Kiedy księżyc jest nisko

Nadia Hashimi Wydawnictwo: Wydawnictwo Kobiece literatura piękna
When the Moon is Low
Ewa Morycińska-Dzius
Wydawnictwo Kobiece
Ewa Morycińska-Dzius Afgańczycy uchodźcy podróż ucieczka rodzina Afganka kobieta literatura kobieca literatura amerykańska
When the Moon is Low
literatura piękna
Ewa Morycińska-Dzius

Piękna historia, wzruszająca i trzymająca w napięciu. Świetny język, plastyka opisów, sytuacji. Jedynie skończyła się o rozdział za wcześnie :)

Przepiękna i poruszająca powieść o sile walki o lepsze jutro.
Młoda wdowa Afganka wraz z trójką dzieci próbuje dostać się do Londynu,by zapewnić dzieciom lepsze życie.Taki plan ułożył jej zmarły mąż,a teraz ona sama próbuje go zrealizować,pomaga jej w tym 15 letni syn,który poczuł się głową rodziny i za wszelką cenę chce odciążyć matkę.Na swojej ciężkiej drodze spotykają...

Afganistan, talibowie u władzy i matka, która postanawia wywieźć rodzinę z Kabulu.
"Los w końcu wszystko naprawia, ale dopiero po tym, kiedy cała praca zostanie wykonana, wszystkie łzy przelane, kiedy już się przetrwa wszystkie bezsenne noce."

"Kiedy księżyc jest nisko" to moje drugie spotkanie z Nadią Hashimi. Książka ta jest przejmującą i emocjonalną opowieścią o losach Feriby, której przyszło żyć w dramatycznych czasach i jej dramatycznej decyzji ucieczki z ogarniętego chaosem Afganistanu. Nie będę opisywała tutaj fabuły ponieważ każdy może sobie jej streszczenie przeczytać na okładce książki.

Nadia Hashimi...

Historia opisana w tej książce sprwia wrażenie jakby się jeszcze nie skończyła.Mimo to zachęcam do lektury!!!!

Znowu Afganistan. Miejsce, o którym przeczytałam już co najmniej kilkanaście książek (na ogół całkiem dobrych), i z każdą kolejną utwierdzam się w przekonaniu, że nigdy nie chcę się tam udać osobiście - kolebka ludzkich dramatów, w które Zachodowi do dziś ciężko uwierzyć. Do niedawna moim guru od literatury około-afgańskiej był genialnie piszący Khalid Hosseini, ale...

Szczerze polecam. Piękna i wzruszająca.

Tragiczny jest los tych, którym zależy na uwolnieniu się od jarzma wojny. W powieściach Nadii Hashimi podoba mi się to, że nie wszystkie muszą mieć pozytywne zakończenie. Nie odłożysz książki na bok ot tak. Ta książka tak chłonie nasz czas, że zanim się zorientujemy mamy kolejną nieprzespaną noc.

Poruszająca powieść , której narratorką jest młoda dziewczyna , potem kobieta i matka trojga dzieci zmuszona przez okoliczności życiowe do opuszczenia swojej ojczyzny - Afganistanu ogarniętego wojną z talibami.
Ze względu na pochodzenie autorki powieść sięga głęboko do kultury autorki, afgańskich korzeni jej przodków.
Czytelnik poznaje Feribę, którą los okrutnie...

Autorka ma do zaoferowania czytelnikowi nie tylko kawałek afgańskiej kultury, ale także głęboko ludzką, zaangażowaną historię o kondycji człowieka dotkniętego wojną i uchodźstwem. Hashimi w „Kiedy księżyc jest nisko” przedstawia nam losy pewnej afgańskiej rodziny, która z dnia na dzień opuszcza owładnięty wojną z Rosją Kabul i wyrusza w podróż do Anglii. „Kiedy księżyc jest...

• 2018
  • Egzemplarz recenzencki
  • 2017
  • Sprzedane
  • Azja
więcej mniej

Dodaj cytat z książki Kiedy księżyc jest nisko