Gry wywiadów. Kłamstwo i podstęp we współczesnym świecie

Okładka książki Gry wywiadów. Kłamstwo i podstęp we współczesnym świecie
Beata GałekMirosław Minkina Wydawnictwo: Oficyna Wydawnicza RYTM nauki społeczne (psychologia, socjologia, itd.)
nauki społeczne (psychologia, socjologia, itd.)
Oficyna Wydawnicza RYTM
2015-01-01
2015-01-01
wywiad teoria wywiadu kłamstwo

Na pytanie: Czy chciałabym zostać agentem tajnych służb?
Odpowiedziałam: TAK!
Kierowana ciekawością, jak odpowiadali w ankiecie inni... dowiedziałam się, że byłam wśród 89%.

"Gry wywiadów" wpadły mi w ręce w bibliotece i przejrzałam je ze wstępnym zaciekawieniem :-)

Opracowanie monograficzne, naukowe, ale z wieloma przykładami (kryzys na Ukrainie, aneksja Krymu czy Arabska Wiosna). Profesor Mirosław Minkin jest również praktykiem i biegle redukuje niepewność na rzecz ważnych treści. Dlatego nie gubiłam się w książce. Opisy wariantów gry międzynarodowej były dla mnie zrozumiałe na tyle, że sama zaczęłam dostrzegać użyteczną stronę kłamstwa... ;-) Aby wiedza stała się siłą musi być przyswajana i przyjmowana w odpowiedni sposób. Wszak kłamstwo spełni swoją rolę, jeśli się w nie uwierzy.

Najciekawsza jest druga część książki, dotycząca swoistego fenomenu tzw. Państwa Islamskiego.
Pomaga zrozumieć tę realną, światową grę.

Na pytanie: Czy chciałabym zostać agentem tajnych służb?
Odpowiedziałam: TAK!

Dodaj cytat z książki Gry wywiadów. Kłamstwo i podstęp we współczesnym świecie