Zamek Sielecki w Sosnowcu.Historia prawdziwa

Zamek Sielecki w Sosnowcu.Historia prawdziwa
Elipsa
2015-01-01
2015-01-01

Historia jednego z najciekawszych zabytków Zagłębia, ozdobiona szeregiem ciekawych i unikatowych zdjęć i map.Na ile to było możliwe autor przedstawia zarówno dzieje samego zamku jak i wszystkiego co się wokół niego działo w dalekiej bądź bliższej przeszłości.Przytacza stare listy i anegdoty jednocześnie obalając mity związane z zamkiem. Nie stroni również od przytoczenia wyników badań archeologicznych, co zapewne dla wtajemniczonych będzie nie lada gratką.Jeśli chcesz dowiedzieć się gdzie mieścił się hotel "Sielce", dlaczego stosunkowo mała osada miała aż dwa kościoły, w dodatku budowane w tym samym czasie oraz jak dobre piwo warzono w Sosnowieckim browarze a także wielu innych ciekawostek o historii tego magicznego miejsca - to śmiało sięgaj po tą książkę! Pozostaje tylko namówić autora, by pokusił się o popełnienie powieści historycznej z Sielcem w tle.Materiał już jest :)

Dodaj cytat z książki Zamek Sielecki w Sosnowcu.Historia prawdziwa

Ciekawostki historyczne