Zawód tester

2015-12-05
2015-12-05
informatyka zawód tester

więcej Więcej

Obowiązkowa pozycja dla każdego testera oprogramowania!!!
Poruszane są wszystkie ważne aspekty pracy - teoria i przykłady.
Jedyny minus to sporo teorii na temat zarządzania, co wydaje mi się nie jest tak istotne w tym zawodzie. Za to duży plus za przykładowe projekty na końcu książki. Dzięki temu wiele się wyjaśnia, można przekonać się jak wygląda zastosowanie opisanej...

Napisana bardzo przystępnym językiem piguła wiedzy na temat testowania. Autor nie tylko porusza zagadnienia stricte techniczne (podział testów, normy IEEE, cykl życia oprogramowania), ale i udziela porad odnośnie pracy jako tester(ka) w Polsce. Na plus zasługują również osobiste przemyślenia i spostrzeżenia autora (co zawsze bardzo sobie cenię). Jedyny minus to tabelki pod...

Książka za bardzo skupia się na organizacyjnej stronie zawodu, ale to też w pewnym stopniu wiedza przydatna. Znalazłam w niej jeszcze kilka ciekawych pomysłów, "fiszek", ale rozczarowała mnie powierzchownym spojrzeniem na elementy pracy testera. Polecam, ale raczej dla tych, którzy się jeszcze nie mogą zdecydować.

Książka dobrze wprowadza w specyfikę pracy testera, nada się dla osoby, która chce się kształcić w tym kierunku, która chce zmienić zawód właśnie na testera. Jest szczególnie przydatna do przygotowań do certyfikatu ISTQB, stanowi dobre uzupełnienie i poszerzenie zagadnień z egzaminacyjnego sylabusa.

Bardzo dobrze opisana część teoretyczna, o której można powiedzieć, że wciąga. Z minusów jest kilka irytujących wtrętów, np. o Apple, ale chyba taka uroda autora. Części praktycznej natomiast nie oceniam, bo przez nią nie przebrnąłem i zasadzie jestem wdzięczny, bo przekonałem się, że testowanie nie jest dla mnie.

Pozycja obowiązkowa dla wszystkich testerów i przyszłych kandydatów na testerów. Ja przygotowując się do egzaminu ISTQB świetnie sobie dzięki niej usystematyzowałam wiedzę.

Naprawdę bardzo dobra książka na sam początek ścieżki testera oprogramowania.

• 2018
  • Informatyka
  • Chcę mieć
  • Informatyczne
  • 2020 rok
  • 2019

Dodaj cytat z książki Zawód tester