Beksiński. Dzień po dniu kończącego się życia

Zdzisław BeksińskiJarosław Mikołaj Skoczeń Wydawnictwo: Mawit Druk biografia, autobiografia, pamiętnik
Mawit Druk
Beksiński Zdzisław malarstwo obrazy
biografia, autobiografia, pamiętnik
Beksiński Zdzisław malarstwo obrazy

Okładka książki Detoks. Zdzisław Beksiński, Norman Leto. Korespondencja, rozmowa Zdzisław Beksiński, Norman Leto, Jarosław Mikołaj Skoczeń
7,8
Detoks. Zdzisł... Zdzisław Beksiński,...
Okładka książki Beksiński - Dmochowski. Listy 1999-2003 Zdzisław Beksiński, Piotr Dmochowski
7,5
Beksiński - Dm... Zdzisław Beksiński,...
Okładka książki Beksiński 4 Wiesław Banach, Zdzisław Beksiński
8,4
Beksiński 4 Wiesław Banach, Zdz...
Okładka książki Beksiński 1-4 Wiesław Banach, Zdzisław Beksiński, Tomasz Gryglewicz
9,3
Beksiński 1-4 Wiesław Banach, Zdz...

Koniec przychodzi z dnia na dzien i mimo tego ze szykujemy sie na niego codziennie to i tak nas zaskakuje. Beksinski w oczach swoich - dzienniki i w wywiadzie z Wieslawem Banachem, dyrektorem Muzeum w Sanoku i bliskim przyjacielem Beksinskiego. Moim zdaniem ta pozycje powinien otwierac dziennik, a potem wywiad. Po ostatniej stronie wrocilam do pierwszej i chcialam...

Na półkach: , , , , , , ,

Wywiad z Wiesławem Banachem bardzo ciekawy, mnóstwo ciekawych wspomnień, a dzienniki pana Zdzisława... no, jak to dzienniki - nuda użerania się z codziennością, z rzadka poprzetykana co bardziej interesującymi refleksjami. Rzecz dla fanów i neofitów, do których sam się zaliczam.

Nie chcę pisać na temat samego Pana Zdzisława czy jego rodziny, jest to opisane w dziennikach oraz wywiadzie z Panem Banachem. Moim zdaniem dziennik bardzo dobrze odzwierciedla, co tak naprawdę czuł malarz, a mało kto był w stanie to dostrzec. Dla mnie znakomita literatura, cenne wspomnienia i niezapomniane emocje, które towarzyszą czytaniu książki.

Bardzo dobra pozycja, czyta sie jak powiesc a przeciez to wlasciwie relacja prawdziwych wydarzen.

Monotonia, panika i zatwardzenie. Takie jak moje podczas czytania.

Mistrz!!!
Beksińskiego, a raczej jego twórczość uwielbiam i doceniam od przeszło dwudziestu lat. Jako, że pośmiertnie każdy artysta staje się bardzo atrakcyjny biograficznie , na temat Zdzisława powstało już kilka pozycji (mniej lub bardziej rzetelnych). Cieszę się, bo dzięki temu mogę go poznać także jako człowieka, a nie tylko jako artystę.
Z trzęsącymi się rękoma...

Bardzo podoba mi się ta książka, po pierwsze ciekawy wywiad z Panem Banachem no i dalej Beksiński pamiętnikowo - ja mam wrażenie jakbym stał tam obok niego i widział i przeżywał to co on...

Nie dalam rady przebrnąć. Moze dlatego ze niewystarczająco interesuje sie tworczoscia Beksinskiego

Ciekawa pozycja jeśli chcesz jeszcze bliżej poznać mistrza. Dzienniki zapisywane przez Beksińskiego są dość specyficzne - jeśli oczekujesz głębokich przemyśleń metafizycznych, to raczej za dużo ich tu nie znajdziesz. Zapiski opierają się głównie na relacjonowaniu powszedniego dnia malarza. Dzięki temu wielbiciele mogą spojrzeć na to jaki naprawdę był Zdzisław Beksiński.

muzyka towarzyszyła Beksińskiemu podczas malowania, chciał by obrazy przejęły część jej siły oddziaływania

Dyskusje

• Biografie