Coś do kochania i frytki na wynos

Okładka książki Coś do kochania i frytki na wynos Przemek Kawecki
Okładka książki Coś do kochania i frytki na wynos
Przemek Kawecki Wydawnictwo: Wydawnictwo Diecezji Siedleckiej UNITAS literatura młodzieżowa
literatura młodzieżowa
Coś do kochania i frytki na wynos czyli rozmowy przy kawie
Wydawnictwo Diecezji Siedleckiej UNITAS
2016-02-05
2016-02-05
coś do kochania kawa Kawecki wywiad rzeka Muniek Hołownia

Okładka książki Kawa z Bogiem czyli jak zrozumieć to, w co wierzę Przemek Kawecki, Katarzyna Szkarpetowska
Kawa z Bogiem ... Przemek Kawecki, Ka...

Piekielnie słabe, mało inteligentne, dosłownie garstka fragmentów nad którymi można by się było parę sekund rozmyślić, strasznie się zawiodłem, a jak już ktoś podważył żelazną rękę osoby prowadzącej, to pojawiała się dopiska redagująca krytycznie wypowiedź, która nie podeszła w kanon wielbienia Pana Boga,
Spodziewałem się dobrej historii, czegoś skąd wiara mogłaby zapoczątkować swój bieg u osób z którymi ksiądz rozmawiał, a dostałem papkę beblaniny z wypowiedziami typu.... "Bo Pan Bóg jest wszędzie Joł..." niepolecam

Spodziewałem się dobrej historii, czegoś skąd wiara mogłaby...

Czasem usłyszymy banały, a czasem coś co może nas poruszyć. Lekka lektura o trudnych tematach. Podnosi na duchu, skłania do rozmyślań, miejscami pewnego rodzaju uzewnętrznianie się osób, z którymi ks. Przemek przeprowadza wywiady, może irytować. Jednak warto po nią sięgnąć, by zobaczyć, że Bóg nie ma względu na osoby.

W posłowiu znajdziemy taką informację od autora:
"Książka powstała na bazie wywiadów opublikowanych pierwotnie w magazynie "DRAKKA - Pismo dla grzeszników" i serwisie internetowym "Bosko.pl". Uznaliśmy, że warto zebrać je w jednym miejscu, bo - mimo upływu czasu - nie tracą swojej wartości i są próbą odpowiedzi na ciągle powracające pytania dotyczące relacji między wiarą a popkulturą, zagrożeń duchowych, problemów okresu dojrzewania, ślepego podążania za modą, lęku przed śmiercią. W końcu niemal w każdej rozmowie pojawiają się fundamentalne pytania o sens i cel życia. Mamy nadzieję, że lektura książki pomoże Wam uporządkować lub odnaleźć swoją własną drogę przez życie, a przynajmniej wzmocni Was na kolejny jej etap."

Nie wiem czy jest to książka dla każdego. Jednak jeśli już ktoś po nią sięgnie, może znajdzie coś dla siebie. Jest to zbiór wywiadów - w pewnym sensie świadectw, zarówno o odnalezieniu Boga jak i o tym, że się w niego nie wierzy. Brak tu nachalnego umoralniania i nikt nie twierdzi, że jest ideałem. Po lekturze raczej masowych nawróceń nie będzie, ale może niejedne oczy otworzą się na świat i drugiego człowieka, a może tylko (albo aż) na własne życie.
Jak dla mnie za mało jest w tym wszystkim Ks. Przemka. Wiem, że to rozmówcy mieli być nr 1, ale może warto by dorzucić właśnie jego świadectwo i jego spojrzenie na świat, ludzi i Boga.
Mimo wszystko polecam, co prawda do kochania nic nie znalazłam ale na wynos zabieram dwa wywiady - z Te-Trisem i z Ks. Piotrem Sosnowskim.

W posłowiu znajdziemy taką informację od autora:

• Przeczytane 2016