem dystans autora do opisywanych wydarzeń i postaci.

Podczas gdy większość komentatorów naszego życia publicznego skupia się jedynie na słowach czy wrażeniu tworzonym przez polityków, Krasowski zagląda za kulisy. Wskazuje rozdźwięk między...

więcej Pokaż mimo to

avatar
68
23

Na półkach:

Książki z tej serii to bardzo ważna pozycja dla każdej osoby zainteresowanej polską polityką. Pozwalają spojrzeć z dystansu na sprawy, które po czasie nie do końcą są tym, czym nam się wydawały gdy obserwowaliśmy je w czasie rzeczywistym.

Pozwalają lepiej zrozumieć czym jest polityka.

A przede wszystkim, czyta się je wyśmienicie. Akcja wartka, niczym w pierwszym sezonie House of Cards.

Książki z tej serii to bardzo ważna pozycja dla każdej osoby zainteresowanej polską polityką. Pozwalają spojrzeć z dystansu na sprawy, które po czasie nie do końcą są tym, czym nam się wydawały gdy obserwowaliśmy je w czasie rzeczywistym.

Pozwalają lepiej zrozumieć czym jest polityka.

A przede wszystkim, czyta się je wyśmienicie. Akcja wartka, niczym w pierwszym sezonie...

więcej Pokaż mimo to

avatar
287
173

Na półkach:

Ostatnia książka z trylogii Krasowskiego jest o tyle ciekawa, że najbardziej dotyczy wydarzeń, które wpływają na teraźniejszość. Politycznie lata 2005-2010 upłynęły pod dyktando dwóch graczy - Tuska i Kaczyńskiego - którzy (szczególnie ten drugi) dalej są jednymi z głównych rozgrywających w polskiej polityce. Ze względu na niedużą objętość, można autorowi zarzucić, że spłycił wiele zagadnień, niektórych nie opisał, albo tylko prześlizgnął się po temacie, ale osobiście doceniam krótkie, zwięzłe książki. Autor dobrze opisał dwóch głównych bohaterów, ich polityczne osobowości, biegnąc po kolejnych wydarzeniach, które działy się w omawianym okresie. Podoba mi się konkluzja, że 20 pierwszych lat III RP to okres jej rozwoju, który dział się mimo polityków, a nie dzięki nim. Na minus oceniam to, że Krasowski w małym stopniu skupił się na rzeczywistych efektach poszczególnych rządów. Owszem, polityka to gra o władzą, ale z perspektywy "niepolityków" ostatecznie liczą się decyzje.

Ostatnia książka z trylogii Krasowskiego jest o tyle ciekawa, że najbardziej dotyczy wydarzeń, które wpływają na teraźniejszość. Politycznie lata 2005-2010 upłynęły pod dyktando dwóch graczy - Tuska i Kaczyńskiego - którzy (szczególnie ten drugi) dalej są jednymi z głównych rozgrywających w polskiej polityce. Ze względu na niedużą objętość, można autorowi zarzucić, że...

więcej Pokaż mimo to

Książka na półkach

  • Przeczytane
    250
  • Chcę przeczytać
    217
  • Posiadam
    64
  • Historia
    10
  • Polityka
    7
  • E-booki
    3
  • Legimi
    3
  • Polska
    2
  • 2020
    2
  • Teraz czytam
    2

Cytaty

Więcej
Robert Krasowski Czas Kaczyńskiego. Polityka jako wieczny konflikt Zobacz więcej
Więcej

Podobne książki

Przeczytaj także