W podziemiach ruin

Artur Gruszecki Wydawnictwo: Wolne Lektury literatura piękna
Wolne Lektury
literatura piękna

1951

Gdyby autor popracował nad kompozycją i językiem to naprawdę mógłby stworzyć szlachecki romans historyczny z wojną w tle. Gruszecki prawdopodobnie próbował napisać historię w stylu "Mnicha" Lewisa, lecz tak naprawdę spod pióra wyszła mu nieco komediowa wersja sienkiewiczowskiej trylogii lub jedna ze szlacheckich gawęd Rzewuskiego...
Co my też tu mamy... czasy potopu...

Świetna!

• Historyczne
  • Kindle
  • E-booki
  • Opowiadania
  • Ebooki
  • Jeszcze nieprzeczytane
  • Klasyka

Dodaj cytat z książki W podziemiach ruin