Kawa. Instrukcja obsługi najpopularniejszego napoju na świecie

Okładka książki Kawa. Instrukcja obsługi najpopularniejszego napoju na świecie
Ika Graboń Wydawnictwo: Otwarte kulinaria, przepisy kulinarne
kulinaria, przepisy kulinarne
Otwarte
2017-09-27
2017-09-27
kawa barista baristyka

więcej Więcej

Wspaniałe kompendium wiedzy na temat kawy: od plantacji i wszystkich odmian, przez zbiory, selekcję, wypalanie po sposoby zaparzania.

Nie jest to jednak suche kompendium, albowiem zostało okraszone elementami biografii autorki, które nic tylko ocieplają klimat książki. Jeśli dodamy do tego wspaniałe i liczne zdjęcia, otrzymujemy pozycję wciągającą, miłą, a jednocześnie...

Meeech, za dużo biografi

Lektura tej książki pozwala wysnuć trzy wnioski. Kawa to chemia. Kawa to najpopularniejszy na świecie eliksir. Wszyscy żyjemy otoczeni magicznym światem kawy.

Czy naprawdę uważasz, że to co obecnie wiesz o kawie jest wystarczające? Co z kawą ma wspólnego serial „Friends” i nasza epopeja „Pan Tadeusz”? Dlaczego nie należy prosić o kawę czarną z mlekiem? Jaki można odnaleźć...

Myślę, że ta książka zasługuje na recenzję powiązaną z małym sprostowaniem.

Czym ta książka jest:
zdecydowanie dobrym wprowadzeniem dla osób, które kawę lubią i chcieliby dowiedzieć się o niej czegoś więcej, włączając to wprowadzenie rewolucji w swojej kuchni (ostrzegam, to kosztuje :) ). Wiedza przekazana jest w lekki, lecz profesjonalny sposób. Tekst autorki wsparty jest...

Widać, że autorka ma sporą wiedzę, ale niekoniecznie umie ją dobrze przedstawić. Poza tym zdecydowanie za dużo odnośników do swojej partnerki.

Dużo przydatnych informacji, pozwala zupełnie inaczej spojrzeć na kawę. Mi się czytało przyjemnie.

To będzie piękny dzień....
Ale najpierw kawa ☕

Którą wybrać kawę? Na co warto zwrócić uwagę? Jakie metody parzenia są najlepsze? Czy kawa w sklepie to jeszcze kawa?

Polecam sięgnąć po książkę "KAWA",
by napić się dobrej i prawdziwej kawy.

Książka napisana fantastycznie. Każda kartka pachnie ziarnami kawy, rozbudza wyobraźnię, pobudza smak, inspiruje do szukania swoich smaków i eksperymentowania z alternatywnymi metodami parzenia. Idealna pozycja dla każdego Kawosza. Polecam!

Wartościowa książka o technice parzenia, rodzajach kawy itp.
Autorka pełna pasji i profesjonalizmu. Warto się nią zainspirować ;)

Jaka jest ta książka? Zależy od czytelnika. Miłośnicy kawy i ci, którzy zajmują się nią zawodowo niewiele z niej wyciągną. Ci, którzy dopiero zaczynają przygodę z kawą lub tacy, którzy przez całe życie pili tylko Primę, ewentualnie sporadycznie jakąś "lepszą" z kawiarni - na pewno będą zadowoleni.
Jest to taki swoisty wstęp do bogatego świata kawy, zajawka, którą autorka...

• 2018
  • Chcę w prezencie
  • 2019
  • Do kupienia
  • 2020

Dodaj cytat z książki Kawa. Instrukcja obsługi najpopularniejszego napoju na świecie