My czyli jak być razem

Okładka książki My czyli jak być razem Tadeusz Niwiński
Okładka książki My czyli jak być razem
Tadeusz Niwiński Wydawnictwo: Złote Myśli nauki społeczne (psychologia, socjologia, itd.)
nauki społeczne (psychologia, socjologia, itd.)
My czyli jak być razem
Złote Myśli
2010-01-01
2010-01-01
978-83-7701-061-7
związki miłość przyjaźń

Najlepsza książka jaką w życiu przeczytałam na temat związków i późniejszych relacji w małżeństwie. Na jej podstawie zdiagnozowałam swoje błędy względem siebie samej i osób które zraniłam. Zmieniła moje spojrzenie na drugą osobę. Sama okładka jest zniechęcająca, ale treść naprawdę warto przeczytać. Najważniejsza jest szczera rozmowa w związku, o wszystkim, na tematy intymne, trudne i bolesne. Tylko dzięki zaufaniu zbudujemy coś wartościowego razem. Bez dialogu niczego nie będzie, a skupienie się wyłącznie na swoich popędach (czytaj. zaspokojenie seksualne) to droga donikąd. Seks to nie wszystko. Jeżeli będzie dla Was najważniejszy to znaczy że traktujecie drugą osobę jako przedmiot do zaspokojenia samego siebie. Nie warto kierować się emocjami (tymi negatywnymi) bo to one powodują niszczenie naszych relacji. "Emocje są wynikiem (najczęściej nieświadomego) przetwarzania informacji dot. sytuacji, w jakiej się znajdujemy. Są rezultatem pracy naszego "zwierzęcego" (bez negatywnych konotacji) umysłu, genetycznie zapisanych w nim algorytmów".
Tak więc w odróżnieniu od zwierząt mamy rozum i jesteśmy w stanie zapanować nad własnymi egoistycznymi popędami.
Małżeństwo jest jak opoka, na której wiele można zbudować. To struktura na której możemy się wesprzeć, również jeśli chodzi o pokonywanie najrozmaitszych trudności życia. Małżeństwo jest olbrzymią szansą; wielkim potencjałem, który możemy świadomie budować, rozwijać i wykorzystywać przez całe życie. Małżeństwo to fundament, który buduje się całe życie i warto o niego walczyć. Wiele osób żyje w wolnych związkach, twierdzi że musi się wypróbować. Seks przed ślubem nie prowadzi do niczego dobrego, bo ludzie skupiają się nie na budowaniu relacji, poznawaniu siebie a zaspokajaniu popędów co jest chwilowe, ulotne.
Dlaczego warto wyjść za mąż, przypieczętować to przysięgą formalnie?
Sama przysięga małżeńska może w trudnych chwilach pomóc włożyć więcej wysiłku w reperowanie tego, co się zepsuło. Małżeństwo by było szczęśliwe musi być budowane i naprawiane wspólnie, obie strony muszą się starać. Rozmowa, rozmowa i jeszcze raz rozmowa - ona jest gwarancją sukcesu. Masz wątpliwości rozmawiaj z dziewczyną/chłopakiem, narzeczoną/narzeczonym, żoną/mężem i nie unoś się emocjami tylko myśl racjonalnie i próbuj wczuć się w sytuację drugiej osoby, postaw się na jej miejscu!
Miłość to nie słowa a czyny.
To książka nie tylko o związkach ale o motywacji, jak poczuć się wartościowym człowiekiem i jak pracować nad sobą.

Polecam przeczytać, warto naprawdę!

• Psychologia
  • Rozwój osobisty / duchowy
  • (1) Mam
  • Wyzwanie-Rozwój
  • Psychologia/Rozwój
  • Biblioteczka domowa

Dodaj cytat z książki My czyli jak być razem